Pirmo reizi Latvijā - gaisa dejas

Aigars Stirna, 08.07.2009., 06:22

Kā jau ziņots, no 2009. gada 17. – 23.augustam Rīgā un Jūrmalā notiks 2. Starptautiskais Argentīnas tango festivāls "Tango Sun Festival", kuru organizē Argentīnas tango deju studija "Tangostudio" un tās vadītāji Aigars Stirna un Ginta Opmane.

FestivālPirmo reizi Latvijā - gaisa dejasa programmā iekļautas arī gaisa deju meistarklases un paraugdemonstrējumi, kurus sniegs dejotāji un horeogrāfi no Argentīnas Hugo Mastrolorenzo un Agnese Vanaga. Festivāla ietvaros notiks arī Argentīnas tango koncerts, deju vakari ar slavenu mūziķu piedalīšanos un dejotāju priekšnesumiem, kā arī vairāk nekā 40 tango meistarklases pie pasniedzējiem no Argentīnas, Vācijas un Latvijas. Festivālam var sākt gatavoties jau šodien apmeklējot tango nodarbības deju studijā "Tangostudio". Tuvāka informācija: www.tangostudio.lv.

Pirmo reizi Latvijā no 16.-19.augustam Rīgas Kinostudijā notiks gaisa deju nodarbības, kurās piedalīties varēs jebkurš interesents, iepriekšēja deju pieredze nav nepieciešama. Cilvēkam ir jābūt gatavam ļauties lidojumam virvēs, izmantojot šim nolūkam speciāli pielāgotu aprīkojumu.

Gaisa deju nodarbības vadīs dejotāji un horeogrāfi Hugo Mastrolorenzo un Agnese Vanaga no Argentīnas. Hugo Mastrolorenzo ir profesionāls dejotājs, horeogrāfs un pasniedzējs, studējis moderno deju, tango, Argentīniešu tautas dejas, teātri un dziedāšanu, uzstājies un vadījis seminārus Amerikā, Āzijā, Eiropā. Hugo ieguvis neskaitāmas balvas kā dejotājs un horeogrāfs, strādājis arī TV un kino. Agnese Vanaga ir Latvijas Kultūras Akadēmijas absolvente, ieguvusi maģistra grādu dejās Somijas Teātra Akadēmijā. Agnese jau trešo gadu dzīvo un strādā Argentīnā, Buenosairesā, kur vada gaisa deju un tango nodarbības, kā arī piedalās dažādās izrādēs.

"Gaisa deja (aerial dance) cēlusies no modernās dejas, vingrošanas un cirka elementiem. Gaisa dejas tango festivāla programmā iekļāvām, tāpēc ka arvien biežāk pasaulē Argentīnas tango uzvedumos izmanto gaisa deju elementus, piešķirot tango īpašu telpisku plašumu. Buenosairesā ir vairākas deju skolas un teātri, kuru radošajos konceptos ietilpst gaisa deju un tango elementu savienojums", stāsta Ginta Opmane, festivāla organizētāja.

Vienas gaisa dejas meistarklases cena vienam cilvēkam ir 15 LVL. Vietu skaits ir stingri ierobežots! Vienā meistarklasē var piedalīties tikai 10 cilvēki. Pieteikšanās nodarbībām līdz 12.augustam pa tel.26344457 un e-pastu festival@tangostudio.lv. Tuvāka informācija: www.tangostudio.lv.

Kā jau ziņots, tango festivāls sāksies 17.augustā Vecrīgā ar pasniedzēju no Argentīnas Hugo Mastrolorenzo un Agneses Vanagas paraugdemonstrējumiem un bezmaksas tango nodarbību.

No 20.-23.augustam Jūrmalā viesnīcā "Baltic Beach Hotel" notiks Argentīnas tango deju vakari – milongas, kurus varēs apmeklēt visi mūzikas un deju mīļotāji neatkarīgi no dejotprasmes. 21. un 22.augustā milongas vadīs slavenais tango dīdžejs DJ Carlos no Argentīnas, uzstāsies ievērojamais bandoneonists Jürgen Karthe un viņa vadītais mūziķu kvartets Cuarteto Bando no Vācijas, kā arī festivāla pasniedzēji ar tango un Argentīnas tautas deju priekšnesumiem.

22.augustā, Rīgas svētku ietvaros, Vērmaņdārzā un Daugavas krastmalā tango priekšnesumus sniegs un tango apmācību vadīs Aigars Stirna un Ginta Opmane. Krastmalā Aigars un Ginta uzstāsies kopā ar mūziķiem "Cuarteto Bando" (Vācija). Ieeja brīva!

23.augustā viesnīcā "Baltic Beach Hotel" notiks koncerts ar dejotāju no Argentīnas un akordeonistes Evitas Dūras vadītā kvarteta Undertango priekšnesumiem. Ar koncerta biļeti varēs apmeklēt arī festivāla noslēguma milongu. Tuvāka informācija par biļetēm pa tel.26344457.

Festivālā paredzētas vairāk nekā 40 tango meistarklases, kuras vadīs trīs lieliski pasniedzēju pāri no Argentīnas - Juan Camerlingo un Diana del Valle, Hugo Mastrolorenzo un Agnese Vanaga, Marcelo Soria un Veronica Villarroel, pieredzējušie pasniedzēji no Vācijas - Salvador un Ilona Rios, kā arī pasniedzēji no Latvijas - Aigars Stirna un Ginta Opmane. Pasniedzēji piedāvās apmācību dažādos Argentīnas tango stilos – Salon, Milonguero un Nuevo, kā arī apmācīs Argentīnas tautas dejas chacarera un zamba. Meistarklasēm var pieteikties gan dejotāji ar lielāku vai mazāku pieredzi, gan visi Argentīnas tango interesenti bez deju pieredzes. Pēc festivāla 25. un 26.augustā notiks arī speciālas meistarklases profesionāliem dejotājiem, aktieriem, režisoriem un horeogrāfiem.

Pieteikšanās meistarklasēm pa e-pastu festival@tangostudio.lv vai tel. 26344457. Tuvāku informāciju par festivālu skatieties www.tangostudio.lv sadaļā "Tango Festival".
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties