Notiks Latvijas Mākslas Akadēmijas modes skate

Latvijas Mākslas Akadēmija, 30.05.2006., 00:09

Latvijas Mākslas akadēmija un Baltijas Modes federācija aicina uz ikgadējo LMA studentu kolekciju skati, kura notiks š.g. 1. jūnijā plkst. 18.30 Latvijas Dzelzceļa Vēstures muzejā (Uzvaras bulvārī 2/4). LMA modes skate jau kļuvusi par tradīciju, un topošie dizaineri, viņu pasniedzēji, jauno dizaineru piekritēji un citi interesenti to ar nepacietību gaida katru gadu.

olexane02Skatē piedalīsies 29 jauni modes dizaineri: Elīza Ceske, Dana Ivanova, Vita Radziņa, Inga Tauriņa, Marta Toča, Anastasija Golubeva, Indra Miklāva-Gosa, Agnese Oleksāne, Artis Štamgūts, Inga Šulce, Baiba Bērziņa-Skrīvere, Elena Buļa, Ieva Janelsiņa, Anita Altmane, Sabīne Burmeistare, Agnese Narņicka, Elīna Rožkalne, Liena Subatiņa, Antra Urbacāne, Inga Berga, Indra Salcēviča, Sabīne Oga, Inese Zandere, Keta Gūtmane, Juta Ķīmenīte, Ingrīda Martīnī, Ieva Paškēviča, Anastasija Paškēviča un Elīna Šņore. Daudzi no šiem vārdiem jau ir izskanējuši, dažus dzirdēsim pirmo reizi. LMA studenti ir vairāku konkursu uzvārētāji un, būdami sava profesionālā ceļa sākumā, daudzi no viņiem jau ir pierādījuši, ka ir Latvijas modes nākotne. Latvijas Mākslas akadēmijas studentu modes skates – tie vienmēr ir svētki. Topošo modes dizaineru darbos allaž virmo fantāzija, jaunrade un māksla!

Informācija par katru dizaineri un viņa kolekciju tuvākajā laikā būs pieejama detalizētā paziņojumā presei.

Uzreiz pēc skatēm nakts klubā "Nautilus" notiks Afterparty. Ieeja ar ielūgumiem uz LMA skati un akreditācijas kartēm – bezmaksas. Ieeja ar biļetēm uz LMA skati – 1 Ls.

ivanovaPasākumu piedāvā: NOKIA L’Amour Collection. Pasākuma sponsori: Mobilo sakaru operators MTS GSM, Maybelline New York, modes iedvesmota SEB Unibanka, matu kosmētika JVJ, tirdzniecības centrs MOLS, Fizz, Parks MV, Red Bull, Laima.

Informatīvais atbalsts: TV5, DEFILE, Capital FM, Radio Naba, avīze EN, Rītdiena, žurnāls Mērķis, www.sv.lv, www.face.lv, kā arī el Čarlito, Čili pica, Coffee nation, Jaunais B-Bārs.

LMA skates ietvaros noteiks pretendentus dalībai starptautiskā jauno dizaineru konkursą "Admiralitātes Adata" Latvijas nacionālajā atlasē. Uzvārētājiem būs iespēja šoruden braukt uz Sanktpēterburgu, lai piedalītos konkursa finālā. Sīkākā informācija par konkursu: http://igla.sutd.ru/. Latvijas nacionālās atlases fināls notiks 2006. gada septembrī tirdzniecības centrā MOLS.

Biļetes uz pasākumu var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs. Biļetes cena – 3.50 Ls

Informācija par pasākumu: www.bffederation.com/lma/

Agnese Narnicka, LMA, 4. kurss

Kolekcijas nosaukums: "Spaceman power". Kolekcijas tēls izsaka spēcīgu raksturu, oriģinalitāti un nākotnes vīziju par ielas modi. Tieši tādēļ, par galveno vadmotīvu un iedvesmas avotu autore izvēlējās astronautu (kosmonautu) tērpus. Arī krāsās ir izvērsta šī visuma tēma, izvēloties siltos, karstos un vēsos, ledainos zemes toņus. Vienīgais izmantotais audumu raksts ir rūtis, kā konstruktīvisma, loģikas un pārbaudīto vērtību simbols. Šī ir pret-a-porter rudens-ziemas kolekcija vīriešiem. Visus modeļus vieno spēle ar ķermeņa formu deformāciju, izmantojot katram modelim atšķirīgu piegriezumu ar interesantām detaļām, popējumu, auduma plastiku.

Galvenais uzdevums tehniskajā izpildē - panākt vēlamo apģērba formu, izmantojot piegriezumu ar interesantām detaļām, kā kabatas, saites, jostas, papildinātas ar pogām, kniedēm, kuras dažkārt izkārtotas asimetriski, un auduma drapējumu, saliekot to ielocēs vai veidojot savilkumus. Virsjakās izmantots popējums statisku formu izveidošanai, kas aizstāj it kā īstās ķermeņa formas.

Modeļi komplektējas no krekliem, virsjakām, biksēm un bikšturiem. Virsjakas ir oderētas ar siltinātu melnas krāsas oderi, kas palīdz uzturēt uz tās veidoto formu. Kolekcijā ir izmantoti gan sintētiskie materiāli ar metālisku spīdumu, gan dabīga sastāva kostīmu un zīda audumi. Audumu krāsas – rūsgana, tumši brūna, melna, tumši pelēka, metāliski pelēka, sudraba.

Agnese Oleksāne, LMA, 2. kurss

Dzimumatšķirības 21 gadsimta sabiedrībā zaudē jēgu. To vietā stājas modes kliedziens - homoseksualitāte. Pat "pārējie" koķetē ar pieņemtajiem lomu sadalījumiem. Agnese Oleksāne kolekciju veidojusi romantiskā stilā, ietekmējoties no fotogrāfu Pjēra un Žila fotomākslas. Tērpi ir veidoti tā, lai tos valkātu gan sievietes, gan vīrieši. Sievišķīgas detaļas, rakstaini audumi, spilgtas krāsas – oranžā, zaļā, jūras zilā, rozā. Ķermenim patīkami dabīgie audumi: kokvilna, samts, lins, zīds. Dizaineres veidotās audumu apdrukas atsauc atmiņā senu tapešu rakstus.

Anastasija Golubeva, LMA, 2. kurss

Kolekcijas "Pj?ro 2006" pamatā ir skumja pilsētas romantiķa tēls. Tas ir stāsts par vīriešu un sieviešu attiecībām. Lai kolekcijas melanholiskumam piešķirtu ekspresiju, autore piemēroja ironiju. Tā uz vīriešu žaketēm kā ornaments radās mazu sieviešu kleitiņu apdrukas, pogas lūpu formā, sieviešu apakšveļas detaļas uz vīriešu apģērba. Tas ir kā apliecinājums tam, ka abi dzimumi allaž ir pievilkuši viens otru. Krāsu kolorīts ir klasiski melni balts, akcentam – pelēks, rožu motīvs oderēs un melni punktiņi uz balta. Aristokrātiskie audumi kombinācijā ar askētiskākiem – samts, zīds, viskoze, batists un kokvilna. Tā kā kolekcijai ir visai ieturēta krāsu gamma, dizainere kombinēja dažādu audumu faktūras un eksperimentēja ar formām.

Dalība modes skatēs :

2005 augusts – modes skate Rīgas svētku ietvarā, bērnības plenērā "Limonāde" kopā ar Ievu Veitu. Kolekcija "Lelles". Apģērbs no papīra – atmiņas par bērnību. 2005 novembris – modes skate un Latvijas Mākslas akadēmijas modes nodaļas studentu grupas izstāde "Pārsteidzošā Latvija" Francijā, Santetjēnā. Kolekcija "Baloži. Jumti. Pilsēta", "Lelles". 2005 decembris – dalība "Baltic fashion week" ar kolekciju "Lelles". 2006 februāris – dalība jauno dizaineru konkursā "Habitus Baltija 2006" ar kolekcijām "Baloži. Jumti. Pilsēta" un "Lelles". Kolekcija "Lelles" kļūst par TV 3 raidījuma "Stils bez tabu" simpātiju. Tiek piešķirts diploms par stilīgāko un "komercijas nepārmāktāko" kolekciju un veidots sižets par mākslinieču radošo daiļradi. 2006 maijs – modes skate Tartū, Igaunijā, pasākumā, "Mode. Deja. Mūzika", kas veltīts 1.maijam. Kolekcija "Lelles"

Anastasija Paškēviča, LMA, 6. kurss

Kolekcijas nosaukums: "Pasta baloži". Anastasijas Paškēvičas maģistra darba iedvesmas avots ir pasta tēma. Vēstules, apsveikumi, vēstuļu vizuālais noformējums, pasta zīmogi, pastmarkas, dažādas atzīmes uz vēstuļu aploksnēm. Izvēloties konkrētus paraugus, autores uzmanību piesaistīja 19. - 20. gadsimta sākuma perioda vēstules. Arī tērpu formas meklējumos dizainere vērsusies pie pasta priekšmetu formām: vēstulēm, aploksnēm, zīmogiem, markām. Kolekcijā ir manāmi eksperimenti ar audumu locījumiem, kas varētu raksturot papīra vēstuļu locījumus. Uzraksti tērpiem izšūti ar roku, vai uzdrukāti. Roku darbs ir simboliski tas pats, kas rokraksts vēstulei. Atvērto vēstuļu attēli, rokraksti, zīmogi audumu rakstiem, ka arī zīmogi kā greznas piespraudes. Dažādu efektu izmantošana, piemērām, audums izveidots tā, lai atgādinātu veco vēstuļu papīru ar tušas traipiem, vai nodiluma efektu. Tērpi ir dekoratīvi, tai pašā laikā saglabā praktisku pielietojumu.

Tērpu aksesuāri ir dekoratīvas piespraudes – zīmogi, platas izšūtas jostas. Kā arī apjomīgas rotaslietas, kuru formas aizgūtas no tušu traipiem, kas ir raksturīgi vecām vēstulēm. Citas rotaslietas ir veidotas ar putnu spalvām, kas nāk no fantāzijām par pasta baložu tēmu un seno rakstību tradīcijām, kad cilvēki rakstot izmantoja putnu spalvas.

Darba nosaukums "Pasta baloži" izveidojās saistībā ar autores redzējumu, kādam jābūt sievietes tēlam – viņam jāpauž vieglumu, grāciju un neatkarīgo garu, kas piemīt putniem, un vienlaicīgi akcentē izvēlēto pasta tematiku.

Vēstuļu dzīves gaisotne – noslēpumi, gaidīšana, uztraukums, atbildes, iedvesma, kaisle, visas šīs izjūtas it kā parādās uz mirkli iztēlē un izzūd dizaineres fantāzijās.

Antra Urbacāne, LMA, 4. kurss

Kolekcijas nosaukums: "Sweet taboo". Romantiskā kolekcija ir veltīta mūsdienu modernai romantiskai sievietei.

Artis Štamgūts, LMA, 2. kurss

Kolekcijas nosaukums: PRODIGIUM VULGARIS (no latīņu val. - parasts pārcilvēks). Vizuālais iedvesmas avots ir bruņinieki un supervaroņi. Tādēļ kolekcijai ir vēsturiski futūriska noskaņa. Ja iedvesmas tēma attiecās uz vizuālo, tad nosaukums nes sevī filozofiju, kuru varbūt pat nevar redzēt. Parasts pārcilvēks tāpēc, ka, lai arī kādi mēs būtu, mēs esam tikai cilvēki. Lai arī kāds būtu apģērbs, vienalga, cik nestandarta, dīvains, utt., tas var kļūt par vienkāršu, valkājamu, tas ir atkarīgs tikai no mūsu attieksmes, domām, viedokļa, uzskatiem. Krāsas: vairāki melnā toņi dažādās auduma faktūrās. Audumi: plāna vilna, kokvilna, zīds, lins, kas pārklāts ar melnu gumiju, viskoze.

Baiba Bērziņa – Skrīvere, LMA, 3. kurss

Kolekcijas nosaukums: "LAPA".

Iedvesmu dizainere ir guvusi, transformējot koku lapu siluetus, vērojot to formu, daudzveidību un līniju ritmus. Galvenais motīvs tērpā ir krāsainiem diegiem izšūta lapa. Krāsu paletē ir sarkanbrūna rudens noskaņa. Kolekcijā izmantoti tikai dabīgie materiāli – vilna, viskoze, lins un kokvilna.

Lapkritis. Lapu lietus. Kustība. Krāsa... Kolekcija domāta radošai un par sevi pārliecinātai sievietei.

Dana Ivanova, LMA, 1. kurss

Kolekcijas nosaukums: "Neonilla". Ļoti gleznieciska, niansēta un smalka kolekcija. Viss balstās uz kontrastiem – smalks audums pret rupju, silts pret vēso, gaišs pret tumšo. Šifona vieglums pret rupjo ādas pinumu izskatās netverams un izsmalcināts. Kontrasti padara cilvēka dzīvi krāšņāku un interesantāku.

Ieva Janelsiņa, LMA, 3. kurss, kolekcija "AGE OF STONES" Kolekcijas devīze: "Tu vari būt viss, ja nebaidies ne spožuma, ne vienkāršības! " , kas arī raksturo šo kolekciju, kur krāšņais un smalkais ir apvienots ar vienkāršo un askētisko.

Iedvesma kolekcijai smelta jūras smiltīs guļošajos akmeņos, to niansētajā krāsu gammā un formu dažādībā. Tie ir tik neatkārtojami savā vienkāršībā un izsmalcinātībā. Dabā nekas nav ne par daudz, ne par maz. Galvenokārt, kolekcijā ir izmantoti lina un tafta audumi. It kā tie ir ļoti dažādi materiāli, bet katrs ar savām labām īpašībām. Apģēbos un to detaļās veidoti burzījumi, locījumi un polsterējumi, kas sastrādāti patchwork tehnikā. Lini dabīgajos toņos, kas sasaucas ar pelēko laukakmeni, kā arī krāsoti, balināti, raibi, bet ieturētā tonalitātē, lini. Kolekcijas krāsu gamma - no pavisam gaiša smilšu un pelēkā toņa, līdz zilganajiem un brūnajiem toņiem dažādās niansēs. Arī akmentiņi nebūt nav tikai pelēki, tie ir tikpat krāšņi, kā viss dabā. Kolekcija papildināta ar autortehnikā tamborētām detaļām - piedurknēm, apkaklēm. Aksesuāri - auskari, kaklarotas, brošas un matusprādzes veidotas autortehnikā, pamatā izmanotojot plastiku. Tās ir vidēji lielas, masīvas formas rotaslietas smalkos, gaišos toņos. Kopumā siluetos uzsvērts apjomīgais pret šauro, spožais pret matēto un krāšņais pret vienkāršo.

Indra Miklāva-Gosa, LMA, 2. kurss

Vīriešu apģērbu kolekcijā "Piens" autore kombinēja dabīgos materiālus ar sintētiskiem gluži kā piena produktu sastāvā. Klasisks maigu krāsu siluets, kurā dominē "sviesta dzeltenais" un "ēdnīcu flīžu zilais" tonis. Kolekcija veltīta pašpārliecinātam pilsētniekam, kurš kopj savu ārieni un virkni garšaugu stādu uz savas virtuves palodzes.

Inga Šulce, LMA, 2. kurss

"Skarbā vasara" ir kolekcija vīrietim, kurš mīl vēju, dabu, brīvības sajūtu. Viņa nemiera gars liek atrasties nemitīgā kustībā. Apģērbs kā neuzbāzīgs kalps sargā no vēsuma, aizkavē saules dedzinošos starus un ļauj rīta vējam modināt ķermeni. Vīrietis smīn par rasas lāsēm rītausmā, ar raupjām plaukstām trauš sviedrus pēcpusdienas svelmē uz lauka, sauc dabu un darbu par brīvību. Viņš svilpodams skalda malku, viņš dodas jūrā un atgriezdamies kurina ugunskuru, un vakarā pirms krēslas uz brīdi iegrimst aizmirstībā, nedzirdot putnus un viļņu šļakstus, - viņš lasa Tolstoju. Un gadās noķert to mežonīgo brīdi, kad sirds sāk sisties straujāk, redzot viņu dejojam līdz rītausmai, vējā izjauktiem matiem, kailām kājām pa jūras izskaloto koku un zāļu klāto liedagu. Apģērbs no dabīgiem, vīrišķīgi raupjiem materiāliem un smalki austiem, plāniem lina audumiem.


Inga Tauriņa, LMA, 1. kurss

Kolekcijas nosaukums: "Ābeļziedi. Ziedi, dzelzs!" Tērps kā personības būtības harmoniska sastāvdaļa. Nevis kā subjekts, kas ietekmē tā valkātāju no ārpuses, bet kā likumsakarība, kā turpinājums valkātāja iekšējās pasaules un dvēseles stāvoklim. Galvenais apģērbu kolekcijas akcents ir pakavi. No izseniem laikiem pakavs ir laimes talismans. Veiksmes nolūkā to vienmēr novieto ar zariem uz augšu, lai laime neizlītu laukā, bet turētos plaukstās. Katram šajā apģērbu kolekcijā esošajam pakavam ir savs pagātnes stāsts ar sevī sakalta laika un ceļu mežģīnēm. Pakavi – tā ir dzelzs. Dzelzs ir fundamentalitātes simbols. Un tieši tāda – fundamentāla – ir patiesās laimes sajūta. Ziedi. Un dzelzs. Ziedoša dzelzs. Apģērbu kolekcijas "Ābeļziedi. Ziedi, dzelzs!" krāsu paleti veido dažādas intensitātes dabiski bēšie, viegli piparmētru zaļzilie un sārti oranžie pasteļtoņi. Kā kontrasta krāsa - tumši brūnā krāsa, kas paradās apģērbu detaļās un aksesuāros. Tērpos apvienoti dabiskie un sintētiskie audumi – lins, zīds, šifons, tills. Aksesuāri ir gatavoti no ādas. Apģērbu kolekcija pamatā ir ieturēta romantiskā stilā, kam niansēti cauri vijas etniskās un Eiropas vēsturisko gadsimtu iezīmes. Aksesuāros ieskanas skarbums.


Juta Ķīmenīte, LMA, 6. kurss

Kolekcijas nosaukums: "ROSA MONTANA" (kalnu roze). Kolekcija ir veidota, iedvesmojoties no Kaukāza reģiona, konkrēti - Gruzijas tradicionālā sieviešu tērpa. Galvenais elements - savdabīgie piedurkņu gali, kas Jutas Ķīmenītes kolekcijā tiek pārtransformēti svārkos, biksēs. Kolekcijā ir izmantots linu audums, kas ir kombinēts ar marli, organzu u.c. Kolekcija izceļas ar formu spēli un krāšņu rokdarbu tehniku.


toca02_350 Marta Toča, LMA, 1. kurss

Kolekcijas tēma - bite. Tā veltīta sievietei, kas zina, ka ir labāka par citiem, un nebaidās smīnēt par lietišķumu un nopietnību. Migla ir kā iedvesma pelēko toņu izvēlē. Kolekcijā arī ir izmantota indīgi dzeltena krāsa. Griezumos - dekoratīva bites formas interpretācija.


Vita Radziņa, LMA, 1. kurss

Kolekcijas nosaukums: "Specificus". Kolekcijas tēls - sieviete, kas ir dumpiniece pēc rakstura, ir ambicioza savā rīcībā, spēcīga izvēlē, - tāds simpātiski ašs, dauzonīgs un seksīgi skarbs jaunās sievietes tēls. Vairāk personība, nekā modes upuris! Krāsu nianses - no haki, zeltīta bēša līdz violetā, vara toņiem. Savā kolekcijā autore izmantoja auduma (ada, zīds, vilna, tafts utt.) īpašības un priekšrocības, griezumu pakļaujot tā raksturam. Ērtums un dinamiska kustība raksturo šo kolekciju.


Anita Altmane, LMA, 4. kurss

Kolekcijas nosaukums "SYSTEM". Kolorīta, līniju, rakstu ritmu un formu sakārtota sistēma. Askētiska vienotība un tīra sievišķība. Melnais kā dominējošais, citrondzeltenais kā papildinošais, baltais kā attīrošais kolekcijas krāsu sitēmā.

Iedvesmas objekts - kukaiņi. Kolekcija papildināta ar auduma apdrukām un izšuvumiem. Lielas, dekoratīvas kukaiņu formā šūtas rotaslietas un apjomīgi matu-galvassegu veidojumi.

Elena Buļa, LMA, 3. kurss

Kolekcijā manāmas šis sezonas aktualitātes - melns, balts, tumši zils, grafika, tīras līnijas, melnbalta apdruka, sarkans akcents detaļās. Tā ir valkājama mode. Žaketes, svārciņi, pusgaras bikses un ļoti īsi šortiņi. Materiāli - lins, kokvilna, zīds, trikotāža.

Kolekcija veidota ļoti egoistiskā nolūkā, šoreiz domājot tikai par sevi. Varbūt tādā veidā labāk izprotot mūsdienu sievietes patiesas vēlmes. Kolekcija ir ļoti skaidra un tīra, nekāda zemteksta vai noslēpuma, nekā mistiskā un nesaprotamā.

Elīna Rožkalne, LMA, 4. kurss

Kolekcijas nosaukums "Viņa spāņu līgava". Kolekcijas pamatideja smelta spāņu tautas čigānu nacionālajā tērpā, ko 18. gs. radīja čigāni, protestējot pret Franču galma ietekmi, kā arī Goijas mākslā.

Kolekciju raksturo vairāki elementi:

1) kleitu kolekcija, kuru forma ir aizgūta no spāņu flamenko dejotājiem. Kleitas tiek papildinātas ar galvassegām, plīvuriem, kapucēm, atsaucoties uz spāņu nacionālo kostīmu.

2) kleitas papildina mēteļi, kā 80-to gadu silueta ietekmes rezultāts. Šeit autore spēlējās ar apjomu un formu, radot kontrastu pieguļošajām sievišķīgajām kleitām.

3) būtisks elements ir aksesuāri - vēdekļi, kuri tiek izmantoti dekoratīvos nolūkos. Vēdekļi dekorēti ar GRAFFITI uzrakstiem, kas ir kā būtiska mūsdienu mākslas kultūras neatņemama sastāvdaļa (vēsturiski vēdekļu virsmu vienmēr raksturojuši attēli vai uzraksti ar nozīmīgākajām sava laika idejām un virzieniem).

Elīnas Rožkalnes kolekcija ir kā protests mūsdienu sabiedrības steidzīgajam dzīves ritmam, kad sievieti arvien vairāk raksturo sportisks apģērbs, un kleita gandrīz ir izzudusi no viņas garderobes. Ar savu kolekciju dizainere gribēja akcentēt sievišķību, radīt elegantas, graciozas un noslēpumainas sievietes tēlu, kas apzinās spēku savā sievišķībā.

Krāsas: dažādu toņu melnie, pelēks, pienbalts un rozā. Audumi: vilna, zīds, mežģīnes.

Elīna Šņore, LMA, 6.kurss

Kolekcijas nosaukums: "Virtuozā priekšspēle".

Elīza Ceske, LMA, 1. kurss

Kolekcija ir ieturēta vasarīgā noskaņā. Izmantojot plānus, vieglus, dabīgus materiālus - kokvilnu, dabīgo zīdu, un kombinējot tos ar krāsainam organiskā stikla rotām, dizainere vēlējusies panākt rotaļīgu, saulainu iespaidu. Siluetos pārsvarā izmantoja sabalansētas proporcijas, uzsverot plecu un gurnu līnijas. Tāpat uzsvēra ari vidukli, izmantojot korsetes, vertikālas līnijas un kuplinātas svārku daļas. Sieviešu tērpos dominē atkailināti pleci, dziļi dekoltē un dziļi izgriezumi muguras daļās. Vīrietis kolekcijā ir ietverts kā sievietes papildinājums. Vīriešu tērpos dominē roboti griezumi, skaidrākas līnijas un krāsas.

Kolekcijā autore spēlējās ar jūras zaļo un piesātināti sarkano, par svarīgāko katra tērpā nostādot kontrastu principu. Tāpat spēlējās arī ar rakstiem un līnijām, savienojot tos dažādās proporcijās un daudzumos.

Sākotnēji dizainere iedvesmojās no Ruso daiļrades, taču procesa gaitā kolekcija ir ieguvusi arī nedaudz citu virzību. Ar kolekciju autore velējās parādīt, ka svarīgs ir ne tikai tērps, bet gan viss tēls - rotas, frizūras, grims un pat gaita.

Viss, ko mēs valkājam, iespaido to, kā mēs jūtamies, savukārt, to, kā mēs jūtamies, nolasa tie, kuri mūs vēro.

Ieva Paškēviča, LMA, 6. kurss

Kolekcijas nosaukums: "LUCIA".

Inga Berga, LMA, 5. kurss

Kolekcijas nosaukums: "SAND DUNE". Kolekcija ir tapusi iedvesmojoties no kāpām. Autore turpināja pagājušā gada ideju un izveidoja faktūrainu kolekciju, izmantojot faktūras, kas attēlo kāpas. Neuzkrītošas krāsas, kas ļauj visu akcentu likt uz faktūru. Kolekcijā faktūras ir apvienotas ar smalkām mežģīnēm, tas ir kā rupjā un smalkā savienojums.

Ingrīda Martīnī, LMA, 6. kurss

ĻAUJ PRĀTAM VIENKĀRŠI PLŪST UN ATSPOGUĻOT, KO TAS REDZ.

"Puķu Pūķi" ir zieda ceļš līdz kristāla stāvoklim, un otrādāk. Pūķis ir pavadonis transformācijas procesā. Zieds ir rotējošās enerģijas shematisks atveidojums. Kristāls - mūžīgā zieda veidols. Pārejošais un nebeidzamais. Pūķis - saikne starp abiem. Kolekciju kopumā autore veidoja kā savu Visuma shēmu ar enerģiju plūsmām. Tērpu formas - papīra pūķis vējā. Stiegras nostiepj papīru un līdzīgi ūdenszālei ūdenī, pūķa forma atklājas tikai kustoties vējā. Pūķa aste tērpos atspoguļojas kā liektās līnijas - nospiedumi no tās pieskāriena. Tērpu formas - apaļās pret kantainajām - ir zieda maiguma un kristāla cietuma pretstati. Tie saplūst pogās, kas ir kristāla formas ziedi.

Krāsas - gleznieciska saspēle starp netverami bāli zaļo un gandrīz negaisa melnzilo caur rozā, violetām un lillā nokrāsām.

Tā ir sajūtās balstīta pārliecība - tikpat vienkārša un skaista kā magnolijas ziedi tumšajos līkloču zaros.

Keta Gūtmane, LMA, 6. kurss

Par kolekcijas inspirāciju kļuva Latviešu tautas svētki, lauku svētki, baznīcas apmeklējumi. Zemnieka goda tērps un ap to saistītie amizantie notikumi kļuva par galveno ideju kolekcijā. Goda tērpu ļoti saudzēja visa mūža garumā. Rotātās tērpu daļas - izšūtās jakas, krekli, vainagi, saktas, svētku cimdi - tika glabātas kā lieli dārgumi un nodotas nākamajām paaudzēm. Dzimtā varēja uzkrāties vairāku paaudžu svētku tērpu piederumi, kas tika iekļauti un nēsāti jaunajos apģērba komplektos. Tādā veidā vienā tērpā varēja iemiesoties gadsimtiem senas apģērba tradīcijas. Darbs pie šīs kolekcijas autori fascinēja ar jaunu proporciju meklējumiem, līniju asimetrijām, formu dekonstrukcijām, netipiskām griezumu līnijām. Dizaineri interesē radīt apģērbus, kurus var skatīt no dažādām pusēm un katru reizi tajos atrast kaut ko jaunu. Apģērbs transformējās: svārki var pārvērsties par jaku un sportiski futūristisku objektu. Raksturīgākie nacionālā tautas tērpa ornamenti ir uzdrukāti, aplikatīvi izšūti, adīti, tamborēti uz audumiem, piedodot mūsdienīgam siluetam tautas naivumu. Kolekcijas krāsu gamma atspoguļo lauku kolorītu: tumšzilie, pelēkie, sarkanie, bēšie, dzeltenie. Audumi - vilna, zīds, kokvilna.

Liena Subatiņa, LMA, 4. kurss

Kolekcija ir domāta bērniem no 3-5 gadu vecumā, gan puikām, gan meitenēm. Dominējošās ir košas krāsas, daudz izmantotas mežģīnes, dažādas autores tehnikas. Kolekciju ir veidota, domājot par bērnu kā bērnu, nevis kā par mazu pieaugušā cilvēka kopiju.

Sabīne Burmeistare, LMA, 4. kurss

Kolekcijā "MADAME BIKER" autore ir savienojusi 18. gs rokoko stila un mūsdienu baikeru tērpus. Kolekcija stāsta par Marijas Antuanetes slepenajiem braucieniem naktīs no Versaļas pils pa lauku ceļiem uz Parīzes ballēm nevis karietē, bet uz motocikla. Ceļš nav bijis viegls, tas ir bijis klāts zelta smiltīm, kas mēnesgaismā apžilbināja acis, bet ceļmalā gulošo neskaitāmo dārgakmeņu - briljantu, smaragdu, rubīnu - aso šķembu dēļ bieži plīsušas riepas. Kolekcijā izmantoti pasteļtoņu atlass, mežģīnes un tumša āda. Tērpi dekorēti ar pērlēm, izšūtām uzdrukām, papildināti ar motociklu maketiem rotātām parūkām.

Dizainerei ir savs modes dizaina salons «VESTIS".

Sabīne Oga, LMA, 5. kurss

Kolekcijas nosaukums: ''EDO OKUNI''. Balta krizantēma arī tās smaržā ēna un gaisma ( 20. gadsimta Japāņu haiku. Autors: AKUTAGAVA RJŪNOSKE).

Ēna un gaisma rada melni baltās pasaules redzējumu, kurā izceļas forma, taču, bez sarkanā nav iedomājama dzīvība.

1 komentārs Komentēt var tikai reģistrētie lietotāji, komentārus redz visi lietotāji. reģistrēties vai ielogojies!
dzēsts lietotājs, 01.06.2006. 21:15:00
Komentāra reitings: 0

nu nav ko teikt, VISS BIJA SUPER!

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties