Izstāde „Latviešu modernists Niklāvs Strunke (1894–1966)”

Nataļja Sujunšalijeva, LNMM Reklāmas un informācijas sektora vadītāja, 11.08.2008., 12:48

2008.gada 15.augustā Adamson–Eric muzejā Tallinā tiks atklāta izstāde Latviešu modernists Niklāvs Strunke (1894–1966), kas tiek rīkota pēc Latvijas Republikas vēstniecības Igaunijā iniciatīvas, veltot pasākumu Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienai.

Niklāvs Strunke (1894–1966) ir viens no oriģinālākajiem māksliniekiem, kā arī leģendāra personība latviešu modernistu paaudzē, kas pieteica un apliecināja sevi vienlaikus ar jaunās Latvijas valsts dzimšanu. Iegūtā valstiskā neatkarība rosināja jaunu attīstības posmu Latvijas mākslā un sekmēja sakaru nodibināšanu ar Eiropas avangarda centriem. Izstādē paredzēts eksponēt 40 mākslinieka Niklāva Strunkes gleznas, grafikas un scenogrāfijas metus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja, Latvijas Akadēmiskās bibliotēkas kolekcijām un atsevišķus darbus no privātajām kolekcijām, kas tapuši 20.gadsimta 20. – 30.gados. Ekspozīciju informatīvi papildinās arī grāmatas no Misiņa bibliotēkas krājuma un fotogrāfijas. Galvenos akcentus veido mākslinieka jaunrades daudzpusība, modernisma eksperimenti, Itālijas iespaidi un izcilās pasaku ilustrācijas.

strunke_panadzim
Niklāvs Strunke. Galvas konstrukcija. Ivo Panadži portrets. 1924. Audekls, eļļa.
LNMM kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš

Šī izstāde turpina sadarbībā ar Adamson-Eric muzeju Tallinā jau kā tradīciju iedibināto latviešu modernisma pārstāvjiem veltīto izstāžu ciklu, kurā iepriekš notikušas Kārļa Padega, Sigismunda Vidberga un Ludolfa Liberta darbu skates. Izstāde apskatāma no 2008. gada 15. augusta līdz 23. novembrim.

strunke_florencietism
Niklāvs Strunke.
Florencietis ziemā. 1929. Audekls, eļļa.
LNMM kolekcija. Foto: Normunds Brasliņš

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
rxx, 11.08.2008. 16:25:34
Komentāra reitings: -2.879

Tas pirmajā bildē ir baigais koka klucis Konstantīns. :D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties