IX Vispārējie Latviešu Piena, Maizes un Medus svētki 2009

Ivars Pirvics, 11.08.2009., 14:35

2009. gada 29. augustā Jelgavā jau devīto reizi notiks Vispārējie latviešu piena, maizes un medus svētki.

Svētku pamatmērķis ir popularizēt sabiedrībā veselīgu dzīvesveidu un Latvijā ražotu pārtikas produktu lietošanas nepieciešamību.

Tāpēc līdz 20. augustam aicinām pieteikties dalībai svētkos piena, maizes, medus izstrādājumu ražotājus, zemniekus, individuālos ražotājus amatniekus (keramiķi, kokamatnieki, pinēji). Pieteikšanās pa tel. 63084675 vai santa.sile@kultura.jelgava.lv.

Piena, maizes un medus svētki nodrošina vērienīgas un aizraujošas izklaides, brīvā laika pavadīšanas programmu un ir ne tikai izklaides un atpūtas, bet arī izglītojošs pasākums.
Svētku ietvaros jau septīto gadu notiks RASA Piena Paku Laivu regate, kas piedāvā iespēju katram piena lietotājam uzsākt kapteiņa, matroža vai laivu būvētāja karjeru, demonstrējot savu prasmi.

Latviešu Piena, Maizes un Medus svētki 2009Laivas izgatavot un piedalīties regatē var ikviens interesents - gan privātpersonas, gan uzņēmumi un organizācijas. Laivas ir atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību (piemēram, ar airiem, pleznām, irkļiem, plaukstām, pedāļiem). Dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta.

Laivu galvenais būvmateriāls ir tukšas piena pakas, starp citu... tukša, aizlīmēta 1 litra piena paka uz ūdens notur ap 700 gramiem svara. Jau trešo gadu regates dalībniekiem laivu būvniecībā talkā nāk AS "Rīgas piena kombināts", kas komandām nodrošina galveno izejmateriālu – piena pakas. Šogad kopumā laivu būvniecībā tiks izmantots ap 30 000 piena paku.

Ar regates nolikumu un plašāku informāciju varat iepazīties www.kultura.jelgava.lv.

Pieteikšanās dalībai regatē notiek līdz 21. augustam!!!

Stundu pirms laivu braucieniem visiem interesentiem būs iespēja laivas apskatīt airēšanas bāzē Pasta salā, kur tās pacels enkurus. Visas komandas piedalīsies Parādes braucienā un sacentīsies ne tikai par ātrākās laivas titulu, bet arī oriģinālākā laiva, visatraktīvākā komanda, svētku atbalstītāju simpātija, labākā studentu komanda, garākā laiva, augstākā laiva. Katras komandas mājas darbs ir sagatavot nelielu savas laivas / komandas prezentāciju, kas žūrijai palīdzēs noteikt atraktīvāko komandu un oriģinālāko laivu.

Regates skatītājiem jautrību Pasta salā nodrošinās POST LAND MILK SHAKE "Post club" gaumē ar Latvijā populāru skatuves mākslinieku un DJ uzstāšanos.

Aizvadītajā gadā regates parādes braucienā un sacensībās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 26 komandas. Komandas izcēlās ar savu atraktivitāti un līdzjutēju komandām krastā.

Regati vērot bija atnākuši vairāki tūkstoši skatītāju, kas ar ovācijām atbalstīja regates dalībniekus, tā nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju. Dalībnieki sacentās par balvām vairākās nominācijās - ātrākā laiva, oriģinālākā laiva, skatītāju simpātija, labākā laivas tēma saistībā ar pienu un atraktīvākā komanda.

Regates pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros, pirmo reizi Latvijā uz Lielupes notika piena iepakojuma plostu parāde, kurā piedalījās 10 krāšņi dekorēti neparasti plosti, kurus uz ūdens turēja tikai un vienīgi tukšas piena pakas. Šim nolūkam tika izmantots ap 15 000 pakas.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
sqycvnjaLHJOCUi9, 15.08.2010. 16:18:23 (ip:78.84.89.190)
Komentāra reitings: 0

hsxua

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties