Multimediāla izrāde „Ceļu Galos Plīv Acis”

Simona Orinska, 06.06.2008., 08:27

28. jūnijā plkst. 19:00 D.Fab (Dizaina Fabrika, Slokas ielā 52d) notiks pirmizrāde unikālam dejas, skaņu, dzejas un video improvizācijas notikumam “Ceļu Galos Plīv Acis”.

Dzen sitiens pa pieri – tavs spogulis un atklāsmes brīdis. Buto deja, kas dzimusi no dubļiem. Skaņas, ko rada asins šalkoņa vēnās un plakstiņu mirkšķināšanas ritms. Ķermeņa arheoloģija bez sociālām maskām. Lietuvas baznīcu baroks. Grieķu skulptūru - Vivaldi harmonija. Laikmetīgās laiktelpas asonanse. Interaktīvs iztēles ceļojums ar dzejas palīdzību. Šādam skatījumam Latvijā nav bijis precedenta.

Izrādē piedalās:
Kustība/balss/dzeja: Skaidra Jančaite (soprāns, Lietuva),
Kustība/balss/dzeja: Simona Orinska,
Skaņa: Voldemārs Johansons, Puseh Pusew
Video: Līga Stibe
Līdzautori: Kaiširo Kanno (Japāna), Raitis Zajančkauskas, Modris Tenisons, Viktors Jansons

Īpašie viesi: Dun Dun, Dejas Anatomija,
Buto Dejas Studija, Laboratory Of Stage Arts

Buto deja - japāņu kultūrā radusies (20. gs. 60. gadi), dzenbudisma, šintoisma un rietumu avangarda virzienu ietekmēta laikmetīgās dejas forma. Buto dejas teātris ir kā sena mākslas forma, kur savienojas rituāls un mākslas radīšana: dzeja ir dziesma, dziesma– buramvārdi, bet kustība– deja. Buto deja – tūkstošveidu seja.

Skatītājs piedzīvo rituālu un piedalās dzīvā, improvizētā mistērijā, kur kustībā, video un skaņā tiek pirmradīts mīts par cilvēka rašanos.

Ieņemšanas noslēpums. Dzimšanas noslēpums. Dzīves noslēpums. Nāves noslēpums. Cilvēka dzīve noris starp diviem noslēpumiem – ieņemšana un nāve, kuros viņš pats nepiedalās. Seksualitāti nav iespējams noformulēt „šeit un tagad”, tā attiecas uz senu pagātni. Senajos priekšstatos dzīves un nāves satekpunkts ir viens – Zeme ir tā, kas dod un ņem dzīvību. Kontraversālās buto dejas idejas par „izdzēstu”, universālu ķermeni, kas, atrodoties robežsituācijas apstākļos, uzrāda cilvēka būtības esenci.

Mākslinieki:
Puseh Pusew – ezotēriska mūzika avangarda teātrim. Skaņā atspoguļojas materiālās eksistences absurds. Iespaidojoties no hinduisma, pēckara akadēmiskā dadaisma, radīts oriģināls virziens, ko reprezentē emocionalitāte un neparedzamas tonalitātes maiņas. Skaņu ainavas tiek radītas improvizācijas manierē. Skaņu plūsma var radīt fatāla haosa, tukšuma vai meditatīva dvēseles stāvokļa iespaidu.
Dun Dun - vieni to dēvē par “ātru postrock”, otri par “eksperimentiem ar neatkarīgo mūziku”, bet trešie par “akustiskām drum & bass instrumentācijām”.
Skaidra ir spoža Lietuvas eksperimentālās un akadēmiskās mūzikas balss, bezrobežu māksliniece.

Simona – putns, kas lido atmuguriski. Simonas radošās intereses saistāmas ar kultūru un mākslu mijiedarbības procesiem: dzeja, kustību teātris, eksperimentālā deja, improvizācija, performance un video. Viņas sadejošanās ar dzeju un ietekmes no buto dejas teātra būtiski iespaidojušas viņas kustību izpratnes saturu un formu.

Kaiširo – valodu profesors, tulkotājs, čellists. Līga – intuitīvā video superacs. Voldemārs– talantīgs multimediju mākslinieks. Viktors ir režisors, pedagogs; darba lauks– klasika, drāma, klaunādes, ielu teātris, eksperimentālais teātris. Raitis – acīgs scenogrāfs un datorgrafiķis. Modris ir mākslinieks, režisors un vienkārši guru.

Norise:

19:00 – atklāšana. “Buto studijas” performance
19:15 - pirmizrāde “ceļu galos plīv acis”
20:20 - Dun Dun, A. Bordjukovas horeogrāfija “Pēdas” (Dejas Anatomija)
21:20 - acs, auss, mēles, deguna priekam – Laboratory of Stage Arts - dejas un skaņu improvizācijas – jam session

Video un skaņu darbi pēc pirmizrādes būs aplūkojami mākslas telpā Kultūras Cehs (Brīvības 68, pagalmā).

Biļetes: “Biļešu Serviss” kasēs (www.bilesuserviss.lv). Lvl 7, ar atlaidi - Lvl 5.

Transports: 5. tramvajs līdz pieturai Dārza iela.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Domes Kultūras departaments, Latvijas Kultūras ministrija, Delfi, Dizaina fabrika, Kultūras Cehs, Randoms, Rīgas Laiks, Studija, Māksla Plus, komiksu kultūras žurnāls Kuš, žurnāls Veto, Telegraf, Neatkarīgā Rīta Avīze, Diena, Kultūras Forums, Ieva, Privātā Dzīve, Lr-1, Lr -3, Radio Naba, Zl Hotline, Easyget.lv, Satori.lv, Hc.lv, King Coffee Service.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties