Piena paku laivu regate Lielupē

Ivars Pirvics JPPA „Kultūra” projektu vadītājs, 08.08.2006., 12:22

Jau ceturto gadu Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” organizē Piena paku laivu regati, tās pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros, pirmo reizi Latvijā uz Lielupes notika piena iepakojuma plostu parāde, kurā piedalījās 10 krāšņi dekorēti neparasti plosti, kurus uz ūdens turēja tikai un vienīgi tukšas piena pakas. Šim nolūkam tika izmantots ap 15 000 pakas.

Piena paku laivaPiena paku laivu regate ir demokrātiska iespēja ar niecīgiem ieguldījumiem katram piena lietotājam uzsākt kapteiņa, matroža vai laivu būvētāja karjeru, demonstrējot savu prasmi. Šogad šī iespēja mums ir pateicoties iepakojuma ražošanas uzņēmumam ELOPAK, kas laivu būvniecībai dāvina 26 000 Pure-pak piena pakas.

Ik gadu regatē piedalās ap 20 laivu. Šogad visas komandas piedalīsies Parādes braucienā un sacentīsies ne tikai par ātrākās laivas titulu, bet arī par oriģinālākās, ELOPAK simpātijas, publikas simpātijas, labāk noformētās laivas un atraktīvākās komandas u.c. nominācijām, iegūstot balvas.

Piena paku laivaLaivas izgatavot un piedalīties regatē var ikviens interesents; gan privātpersonas, gan uzņēmumi un organizācijas (noteikumi un reģistrācijas forma).

Laivas vērtē un titulus piešķir profesionāla žūrijas komisija.

Jelgava, 2006. gada 26. augusts, plkst. 16.00 starts no airēšanas bāzes

Piena paku laivaŠogad oficiālais Piena paku laivu regates labvēlis un atbalstītājs – iepakojuma ražošanas uzņēmums ELOPAK.

Ideja par piena iepakošanu uz papīra bāzes veidotās pakās radās 20. gadsimta sākumā. Kartona „pudeli” 1915. gadā patentēja Džons Van Vormers, vēlāk 1928. gadā viņa patentu un preču zīmi pārmantoja American Paper Bottle Company. Turpmākos gadus kompānija pielika visas pūles, lai izstrādātu perfektu Pure-Pak® iepakojumu, to izgatavošanas, iepildīšanas un iepakošanas iekārtas. Un jau 1937. gadā tika pārdotas 42 miljoni piena kartona paku.

Piena paku laiva1957. gadā Pure-Pak® kartona pakas ienāk Eiropā, Norvēģijā tiek izveidots Elopak kā Pure-Pak® pārstāvis, ar laiku tas kļūst par galveno kartona paku piegādātāju Eiropā.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties