Piekto Latvijas Salsas Festivālu rīkos Latvijas Salsas federācija

Kristīne Tjarve, 10.04.2008., 13:13

2008. gada 15.-17.augustā Rīgas centru pieskandinās karstie karību ritmi, jo norisināsies jau piektais „Latvijas Salsas festivāls 2008”, kuru pirmo reizi organizēs jaunizveidotā Latvijas Salsas federācija sadarbībā ar tā iepriekšējo gadu rīkotāju - Deju centru „Nianse”.

Prognozes vēsta, ka Salsas festivāls šogad iegūs daudz plašāku atsaucību Latvijas iedzīvotāju vidū, jo jau no 16.februāra, Kubas karstasinīgāko deju Salsa var apgūt vairākās mūsu valsts pilsētās, kur notiek šīs dejas apmācības iesācējiem un jauniegūto prasmju nostiprināšana vakara pasākumos. Latvijas Salsas festivālu 2008 iesildošajiem pasākumiem dots nosaukums „Latvija dejo 2008” un tie norisināsies līdz pat augustam Daugavpilī, Saldū, Siguldā, Jelgavā, Liepājā, Valmierā un Ventspilī, kur tiks pasniegtas meistarklases, organizēti pasākumi ar deju demonstrējumiem, bet aktīvākie dalībnieki iegūs iespēju bez maksas apmeklēt Latvijas Salsas festivālu 2008. Pirmie pasākumi jau bija Daugavpilī un Saldū, bet nākošajā nedēļas nogalē būs Siguldā.

Plānots, ka šogad Latvijas salsas festivālā būs pārstāvētas vairāk kā divdesmit valstis un dalībnieku skaits sasniegs tūkstoti. Festivāla ietvaros paredzētas 55 meistarklases ikvienam dejas interesantam no sešu gadu vecuma līdz pat sirmam vecumam. Nodarbību programma tiks sadalīta trijos prasmju un zināšanu līmeņos atkarībā no dalībnieku meistarības - iesācējiem, ar zināšanām un augstākajam līmenim.

Zīmīgi, ka no 22. - 24. februārim Cīrihes Salsas festivālā uzaicināts piedalīties bija arī Deju centra „Nianse” Salsas šovs. Pasākumā piedalījās tādas salsas personības kā Alberts Torres no ASV, Eddie Torres - viens no vecākajiem un leģendārākajiem salsas instruktoriem, Victor un Burju no Hacha y Mačete - unikāli, atraktīvi un aizraujoši pasniedzēji, Swinguys no Itālijas, kuri slaveni ar saviem vienreizējiem priekšnesumiem un Latvijas salsas dejotājiem labi pazīstamie Super Mario, Eddie the Salsa Freak, Manuel Mascarell, kā arī citi plaši pazīstami salsas deju pasniedzēji. Turklāt Cīrihes Salsas festivālā tika izvēlēti deju pasniedzēji Latvijas pasākumam. Ārvalstu salsas dejas profesionāļi tādējādi arī palīdzēja Latvijas deju skolotājiem apgūt metodiku, lai tie profesionāli varētu mācīt salsu ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā.

Kopā Latvijas Salsas festivālā piedalīsies 14 augstas līmeņa salsas deju skolotāji. Edie, the Salsa Freak /ASV/, izcilākā salsas pasniedzēja un pasaules zvaigzne jau otro reizi ieradīsies Latvijā. Viņa vadījusi nodarbības 50 pasaules valstīs un pagājušā gadā viņa vadītās nodarbības ieguva plašu atsaucību Latvijas salsas dejotāju vidū. Jo īpaša uzmanība tika veltīta iesācējiem, mācot viņiem salsas soļu pamatprincipus tā, lai visi varētu pārliecinoši dejot festivāla vakara pasākumos.

Latvijas Salsas festivālā meistarklasēs, kuras paralēli norisināsies trīs zālēs, varēs apgūt dažādus Salsas stilus - Kubas, Puertorikāņu un Losandželosas stilu, kā arī īpašos Dāmu un Kungu stilus, Bačatu, Merengue, Ča - ča - ča, Sambu, Rumbu, Reggetonu un tikko Latvijā ienākušo deju West Coast Swing.

Centrālais Festivāla notikums būs Salsas mūziķu un profesionālo dejotāju koncerts ar šim notikumam īpaši sastādītu programmu, kā arī jau ierastā Salsas dejošana un līdzi jušana karstajiem karību ritmiem uz Salsas kuģīša Salsas orķestra pavadībā.

Pērn festivālā piedalījās vairāk kā 500 dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī no Itālijas, Spānijas, Vācijas, Skandināvijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas. Festivāla organizatori izpelnījās atzinību no visiem dejot mīlētājiem un ar nepacietību gaida šī gada pasākumu, lai apgūtu jaunus deju soļus pie pasaules klases deju meistariem.

Biļetes uz Latvijas Salsas festivālu 2008 var iegādāties jau no 10.februāra Deju centrā Nianse, plašāka informācija pieejam interneta mājas lapā www.nianse.lv 

Par Latvijas Salsas federāciju

Latvijas Salsas federācija dibināta 2008.gada sākumā un šīs biedrības mērķi ir saistīti ar Karību dejas popularizēšanu Latvijā, kā arī veicināt Salsas un kustību kultūras attīstību jauniešu un pusaudžu vidū. Federācijas dibināšanas iniciatore ir Deju centra „Nianse” vadītāja Juta Vanaga, kurai ir liela pieredze dažādu deju festivālu un starptautisku sporta deju izpildītāju sacensību organizēšanā. Viņas vadītais centrs specializējies populāru deju, tai skaitā spora deju, apmācībā. Deju centrs „Nianse” ir kļuvis par lielāko pieaugušo deju kursu centru Latvijā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties