"Muzeju Nakts 2007"

Ieva Kreile, 16.05.2007., 07:54

Jau trešo gadu Latvijā notiks akcija "Muzeju Nakts", šoreiz Latvijas muzeji iedvesmojušies no festivāla "Francijas pavasaris", tādeļ šī gada akcijas devīze ir - "Ces't la vie!" - tāda ir dzīve - viens no populārākajiem franču izteicieniem, ko noteikti dzirdējis ikviens, un kurš sevī ietver tik daudz ko, ļaujot katram muzejam atrast saistību ar Franciju, un to brīvi interpretēt atbilstoši savai misijai un vēlmēm.

Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeja izstāžu zāles
Pils laukumā 2
„Meklējiet mūziku”

19.00 – 01.30
Apmeklētāji varēs iepazīt mūzikas instrumentu izstādi, kur eksponēti visā Eiropā pazīstamie, bet Latvijā būvētie mūzikas instrumenti, kā arī izstādi Latvietis spēlē, kas atspoguļo tradicionālo mūzikas instrumentu daudzveidību un pielietojumu tautas sadzīvē. Būs iespēja praktiski līdzdarboties skaņdarbu sacerēšanā un muzicēšanā kopā ar profesionālajiem mūziķiem.

Latvijas mūziķu priekšnesumi un videomateriāli ļaus izjust franču mūzikas izsmalcinātību, eleganci un jūtu patiesumu.
„Rakstnieku diskotēka”
23.30 -

Diskotēku vadīs DJ un rakstnieks Sergejs Timofejevs. Skanēs mūsdienu franču mūzika. Apmeklētājiem būs iespēja tikties ar jaunās paaudzes literātiem un dzirdēt viņu darbu priekšlasījumus autoru izpildījumā.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs
Alberta ielā 12, dz. 9
„Dzīve mākslinieka darbnīcā”

17.00 – 01.00
Apmeklētājiem būs iespēja iejusties mākslinieka Jaņa Rozentāla darbnīcas atmosfērā un profesionālu mākslas pedagogu vadībā pašiem apgūt iemaņas mākslas darbu radīšanā – zīda apgleznošanā. Paralēli šīm norisēm muzeja viesi varēs noklausīties vairākus kokles mūzikas koncertus, pieminot Jaņa un Ellijas Rozentālu lielo interesi par tautas mākslu, kas mūzikā izpaudās gan Ellijas Forseles-Rozentāles repertuārā, izvēloties latviešu tautas dziesmas, gan vēlākajā darbībā tautas mākslas salonā.

Raiņa un Aspazijas māja
Baznīcas ielā 30
„Viesus uzņem Aspazija un Rainis”

19.00 – 24.00
Apmeklētāji varēs iepazīt līdz šim nepublicētus materiālus – Raiņa Francijas perioda vēstules Aspazijai, Olgai Kligerei, draugiem, kurās dzejnieks jūsmo par Francijas dabas savdabību, kultūras vērtībām, paliekošo un pārejošo cilvēku savstarpējās attiecībās. Korespondenci papildina Mentonas, Marseļas, Parīzes atklātnes un franču mūzika.


Vakara gaitā muzeja vadītāja iepazīstinās ar Raiņa un Aspazijas dzīves un daiļrades šķautnēm, kā arī Raiņa Francijas apmeklējumu atspoguļojumu vēstures materiālos.

Eduarda Smiļģa Teātra muzejs
E. Smiļģa ielā 37/39

19.00 – 24.00
Mazāk zināmi fakti par Dailes teātra piedalīšanos un triumfālajiem sasniegumiem Parīzes Starptautiskajā dekoratīvās mākslas izstādē 1925. gadā.
Zināmais un nezināmais aktrises Antas Klints un franču filologa Mišela Žanvāla mīlas stāsts franču stilā.
Franču rakstnieces Žoržas Sandas gaitas uz latviešu teātra skatuves.


„Pifa piedzīvojumi” un mākslinieka Paula Šēnhofa atmiņas par Pifa tapšanu un gaitām.

Jāņa Akuratera muzejs
O. Vācieša ielā 6a
„Dvēseles kabarejs jeb barbars Parīzē”

18.00 – līdz rīta gaismai
Akcija iedzīvinās Jāņa Akuratera franču kultūras redzējumu, kurā saplūst dažādi mākslas veidi un kultūras impulsi. Jāni Akurateru Francijā uzrunāja teātris, opera, glezniecība, Raimonda Dunkana un Aijas Bertranes kustību teātris, protams, literatūra un Parīzes pilsētas ainava un atmosfēra, kas kļuva arī par iedvesmas avotu vairākiem viņa literāriem darbiem.


Muzeju naktī Akuratera mājā saplūdīs dzeja, mūzika, teātris un glezniecība, pastaigāšanās Parīzes ielās un viesošanās Monmartras kafejnīcās, smeldzīgi stāsti un atmiņas. Turklāt Jāņa Akuratera ieraudzīto Parīzes ainu papildinās arī Jāņa Jaunsudrabiņa, Zentas Mauriņas un Andreja Kurcija Parīze.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca
J. Pliekšāna ielā 5/7, Majoros
„Vakars Parīzes ielas kafejnīcā”

20.00 – līdz pēdējam apmeklētājam
Akcijas laikā muzejs pārtop par Parīzes ielas kafejnīcu, kurā rit sava dzīve – skan mūzika, raisās sarunas, dejas.


Parīzes vakara noskaņās būs apskatāms muzejs un ekspresizstāde „Franču kultūra Raiņa un Aspazijas personiskajā bibliotēkā”. Franču kultūras epizodes Raiņa un Aspazijas dzīvē un daiļradē atainosies uz ekrāna un scēniskās darbībās kopā ar apmeklētājiem.
Moljēra „Sīkstuļa” fragmentus spēlēs Jūrmalas teātris.
Muzicēs grupa „Wild” un uzstāsies dejotāju grupa.


Visi apmeklētāji ir programmas dalībnieki! Programmu vadīs un lomās iejutīsies Jūrmalas teātra aktieri, Rīgas augstskolu studenti un muzeja darbinieki.

Krišjāņa Barona muzejs
K. Barona ielā 3, dz. 5
„Arī sapnis ir dzīve...”

18.00 – 24.00
Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties konkursā „Vai pazīsti Franciju?”, kura pārtraukumā skanēs Ivara Vīgnera dziesmas no leļļu izrādes „Pifa piedzīvojumi”. Varēs apskatīt fotoizstādi „Parīze un parīzieši latvieša acīm” un izstādi „Tādu mēs redzējām Franciju!”; iepazīties ar H. Visendorfa un K. Barona saraksti, kā arī iepazīties ar latviešu tautasdziesmu tulkojumiem dažādās pasaules tautu valodās.
Ekskursijas muzeja ekspozīcijā būs iespējamas latviešu, angļu, krievu un franču valodā.


Raiņa vakara vidusskolas vokālās studijas koncerts, kur dziesmas latviešu un franču valodā tiks izpildītas arī nedzirdīgo zīmju valodā.
Skanēs latviešu un franču tautasdziesmas un tiks degustētas Bretaņas crepes.

Papildus informācija:
www.rtmm.lv


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
deni2s, 16.05.2007. 08:41:09
Komentāra reitings: 0

"[...] kurš sevī ietver tik daudz ko, ļaujot katram muzejam atrast saistību ar Franciju, un to brīvi interpretēt atbilstoši savai misijai un vēlmēm."

Tas ievads liek domāt, ka viss pasākums ir pievilkts pie "Francijas pavasara", lai tik dabūtu naudiņu/reklāmu. Ar domu: "zilonim snuķis ir kā slieka, bet par sliekām es varu daudz pastāstīt..."

čalis, 16.05.2007. 11:28:04
Komentāra reitings: 0

Talsos arī tāds būs.
+ tur varēs redzēt manis uzņemtu filmu! :)

m2acis, 18.05.2007. 21:21:40
Komentāra reitings: 0

Dobelē arī būs muzeju nakts. Jāpamēģina sadabūt visaptverošu informāciju.

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
cp lolita ==> eit.tw/04G9JV <== ==> biturl.top/RJFrma <==

Georgeadash

Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz


ienāktreģistrēties