Pavasara saulgrieži Pastariņa muzejā

Sanita Ratniece, 22.03.2010., 08:24

20. martā 13.00 nesen restaurētajā Pastariņa muzejā (Zentenes pagasta "Bisnieki", Dzirciems, Tukuma novads) sniegs netraucēs svinēt pavasara saulgriežus - brīdi, kad dienas kļūst garākas par nakti un pie debesīm saule pakavējas ilgāk, gaiss kļūst siltāks, sniegs nokūst un zemē parādās pirmie asni.

Pēc garās ziemas visi nepacietīgi gaida saulgriežus, kas iezīmē pilnīgu saules uzvaru pār tumsu un dabas atmodu. Jau laikus pirms saulgriežiem cilvēki dabā redz pārmaiņas, kas nes vēsti par pavasara iestāšanos un Lieldienu tuvošanos.

Pavasara saulgriežos apmeklētāji aicināti piedalīties spēlēs, rotaļās un konkursā, kurā uzzināsim pavasara saulgriežu ticējumu zinātāju. Būs olu ripināšana, olu mešana pāri šūpolēm, pīnīšu pīšana un olu skrējiens. Mazākos muzeja apmeklētājus gaidīs arī olu meklēšana. Visi varēs krietni izšūpoties, lai vasarā nekož odi.

Izbaudīt dabas atmodu brīvā dabā Pastariņa muzejā 20. martā aicināts ikviens, kas vēlas aizdzīt ziemas nogurumu un iegūt enerģiju. Ciemiņiem līdz jāņem ola vai arī vairākas, lai kopīgi tās varētu nokrāsot. Svētku laikā būs apskatāma topošā jaunā ekspozīcija "Pastariņa pasaule".

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties