Noslēgušās "Vasaras zīmes"

Ivars Pirvics, 12.07.2007., 19:12

Noslēdzies Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls "Summer Signs", kas aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavā pulcēja ap 20 tūkstošus jelgavnieku un pilsētas viesu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” sadarbībā ar SIA „Slokas Celtnieks” un Jelgavas Domes un ģenerālsponsora „Parex Banka” atbalstu piedāvāja Starptautisko Smilšu skulptūru festivālu „Summer Signs” (Vasaras zīmes), kas no 2. līdz 8.jūlijam norisinājās Jelgavā, Pasta salā.

Skulptūru veidošana tika uzsākta 2. jūlijā, kad Jelgavā ieradās 20 smilšu skulptori, lai veidotu desmit smilšu skulptūras. Skulptūru parka centrālo objektu, veidoja festivāla mākslinieciskais konsultants, starptautisko konkursu laureāts Zigmunds Vilnis un viņa komanda, izveidojot līdz šim Latvijā augstāko smilšu skulptūru, kura sasniedza 5 m augstumu. Festivāla viesu vidū bija pieredzējuši Smilšu un Ledus skulptūru festivālu organizatori Valērijs Gromovs un Svetlana Mikhējeva no Mākslas centra „Ledus studija” (art center „Ice studio”) Sanktpēterburgā, kas izteica savu atzinību festivāla „Summer Signs” organizatoriem par paveikto darbu un aicināja uz turpmāku sadarbību citu projektu ietvaros.

Noslēguma pasākumu karstasinīgos latīņamerikāņu ritmos ieskandināja šovs Viva La Bomba ar mūziķiem Intaru Busuli, Amber un Uldi Marhilēviču. Festivāla īpašie viesi no Meksikas - mariači ansamblis „Mariachi Juvenil Santa Cecilia” un deju ansamblis „Ballet de Danza Folklorica Municipal de Colima” apmeklētājus priecēja ar tradicionālās mūzikas un dejas interpretācijām rādot Meksikas kultūras krāšņumu un kolorītu.

Sadarbībā ar Modes namu „Tēma” festivāla ietvaros notika līdz šim vērienīgākais modes šovs ārpus Rīgas uz speciāli šim pasākumam izveidotas 20 m garas „mēles”, kuras turpinājums bija smilšu skulptūra, pa kuru modeles varēja uzkāpt uz „mēles”. Baiba Ladiga, Inga Berga, Agnese Narnicka, Kārlis Ādminis, Inga Tauriņa, Zane Pallo, Juta Ķimenīte, Dace Pāže, Ieva Janelsiņa, Inga Šulce, Marta Toča un citi Latvijas jaunie modes mākslinieki izrādīja savas tērpu kolekcijas.

Smilšu skulptūras Jelgavā, Pasta salā apskatāmas līdz jūlija beigām!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post sites permannet russiannewstoday.com scotlandnewstoday.com switzerlandnewstoday.com thedailymailnewstoday.com thedailytelegraphnewstoday.com Dont hesiate to contact us

DavidHiexy

All time cool 000*** lv.hc.lv

KvrqbXTCaR

Hello, It is with sad regret that after 12 years, LeadsMax.biz is shutting down. We have made all our databases available on our website. 25 Million companies 527 Million People LeadsMax.biz

Dino


ienāktreģistrēties