Piekrāpj Tēlniecības kvadriennāles rīkotājus

Liene Jakovļeva, 25.08.2008., 06:49

Tēlniecības kvadriennāles Rīga 2008 - Vairākuma Diktatūra ietvaros paredzētā ungāru mākslinieku grupas Kis Varsó (Little Warsaw, Mazā Varšava) izstāde Rīgas mākslas telpā mākslinieku vainas un neprofesionālas attieksmes dēļ nenotiks.

Jau ziņots, ka Tēlniecības kvadriennāles Rīga 2008 - Vairākuma Diktatūra ietvaros Rīgas Kultūras aģentūra, pilsētas izstāžu zāle Rīgas mākslas telpa un Mākslas menedžmenta un informācijas centrs (Mmic) no 25. augusta ar prieku gatavojās piedāvāt ungāru mākslinieku grupas Kis Varsó (Mazā Varšava) izstādi Rīgas mākslas telpā.

Jāatgādina, ka Kis Varsó (Mazā Varšava) par darbu Marmora iela saņēma Tēlniecības kvadriennāles Rīga 2004 - Eiropas Telpa galveno balvu Grand Prix, tā iegūstot tradicionālās tiesības kā iepriekšējās Tēlniecības kvadriennāles uzvarētāji rīkot personālizstādi nākamās kvadriennāles ietvaros, kam mākslinieki ar lielāko prieku piekrita.

Diemžēl tikai vakar (22.08.2008.), trīs dienas pirms izstādes atklāšanas, no māksliniekiem saņemta ziņa, ka viņi nespēj nodrošināt darbu deponēšanu no Ungārijas muzeja, kura īpašumā darbs atrodas, un līdz ar to pašu neorganizētības, paviršās un neprofesionālās attieksmes dēļ Kis Varsó (Mazā Varšava) izstāde Rīgā nenotiks. Tēlniecības kvadriennāles Rīga 2008 organizētāji pauž sašutumu par mākslinieku attieksmi, solot par to informēt arī savus sadarbības partnerus pasaulē, brīdinot viņus par Budapeštā un Berlīnē dzīvojošo ungāru mākslinieku Andrāša Gālika (András Gálik) un Bālinta Havaša (Bálint Havas) rīcību un nenopietno attieksmi pret Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2008 organizētājiem un mākslas cienītājiem Latvijā.

Tēlniecības kvadriennāles Rīga 2008 organizētāji gatavojas mājaslapā www.sculpturequadrennial.lv publicēt saraksti ar māksliniekiem.

Kvadriennāles rīkotāji atvainojas visiem mākslas cienītājiem, solot, ka kvadriennāle, kā iepriekš ziņots, tiks atklāta 29. augustā, Rīgas publiskajā telpā būs skatāmi 15 starptautiski pazīstamu mākslinieku darbi, kā arī notiks starptautisks seminārs - diskusija Kam Pieder Mūsu Publiskā Telpa? (30. augustā) un izglītības programma Jaunā Eiropas Kultūras Telpa (28. augustā).

Tēlniecības kvadriennāli Rīga 2008 rīko Mākslas menedžmenta un informācijas centrs (Mmic) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju, Rīgas domi un Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekciju. Projektu finansē Eiropas Savienības programma “Kultūra”. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
zuze, 30.09.2008. 11:09:31 (ip:85.234.173.247)
Komentāra reitings: 0

manupraat pati teelnieciibas kvadrinaale bija pilniiga izgaashanaas, jo tik briesmiiigus un leetus vides maakslas darbus, kas itkaa nosaukti par teelnieciibu , es nebiju sen redzeejusi, taa kaa prieks ka ungaaru puishi sevi neapkaunoja piedaloties riigas kvadriennaalee

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties