Noslēdzas konkurss "Godinām Raini un Aspaziju"

Veronika Ramāne, 30.10.2015., 08:49

Ar pasākumiem visas dienas garumā sestdien, 7. novembrī, Majoru vidusskolā, Rīgas ielā 3, Jūrmalā, noslēgsies Latviešu biedrību savienības organizētais mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkurss "Godinām Raini un Aspaziju", kurā piedalās skolēni no Daugavpils, Jūrmalas, Ogres, Rīgas un Ventspils.

K.Savcenko_brali_Krilovi(2): Rīgas 46.vidusskolas konkursā uzstājas brāļi Ņikita un Arturs Krilovi un Ksenija SavčenkoKonkursa "Godinām Raini un Aspaziju" noslēguma kārtā piedalīsies vairāk nekā 70 skolēni – paši labākie daiļlasītāji, kas uzvarējuši konkursa pirmajās divās kārtās – savās klasēs un skolā. Abas pirmās konkursa kārtas norisinājās iepriekšējā mācību gada pavasarī, un tajās piedalījās ap 3 500 skolēnu. Bērni un jaunieši, kuru dzimtā valoda nav latviešu valoda, konkursā latviski deklamē Raiņa un Aspazijas dzeju un runā fragmentus no viņu prozas darbiem un lugām.

Noslēguma pasākumu ievadīs konkursa trešā kārta, kas 1.–4. klašu, 5.–9. klašu un 10.–12. klašu grupai sāksies vienlaikus – plkst. 11.00. Sniegumu vērtēs žūrija, kurā būs gan pedagogi, gan profesionāli aktieri, gan latviešu biedrību pārstāvji. Konkurss ir publisks, un to var apmeklēt ikviens interesents.

Tāpat skatītāji, klausītāji un apsveicēji tiek gaidīti Majoru vidusskolā plkst. 15.00, kad tur notiks konkursa "Godinām Raini un Aspaziju" noslēguma koncerts un uzvarētāju apbalvošana. Koncertā uzstāsies ne tikai pirmo vietu ieguvēji, bet arī Ventspils 2.vidusskolas 5.klašu ansamblis ar Aspazijas dzejas uzvedumu (vadītāja skolotāja Ligita Vaļuka), Majoru vidusskolas teātris ar izrādi pēc Aspazijas dzejas "Nekur vairs puķes nezied tā..." (režisore skolotāja Antra Njuša) un Rīgas Rīnūžu vidusskolas 5.–9. klašu koris "Prima" (diriģente skolotāja Nataļja Jekimova).

Balvas uzvarētājiem un viņu pedagogiem, ekskursiju pa Aspazijas un Raiņa vietām Jūrmalā un visu citu konkursa sekmīgai norisei un tā dalībnieku labsajūtai nepieciešamo palīdzējuši sagādāt konkursa atbalstītāji: SIA "Līvu akvaparks", SIA "Regula Baltija", SIA "Stenders", SIA "JLD", SIA "Izdevniecība "Zvaigzne ABC"", SIA "Zieglera mašīnbūve", SIA "Hanza Jūras aģentūra", SIA "Linkturs", SIA "Jūrmalas Autobusu parks", AS "Fēnikss" un citi.

Konkurss ir veltījums abu latviešu dzejas dižgaru – Aspazijas un Raiņa – 150. gadskārtai, un tas ir pirmais šāda veida konkurss, ko rīko Latviešu biedrību savienība ar mērķi nostiprināt mazākumtautību bērnu un jauniešu latviešu valodas prasmi, mudināt lasīt grāmatas un iepazīt skaistu un pareizu latviešu valodu, kā arī skolēnos un viņu vecākos raisīt interesi par Latvijas literatūru, kultūru un vēsturi, tādējādi sekmējot sabiedrības saskaņu mūsu valstī un vienotu izpratni par vēsturiskajiem notikumiem.

Konkursa organizatorus pārsteidza skolu atsaucība, piesakoties konkursam, labvēlīgās atsauksmes un mudinājumi līdzīgus konkursus rīkot arī turpmāk. Tāpēc šā mācību gada otrajā semestrī Latviešu biedrību savienība organizēs jau otro mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkursu "Mana dzīvā tautasdziesma", veltot to Krišjāņa Barona 180. gadskārtai un noslēgumu organizējot kultūras pilī "Ziemeļblāzma", kur savulaik dzīvojis un tautasdziesmas kārtojis Dainu tēvs.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


ienāktreģistrēties