Zem "Vasaras Zīmes" pirmo reiz profesionāla smilšu tēlniecība Latvijā

Ivars Pirvics, 24.04.2007., 13:30

Atskatoties uz Starptautiskā Ledus skulptūra festivāla pēdējo gadu panākumiem un lielo apmeklētāju skaitu (2007. gadā 52 000) Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra "Kultūra", sekojot līdz ledus un smilšu mākslas festivālu kustības attīstības tendencēm pirmo reizi Latvijā no 2. - 7. jūlijam Jelgavā, Pasta salā piedāvā Starptautisko Smilšu skulptūru festivālu "Summer signs" (Vasaras zīmes).

Par festivāla māksliniecisko un tehnisko konsultantu uzaicināts bērnu un jauniešu Smilšu skulptūru festivāla „Zelta Smilšu Grauds” Pāvilostā kuratoru un idejas autors Zigmunds Vilnis, kas ir 1.vietas ieguvējs pasaules sniega mākslas festivālā Grindelvaldē (Šveice, 1999), „Superiority prize” (Panākumu balva) Starptautiskajā Ledus skulptoru konkursā Harbinā (Ķīnas TR, 2006), Speciālbalvas ieguvējs Starptautiskajā smilšu skulptoru festivālā Sankt-Pēterburgā (Krievija, 2002) un 2.vieta un Publikas balva Starptautiskajā smilšu tēlniecības simpozijā Espo (Somija, 2004). Tā ir tikai daļa no starptautiski atzītā un godalgotā mākslinieka panākumiem pasaules lielākojos smilšu un ledus mākslas simpozijos (Somijā, Krievijā, Ķīnā, Norvēģijā, Šveicē, Francijā un citur). Nedēļu pirms festivāla mākslinieks ar komandu uzburs smilšu skulptūru parka centrālo skulptūra, kas kalpos kā parka vienojošais elements starp atsevišķajām konkursa skulptūrām.

Kāpēc Jelgavā?


Jau vairākus gadus JPPA „Kultūra”, organizējot Ledus skulptūru festivālu, paralēli festivālam veica sarunas ar māksliniekiem un festivālu kuratoriem smilšu tēlniecības jomā. Lielākā daļa ledus festivālu organizatoru un skulptoru vasaras sezonā darbojas smilšu tēlniecības jomā. Tieši tāpēc jau ilgāku laiku veiksmīgi attīstās Ledus un Smilšu skulptūru festivālu kustība pasaulē, kas ir ļoti populāra ledus mākslas lielvalstīs. 10 gadus atpakaļ mēs sākām ledus skulptūru kustību Latvijā un kā loģisks turpinājums tagad būs šī gada smilšu skulptūru festivāls „Summer signs”.
Bet smiltis asociējas ar jūru?


Centrālie pasaules profesionālie smilšu tēlniecības festivāli notiek īpaši šiem festivāliem paredzētas vietās, kas nebūt nav jūras krasts. Jūras izskalotā smilts nav paredzēta augstvērtīgiem tēlnieciskajiem risinājumiem lielformāta skulptūru veidā, tām nepieciešanas īpaši piesātinātas mālsmilts, kas blietēšanas un mitrināšanas rezultātā, dod stabilu un noturīgu pamatu tālākajām izpausmēm.


„Summer Signs” festivālā savu profesionālo sniegumu rādīs divdesmit skulptori no Latvijas, Krievijas, Igaunijas, Francijas, Vācijas, Dānijas, Somijas, Bulgārijas, Lietuvas un Ukrainas, kas veidos 10 lielformāta smilšu skulptūras līdz 3 m augstumam. Paralēli pasākumam plānota plaša kultūras programma sadarbībā ar „Latvijas pavāru klubu” un modes namu „Tēma”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties