Top starptautisks multimediāls projekts „ceļu galos plīv acis”

Simona Orinska, 08.10.2007., 12:57

Pašlaik noris eksperimentālas skaņu un kustību izrādes “ceļu galos plīv acis” izstrāde. 2008. gada sākumā Latvijā un Lietuvā gaidāmas pirmizrādes. Projekta turpinājumā paredzēta arī fotoizstādes un grāmatas izveide (fotogrāfs Jānis Deinats, dzeja - Simona Orinska).

Izrādes fragmentus būs iespējams redzēt:

2007. gada 26. oktobrī “Improvizācijas un skices” Latvijas Kultūras koledžā (Bruņinieku iela 57), plkst. 19:00.
2007. gada 27. oktobrī Pedvāles brīvdabas mākslas muzeja sezonas slēgšanas pasākumā. Performance “Akmeņu ieziemošana”, plkst. 14:00.

Režija: Viktors Jansons (Latvija)
Kustība / balss / dzeja: Skaidra Jančaite (Lietuva), Simona Orinska (Latvija)
Skaņa/ video: Marko Donnarumma (Itālija), Voldemārs Johansons (Latvija)
Video: Līga Stibe (Latvija)
Mākslinieks: Modris Tenisons (Latvija)

Japāņu buto dejas impresijas un Lietuvas baroka baznīcu skulpturalitāte.

Balts balodis sarkanu pērļu virtenē. Trīs Rubensa grācijas.

Vivaldi harmonija un mūsdienu mūzikas asonanse. Dzeja kustībā un skaņā.

Ieņemšanas noslēpums. Dzimšanas noslēpums. Dzīves noslēpums. Nāves noslēpums.

Metamorfoze, gara un ķermeņa, dzīvības un nāves atklāta saskarsme un pretstats dažādās vidēs, izmantojot kustību, skaņu, balss, video un performances medijus.

Kontraversālās buto dejas idejas par „izdzēstu”, universālu ķermeni, kas, atrodoties robežsituācijas apstākļos, uzrāda cilvēka būtības esenci. Kustību nenosaka ārējā vide, bet interakcija starp iekšējo un ārējo vidi, apvienojoties apziņai un zemapziņai.

Grotovska vārdiem runājot, buto ir kā sena mākslas forma, kur savienojas rituāls un mākslas radīšana: dzeja ir dziesma, dziesma - buramvārdi, bet kustība - deja.

Šādam skatījumam Latvijā nav bijis precedenta.

Cilvēka dzīve noris starp diviem noslēpumiem - ieņemšana un nāve, kuros viņš pats nepiedalās. Jaunas apziņas veidošanās un nāves mirklis noris neapzināti, neatkarīgi no cilvēka vēlmēm. Cilvēka pārdomas par savu izcelsmi, sajaucas ar ieņemšanas mirkļa pardzīvojumu, kur savienojas garīgais un fiziskais ķermenis, un kas kļuvis par iemeslu cilvēka eksistencei uz zemes. Seksualitāti nav iespējams noformulēt „šeit un tagad”, tā attiecas uz senu pagātni. Senajos priekšstatos dzīves un nāves satekpunkts ir viens - Zeme ir tā, kas dod un ņem dzīvību. Izrādes ietvaros tiks izdzīvota dzīvības un nāves metamorfoze, ciešā saistībā ar Laika jēdzienu.

Vairāk par komandu:

Simonas sadejošanās ar dzeju, improvizāciju un buto deju (japāņu kultūrā balstīta, rietumu avangarda virzienu ietekmēta dejas forma), būtiski ietekmējusi viņas kustību pasaules redzējumu. Skaidra ir spoža Lietuvas eksperimentālās un klasiskās mūzikas balss. Viktors ir režisors, pedagogs; darba lauks - klasika, drāma, klaunādes, ielu teātris, eksperimenti. Līga - video superacs. Voldemārs - multimediju mākslinieks. Marks - multimediju speciālists no Itālijas. Modris ir mākslinieks, gudrs cilvēks un vienkārši guru.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras ministrija, Delfi, Rīgas Laiks, Studija, Māksla Plus, Telegraf, Izglītība un Kultūra, Neatkarīgā Rīta Avīze, Diena, Kultūras Forums, Ieva, Privātā Dzīve, LR-1, LR -3, Radio Naba, ZL Hotline, Easyget.lv, HC.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties