Sākusies grafiti mākslinieku pieteikšanās 5. Starptautiskajam Grafiti mākslas festivālam

Evelīna Bučele, JPPA „Kultūra” proj. vad. asistente, 28.07.2008., 22:00

Jau piekto gadu Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” ar Jelgavas domes atbalstu organizē Starptautisko Grafiti Mākslas festivālu, kas notiks 13.septembrī Uzvaras parkā.

5.Starptautiskais Grafiti mākslas festivālsŠogad festivāla grafiti darbu veidošana notiks uz 30 m garas un 2,5 m augstas sienas, festivāla tēma - KINO.

Līdz 15. augustam notiek mākslinieku atlase, pieteikties var ikviens grafiti mākslinieks iesūtot aizpildītu pieteikuma anketu un grafiti skici par tēmu - KINO, kā arī savu iepriekšējo darbu foto. Dalībai festivālā tiks izraudzīti 15 mākslinieki, kas sacentīsies par balvu fondu 1000 EUR vērtībā. (Sīkāks info par noteikumiem skat. pielikumu).

Festivāla mērķis ir mainīt sabiedrībā esošos stereotipus par grafiti, rādot šī mākslas veida daudzpusību un meklējot jaunas mākslinieciskās pieejas, mazināt grafiti kā huligānisma attīstību Latvijā, radot vietu kur izpausties grafiti māksliniekiem.

Grafiti ir kļuvis par mūsdienu kultūras neatņemamu sastāvdaļu, kas ar visām tās izpausmēm dokumentē un pauž savu viedokli par notikumiem caur savas filozofijas prizmu. Ar festivāla palīdzību vēlamies sabiedrībā radīt diskusiju par to vai grafiti var uzskatīt par mūsdienu folkloras sastāvdaļu un kāds tad būtu tā vēstījums.

Aizvadītajā Grafiti Mākslas festivālā piedalījās 10 mākslinieki, kas veidoja lielformāta grafiti darbus uz auduma par tēmu - Maratons. Grafiti darbi pēc to pabeigšanas vēl vairākas dienas bija apskatāmi Hercoga Jēkaba laukumā un vēlāk arī Jelgavas Kultūras namā.

Grafiti Festivāla ietvaros Jelgavas Kultūras namā bija apskatāmas vairākas izstādes: Renātes Rudzītes trafaretu tehnikā apgleznotu tekstiliju izstāde „Info”, kā arī retrospektīva fotoizstāde „Starptautiskais grafiti mākslas festivāls”. Foto mirkļi no aizvadītajiem festivāliem 2002. – 2006. gads.

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
radiators, 03.08.2008. 13:13:01 (ip:81.198.49.62)
Komentāra reitings: 0

Viss jau skaisti, bet pats galvenais-info jeb kontakti uz kurieni nosūtīt skices nav. Uz kurieni tad tās sūtīt?

deni2s, 06.08.2008. 00:19:30
Komentāra reitings: 0

Tiesa gan :) Pazvani uz 1188 un palūdz, lai savieno ar Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūru „Kultūra” un tur prasi pēc Evelīnas Bučeles, gan viņa apskaidros.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties