Notiks "Yamaha Disklavier" prezentācija

Liene Jakovļeva, 06.12.2006., 09:44

11.decembrī plkst. 18.00, "mc2" veikalā "Decorum", Krasta ielā 68a notiks "Yamaha Disklavier" prezentācija, ko sadarbībā ar Interjera un delikatešu centru "mc2" rīko mnūzikas veikalu tīkls "Mūzikas Centrs" un firma "Yamaha".

Instrumenta prezentācijas pasākumā piedalīsies pianists un komponists Uldis Marhilēvičs un meiteņu saksofonu kvartets "n[ex]t".

Daudziem mūziķiem un interesentiem Disklavier būs patīkams jaunums, jo tā vērtīgākā īpašība ir skaņdarbu ierakstīšanas iespēja. Tā ļauj ierakstīt spēlēto skaņdarbu, to atskaņot un analizēt savas kļūdas. Spēlējot skaņdarbu uz parastajām klavierēm, pianists dzird tikai tiešo skaņu, kas nāk no instrumenta, bet līdz klausītājiem telpas akustisko īpašību dēļ nokļūst jau gluži cita skaņa. Disklavier dod iespēju pianistam veikt skaņdarba ierakstu un pēc tam savu klavierspēli dzirdēt no klausīju sēdvietām.

YAMAHA Disklavier ir apvienots augstas klases salonflīģelis ar vismodernākajām 21. gadsimta tehnoloģijām. Tas izmantojams gan muzicēšanai mājās, gan dažādās iestādēs. Turklāt šis instruments sekmīgi izmantojams mācību mērķiem, kā arī mūziķu radošajam darbam.

Instrumenta darbības pamatā ir klavieru taustiņos iebūvēta mehānika, kas automātiski spēlē klavieres. Klavierspēlei tiek piešķirts visdzīvākā izpildījuma iespaids – kustas taustiņi un pedāļi, skan klavieru stīgas.

Disklavier sniedz iespēju “dzīvajā” izpildījumā klausīties iepriekš ierakstītu slavenu pianistu klavierspēli. PianoSoft Solo™ atmiņā ir daudz klavieru skaņdarbu – no amerikāņu regtaimiem līdz Eltonam Džonam, klaviermūzikas klasikai un mūsdienu komponistu opusiem. Disklavier kā solo instruments skan “dzīvajā” izpildījumā, kustas klavieru taustiņi un pedāļi, bet citi instrumenti vai pat vesels orķestris, pateicoties PianoSoft Plus AudioTM Series, vienlaicīgi skan digitālajā ierakstā.

PianoSoft PlusTM Series ļauj izmantot visdažādāko instrumentu tembrus, kurus var spēlēt gan kopā ar klavierēm, gan arī atsevišķi. Tādējādi var iegūt loti interesantu skaņu, piemēram, saslēdzot īsto akustisko klavieru skaņu kopā ar stīgu instrumentu grupu.

Caur Disklavier akustisko sistēmu var ļoti kvalitatīvi atskaņot dziedātāja balsi. Iespējami arī dažādi atbalss efekti, piemēram, skaņa nelielā telpā, skaņa uz skatuves, skaņa koncertzālē. Uz pults ekrāna vai TV monitora parādās dziesmu vārdi, un dziedātājs var justies kā īsts solists.

Disklavier piedāvā praktizēties dziedāšanā un dažādu citu instrumentu spēlē īstu klavieru pavadījumā. Disklavier analizē solista melodiju un automātiski pieskaņo tai gan klavieru pavadījumu, gan arī vesela orķestra aranžējumu. Disklavier analizē pianista spēlēto melodiju un automātiski atskaņo vesela orķestra aranžējumu visdažādākajos mūzikas stilos. Savukārt skaņas pārslēgšana uz austiņām sniedz iespēju pianistam pat nakts laikā spēlēt visvarenāko forte, netraucējot apkārtējos.

Disklavier ļauj vingrināt katru roku atsevišķi, tādējādi pilnveidojot klavierspēles tehniku. Padomāts arī par tiem, kuri notis nepazīst – SmartKeyTM programmatūra pati parāda spēlētājam priekšā, kuri taustiņi jāspiež.

Disklavier ir iebūvētas ļoti kvalitatīvas akustiskās sistēmas, kas skan pilnīgi dabiski, vienlaicīgi radot apjomīgu un telpisku skaņu. Instrumentā ir iebūvēts arī CD atskaņotājs. Disklavier var savienot ar datoru, citām Disklavier, kā arī audio un TV tehniku.

Instruments ir ērts lietošanai - elektroniskā vadība tiek veikta ar vienkāršas pārnēsājamās pults palīdzību. Ar pulti tiek dotas komandas un izraudzīti skaņdarbi no elektroniskās nošu bibliotēkas.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Andris Lasmanis (anlaklav@inbox.lv), 11.03.2007. 21:29:26 (ip:87.110.222.49)
Komentāra reitings: 0

Apmēram 20 gadus atpakaļ man pašam radās doma par elektriski vadāmām klavierēm, bet 1990. gadā Yamaha instrumentu redzēju TV Vācijā. Joprojām vēl tikai sapņoju par piekļūšanu pie disklavier, lai realizētu priekšstatu, kā jāskan klasiskajai mūzikai, savu paša nospēlēto rediģējot pie datora un pēc tam ļaujot klavierēm atskaņot veidojumu. Līdz šim neesmu dzirdējis pietiekami atbilstošu izpildījumu, tādu gribu izveidot, savu nevarēšanu ar savas dzirdes priekšstata un disklavier palīdzību īstenojot reālā skaņā. Lūdzu atsaukties!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties