Par grupas izstādi "Galds"

Daiga Livčāne, 15.07.2009., 06:41

Piektdien, 2009.gada 24.jūlijā plkst. 18.00 Latvijas Mākslinieku savienības galerijā (Rīgā, 11. Novembra krastmalā 35) tiks atklāta Grupas izstāde "Galds".

NeskatPar grupas izstādi "Galds"oties uz apkārt esošajām ķibelēm un to apmēriem, vairāk kā 20 dažādu nozaru mākslinieki no 24.jūlija Latvijas Mākslinieku savienības galerijā piedāvās savu skatījumu uz vienu no senākajām un ierastākajām mēbelēm – galdu. Katra cilvēka mājā un dzīvē esošā mēbele, ir šīs izstādes pamattēma un ierosmes avots māksliniekiem, kas izmantojot koku, stiklu, metālu, akmeni, kartonu un pat video skatītāju vērtējumam nodos vairāk kā 20 izstādes darbus - galdus.

Pirms 25 gadiem aizsākās tradīcija veidot koktēlnieku grupu izstādes, kur izstāžu pamattēma ir kāds no galdniecības un sadzīves pamat-priekšmetiem. Ir bijušas koktēlnieku grupas izstādes Durvis, Krēsls, Gulta, Skapis un mākslinieks Jānis Straupe, kopā ar saviem domubiedriem, šo grupu izstāžu tradīciju turpina ar piekto izstāžu cikla izstādi – "Galds".

Atšķirībā no iepriekšējām izstādēm, kur pamatmateriāls ir bijis koks un tās ir bijušas izteikti vienas mākslas nozares – koktēlnieku izstādes, izstāde "Galds" ir apvienojusi vairāku nozaru māksliniekus, paplašinot dalībnieku loku, materiālu izvēli un interpretāciju daudzveidību.

Lai pasargātu vienu sabiedrības daļu no vilšanās, bet citu sabiedrības daļu motivētu šajās vasaras dienās iegriezties Mākslinieku savienības galerijas izstāžu zālē, izstādes "Galds" veidotāji brīdina – "Galds" nav mēbeļu izstāde!

"Galds" ir kreatīvs dizains, profesionālā meistarība, laba deva humora un iespēja uz šo ierasto sadzīves priekšmetu – galdu, paskatīties kā uz mākslinieciskās idejas nesēju, iedvesmas avotu un mēdiju, neaizmirstot arī tā funkcionalitāti.

Grupas izstāde "Galds" ir 100% izstādes dalībnieku entuziasma, radošuma un pašaizliedzības "produkts", ar 100% pašfinansējumu.

Grupas izstāde "Galds" būs skatāma Latvijas Mākslinieku savienības galerijā (Rīgā, 11. Novembra krastmalā 35) no 24.jūlija līdz 14.augustam. Ieeja izstādē – bez maksas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties