Pēc mēneša Dailes teātra Vasaras festivāls Siguldā

Liene Jakovļeva, 20.05.2008., 11:42

Tieši mēnesis atlicis līdz Dailes teātra Vasaras festivālam Siguldā, kas notiks 21. jūnijā, noslēdzot Dailes teātra 2007./2008. gada sezonu.

Festivāls notiks vairākās norises vietās – viena no tām būs Pilsdrupu estrāde, kur plkst. 14.00 skanēs Dailes teātra aktieru koncerts „Vien mirtes un rozes”, Emīla Dārziņa, Raimonda Paula un Jāņa Jurkāna koncertstāsts „Melanholiskais valsis” (plkst. 21.00) un tam sekojošie Dailes teātra Dziesmu svētki (plkst. 23.00).

Vairāki notikumi plānoti Svētku laukumā – Festivāla viesa RīBēJa MuTe mūzikls „Klase” (plkst. 13.00), Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikla „Burvis no Oza zemes” koncertuzvedums (plkst. 16.00) ar Siguldas 3. pamatskolas ansambļa un Siguldas Mākslas skolas audzēkņu līdzdalību, aktieru Jāņa Paukštello, Andra Bērziņa un Vara Vētras programma bērniem „Pasaka un Nesaka” (plkst. 18.00), kā arī balle, ko spēlēs grupa „Zelta Vilks”. Tradicionālajā „Fototeltī” ar kostīmu un grima palīdzību būs iespēja pārtapt dažādos tēlos un tikt iemūžinātiem fotogrāfijās. Iecerētas arī īpašas autogrāfu stundas.

Plkst. 14.00 Pilsētas Kultūras namā Staņislava Vispjaņska simbolisko lugu „Kāzas” rādīs Dailes teātra 9. studija – LKA III aktieru kursa studenti.

Pagasta Kultūras namā šajā laikā (plkst. 14.00) notiks Festivāla viesa Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde - Noras Ikstenas dzīves stāsti divās daļās „Amariļļi”.

Pilsētas Kultūras namā plkst. 18.30 tiks rādīta Mārtina Makdonas traģikomēdija „Līnenas skaistumkaraliene”.

Dabas un kultūrvides iniciatīvu centrā (Baltajā pilī) plkst. 16.00 ar skatītājiem tiksies aktrise Olga Dreģe, arī uz šo pasākumu no 20. maija var iegādāties biļetes. Viena no spožākajām Dailes teātra un Latvijas kinozvaigznēm savā programmā leģendārās kinodīvas un dziedātājas Zāras Leanderes dziesmās un sarunās ar režisoru Jāni Streiču atgriezīsies savulaik Dailes teātrī iestudētās izrādes „Zāra Leandere” noskaņās, kā arī runās par dzīvi un mākslas vietu tajā.

Siguldas Romas Katoļu baznīcā plkst. 18.00 skatītāji aicināti baudīt Rēzijas Kalniņas un Ģirta Ķestera programmu, ko aktieri veido kopā ar dziedātājiem Ilzi un Aināru Rubiķiem. Tajā skanēs Imanta Kalniņa garīgā mūzika un Rabindranata Tagores dzeja. Programmas pamatā ir I. Kalniņa 6. simfonijas II un IV daļa, kas tiks izdzīvotas, savienojoties dzejai un mūzikai. Simfonijas oriģinālā II daļā izmantotas vārsmas no R. Tagores dzeju krājumiem Gitandžali, Dārznieks un Pļaujas laiks, bet IV daļas tekstuālais balsts ir lūgšanas Kyrie eleison teksts. Programmas kontekstā iekļausies arī Zālamana augstā dziesma.

Koncertzāle „Baltais flīģelis” būs divu koncertu norises vieta – plkst. 15.00 ar programmu „Suitu mēle” tur uzstāsies Dailes teātra draugs Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava, kuri sagatavojuši unikālu programmu, kas ir muzikāli jauns pavērsiens tradicionālajā izpratnē par tautisko un akadēmisko mūziku, kā arī par lustīgu Jāņu atzīmēšanu. „Suitu mēle” ir jautru oriģināldziesmu virkne ar dainu tekstiem un speciāli rakstītām mūsdienīgām rīmēm, kā arī jauni skaistu un laika pārbaudi izturējušu melodiju aranžējumi Suitu sievām un Latvijas Radio korim. Šajā koncertā tiks prezentēts arī jaunais CD „Suitu mēle”.

Plkst. 19.00 koncertzālē „Baltais flīģelis” programmu „Mūzika no Dailes teātra izrādēm” spēlēs Festivāla viesis Vidzemes kamerorķestris Andra Veismaņa vadībā. Tās būs melodijas no dažādos laikos iestudētām Dailes teātra izrādēm. Komponistu uzvārdu sarakstā atradīsim Raimondu Paulu, Juri Karlsonu, Induli Kalniņu, Imantu Kalniņu, Arturu Maskatu, Burhardu Sosāru, Marģeri Zariņu, Juri Vaivodu, Imantu Zemzari, Pēteri Plakidi, Valtu Pūci, Jāni Lūsēnu, Uldi Marhilēviču un citus. Izrāžu nosaukumos atpazīsim iestudējumus „Spēlēju, dancoju!”, „Sids”, „No saldenās pudeles”, „Gesta Berlings”, „Sievietes, sievietes...”, „Tobāgo!”, „Šveiks”, „Kaligula”, „Meža gulbji”, „Kamēliju dāma”, „Terēza Rakēna”, „Raudupiete”, „Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts” u.c.

Interesantas aktivitātes plānotas arī Siguldas dzelzceļa stacijā, kur varēs aplūkot Mārtiņa Vilkārša darbu izstādi, kā arī noskatīties Ilzes Vītoliņas tērpu skati (plkst. 15.30).

Festivālu plkst. 13.00 atklās gājiens, kas no Svētku laukuma vedīs uz Pilsdrupu estrādi.

Arī šogad līdzās biļetēm uz atsevišķiem pasākumiem nopērkamas Dienas biļetes, kuru cenas, atkarībā no sēdvietām, ir 8, 10, 15, 20 un 25 lati. Dienas biļetē iekļauts koncerts „Vien mirtes un rozes”, „Melanholiskais valsis” un Dailes teātra Dziesmu svētki. Pasākumi Svētku laukumā iekļauti jebkuras biļetes cenā.

Dailes teātra vasaras festivālu Siguldā atbalsta Siguldas novada dome un SIA „Auto Īle un Herbst”, apdrošināšanas akciju sabiedrība ERGO Latvija, ELVI un SIA ”Moduls”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties