Pasaules pilsonis jeb aizmirstās nākotnes pēdas

www.andrejsala.lv, 09.04.2008., 06:01

No 19. aprīļa līdz 2. maijam Andrejsalā, galerijā Komutators (Garāžas) būs atvērta mākslinieka, pasaules pilsoņa Genadija Suhanova piemiņas izstāde.

Atklāšanas pasākums notiks sestdien, 19. aprīlī, pulksten 19.00; programmā – kolāžas, videoinstalācijas, ugunsšovs, performance, specveltījumi, grupas Striķis uzstāšanās. Ieeja izstādē un atklāšanas pasākumā – bez maksas.

Genadijam Suhanovam bija pasaules pilsoņa apliecība un, satiekoties ar jauniem cilvēkiem, tā bija lieta, ko Gena, kā draugi viņu sauca, ar lepnumu visiem demonstrēja. Dzimis Krievijas pilsētā Astrahaņā, mācījies Krasnodarā, ar izstādēm viesojoties teju visā PSRS, Vācijā, Itālijā un Kanādā. Gena savu zemes dzīvi noslēdza Latvijā – Latgalē, Aizkalnes pagastā.

Genas dzīve bija veltīta mākslai. Tikai tādai dzīvei bija jēga. Viņa zināšanas par dažādu laikmetu un civilizāciju kultūru un mākslinieciskajiem izteiksmes veidiem bija ļoti plašas. Viņu piesaistīja senās zīmes un to ietērpšana pārlaicīgās izteiksmēs. Viņa darbos ir informācijas un simbolu sakausējumi un slāņi. Gena bija zīmju tulks, arī pravietis, kura darbos pārlaicīgā mirdzumā ieplaiksnījās tas, kas par īstenību tiks atzīts un godā celts turpmākās paaudzēs. Zīmīgais un nozīmīgais bija tas, kas viņu interesēja un pievilka.

Mēs – jauniešu grupa – satikām viņu aukstā ziemas naktī, nonākušu dzīves grūtībās. Turpmāko laiku Gena pavadīja Latgalē, Līgo mājās. Tieši tāpēc mums došanās uz Latgali apraudzīt Genu kļuva par tik nozīmīgu un arī pierastu notikumu. No viņa varēja smelties un mācīties par mākslu un mākslinieka misiju. Viņa darbi bija pedantiski un precīzi, bet Genas dzīve šaudījās Lielā okeāna viļņos. Suhanovs, kā viņš uzsvēra, tjurku valodās nozīmē ūdens gars. Kustība. Līdzīgi Latvijas pirmskara laiku māksliniekam Irbītem, kuram Gena pat vizuāli bija nedaudz līdzīgs, viņš bija pazīstams vai visā Rīgā.

Mēs – Genas pēdējie draugi – centāmies iekārtot viņa piemiņas izstādi plaši un dažādas sajūtas uzrunājoši. Lai arī kopīgi plānotā iecere par instalāciju dārza izveidi Līgo mājās netika piepildīta, cerams, ka šajā izstādē mums izdosies parādīt kaut daļu no kopīgi plānotā un piedzīvotā.

Izstāde atvērta galerijā Komutators būs apskatāma katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no pulksten 14.00 līdz 20.00. No 18. aprīļa līdz 18. maijam Genādija Suhanova piemiņas izstāde ir apskatāma arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties