Par AEGEE-Ogre interese Eiropā arvien pieaug

Līga Jagmane, 19.05.2008., 06:51

Maija mēnesis vienai no Eiropas studentu foruma jaunākajām antenām AEGEE-Ogre iesākās loti ražīgi, jo divām lokāla dalībniecēm - Anetei Ratniecei un Līgai Jagmanei - bija iespēja piedalīties AEGEE nozīmīgākajā pasākumā - Agora.

Agora ir foruma dalībnieku lielākā sanākšana, kurā tiek apspriesti galvenie AEGEE jautājumi un nobalsots par tiem. Agora tiek rīkota divas reizes gadā - ziemā un pavasarī. Šoreiz bija AEGEE-Ļubļana kārta kļūt par šī nozīmīgā pasākuma organizatoru.

AEGEE-Ogre pārstāvju galvenais mērķis kopīgajā sanākšanā bija Ogres vārda popularizēšana. Vai nav aizraujoši zināt, ka, piemēram, jaunieši Serbijā zina, ka eksistē tāda pilsēta kā Ogre? Tas piešķir lielu motivāciju turpinātu savu darbību. Tikai marta sākumā tika parakstīti AEGEE-Ogre dibināšanas dokumenti, kas tiek uzskatīts par AEGEE-Ogre dzimšanas brīdi. Bet jau tagad, divus mēnešus vēlāk, Ogres vārds Eiropā vairs nav tik svešs.

Protams, mēs bijām kārtīgi sagatavojušās - AEGEE-Ogre krekliņi mugurā (grūti nepamanīt tik spilgtas krāsas), AEGEE-Ogre karogs, gardumi no Latvijas un puķu vainadziņi.

Agoras laikā tika popularizēti pirmie starptautiskie AEGEE-Ogre pasākumi. Pirmais no tiem ir Midsummer Night, kad, veicinot latviešu tradīcijas, tiks svinēti Jāņi (21.-24.jūnijs). Šajā pasākumā piedalīsies 30 dalībnieki no 7-10 Eiropas valstīm. Šobrīd norisinās pēdējie plānošanas darbi un intensīva sponsoru piesaiste.

Otrs pasākums ir ceļojošā vasaras universitāte Three Countries - One Love, kas norisināsies visās trīs Baltijas valstīs. Tā tiek rīkota sadarbībā ar AEGEE-Viļņa un AEGEE-Tartu. Vasaras universitātes norises laiks ir 12.-28.jūlijs. Universitāte sākas ar pāris dienām Lietuvā, tad septiņu dienu garumā tiek apceļota Latvija, kurai seko pēdējā daļa - Igaunijas iepazīšana. Universitātes galvenie mērķi ir parādīt Baltijas valstu līdzības un atšķirības, apceļot ievērojamākās vietas, kā arī sniegt nelielu ieskatu valstu vēsturē, kultūrā un tradīcijās.

Šogad Eiropā tiek organizētas 89 dažādas Vasaras universitātes, kur jauniešiem no dažādām Eiropas valstīm ir iespēja sanākt kopā, iepazīt jaunas kultūras, gūt ieskatu kādā svešvalodā un, kā mūsu gadījumā, - apceļot vienu vai vairākas valstis. Katru gadu apmēram 3000 jauniešu no 42 dažādām valstīm izmanto šo iespēju kā lētu variantu Eiropas iepazīšanai un apceļošanai, taču organizētājiem tas nozīmē milzīgu ieguldījumu darbā ar sponsoriem. Šobrīd būsim pateicīgi par katru iespēju mūs materiāli vai finansiāli atbalstīt.

Interese par Ogri ir liela un tai ir tendence pieaugt. Mēs, AEGEE-Ogre, esam gatavi strādāt, lai Ogres vārds AEGEE tīklā un visā Eiropā kopumā būtu tikpat atpazīstams kā Rīgas vārds. Atliek vien piebilst, ka sākums ir daudzsološs un atliek vien turpināt iesākto.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties