Noslēgsies konkurss bibliotēku lasītājiem "Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv"

Ilma Elsberga, 30.11.2008., 17:28

1.decembrī ar stafetēm Saldus, Preiļu, Bauskas un Valmieras bibliotēkās noslēgsies erudīcijas konkursa bibliotēku lasītājiem un bibliotekāriem "Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!" interneta atlases kārtas.

Uzvarētāji tiks sveikti reģionālajos finālos, kur tiem būs jāpiedalās arī izklaidējoši intelektuālā stafetē. Saldus, Preiļu, Bauskas un Valmieras centrālajās bibliotēkās tiks uzaicināti attiecīgā reģiona sekmīgākie atbilžu meklētāji un, veidojot rajonu komandas, tiem būs jāsacenšas bibliotēkas pakalpojumu lietošanas prasmē un veiklībā.

Sacensību dalībniekiem būs jādemonstrē savas prasmes atrast grāmatas bibliotēkā, izmantojot elektronisko kopkatalogu, skatīties un skenēt attēlus ar bibliotēkā esošo multifunkcionālo skenēšanas iekārtu un palielināmo ierīci, kā arī meklēt informāciju interneta datu bāzē, izveidot dokumentu, pārbaudīt e-pastu.

Konkursa "Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!" reģionālie fināli notiks:
4.decembrī plkst.11.00 Saldus bibliotēkā – Rietumu fināls (Saldus, Kuldīgas, Liepājas, Talsu, Tukuma, Ventspils rajonu un Jūrmalas pilsētas pārstāvji);

5.decembrī plkst. 11.00 Preiļu galvenajā bibliotēkā – Austrumu fināls (Balvu, Daugavpils, Jēkabpils, Krāslavas, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes rajonu pārstāvji);

11.decembrī plkst. 11.00 Bauskas centrālajā bibliotēkā – Dienvidu fināls (Aizkraukles, Bauskas, Dobeles, Jelgavas, Madonas, Ogres un Rīgas rajonu pārstāvji);

16.decembrī plkst. 11.00 Valmieras bibliotēkā – Ziemeļu fināls (Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Valkas, Valmieras rajonu un Rīgas pilsētas pārstāvji).

Erudīcijas konkurss internetā "Meklē un atrodi datu bāzē letonika.lv!" norisinājās no 2008.gada 15.septembra līdz 1.decembrim bibliotēkās visā Latvijā, un tā laikā 5 kārtās tika noteikti katra Latvijas reģiona prasmīgākie informācijas meklētāji internetā.

Konkurss notika četrās līgās, atsevišķā konkurencē sacenšoties bibliotekāriem, pamatskolēniem, vidusskolēniem un pieaugušajiem bibliotēku lasītājiem. Konkursā piedalījās gandrīz 1700 dalībnieki no 375 Latvijas bibliotēkām.

Konkursu kopīgi rīko sabiedrība "Tilde" un v/a "Kultūras informācijas sistēmas" jau trešo gadu ar mērķi rosināt cilvēkus apgūt jaunās tehnoloģiskās iespējas, kādas šobrīd bez maksas ikvienam pieejamas tikai bibliotēkā. Atbildes uz katras kārtas jautājumiem bija atrodamas elektroniskajā datu bāzē letonika.lv, kura no šī gada 1.septembra ir brīvi pieejama visās 874 Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. To paredz v/a "Kultūras informācijas sistēmas" un elektroniskā resursa izstrādātāja SIA "Tilde" savstarpēji noslēgtā vienošanās publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties