"Mols" aicina uz Meteņu un Masļeņicas svētku tradīciju atdzimšanu!

Maija Straupmane, 20.03.2009., 12:58

Sestdien, šā gada 21. martā, plkst. 14:00 tirdzniecības centrā "Mols" notiks pavasara sagaidīšanas svētki, kuru laikā publikai būs iespēja iepazīties ar dažādu tautu tradīcijām, piemēram, Meteņu un Masļeņicas tradīcijām.

Svētku laikā apmeklētāji varēs apgūt šo svētku nacionālās paražas, iesaistoties dziesmās un spēlēs folkloras kopu vadībā, kā arī nobaudīt svētku tradicionālos ēdienus. Atmosfēru spilgtāku padarīs arī svētku tradicionālās dekorācijas.

"Lai arī šie svētki oficiāli tiek svinēti 21. februārī, mēs vēlējāmies tos vēlreiz izcelt, jo mūsdienās šie skaistie svētki tiek nepamatoti aizmirsti. Tirdzniecības centrs "Mols" regulāri rīko pasākumus, kas mūsu apmeklētājiem atgādina gan par latviešu, gan citu tautu nacionālajiem svētkiem un to svinēšanas tradīcijām. Mēs ticam, ka tikai šādā veidā var atkal atdzimt daudzi skaisti, bet plašākai sabiedrībai aizmirsti svētki," stāsta Zita Siliņa, tirdzniecības centra "Mols" direktore.

Pasākuma vadītāja lomā iejutīsies jaunais aktieris un grupas "Bez PVN" līderis Kristaps Rasims. Ar Meteņu tradīcijām svinību viesus iepazīstinās folkloras kopa "Rija", savukārt Masļeņicas svētku dziesmās un spēlēs, kas saistītas ar šo svētku paražām, apmeklētājus iesaistīs krievu folkloras kopa "Poteha".

Katru svētku svinībās būtiska ir arī tradicionālā maltīte, tāpēc "Mola" apmeklētāji droši varēs iesaistīties arī dažādās degustācijās. "Cēsu Alus" piedāvās degustēt Mītavas alu un Ulmaņlaiku kvasu, saldummīļiem "Laima" piedāvās savus jaunos ķiršu saldumus, bet "Polis un Valerts" – Rožu saldos žagariņus. "Fazer Cafe & Restaurant" apmeklētājus cienās ar gardām tradicionālajām svētku pankūkām.

Tradicionāli mūsu senčiem gan Meteņi, gan Masļeņica saistījušies gan ar bagātīgi klātiem galdiem un pamatīgu izēšanos, gan jautrām izklaidēm un izpriecāšanos. Abu svētku pamatā ir sagatavošanās gavēnim pirms Lieldienām un dažādu ražas auglības rituālu izpildīšana. Tomēr abos svētkos ir arī gana daudz interesantu atšķirību, tāpēc tās visas bez maksas vienuviet varēs apgūt un izpriecāties tirdzniecības centra "Mols" apmeklētāji.


Par t/c Mols:
T/c Mols sa¬vu dar¬bī¬bu sā¬ka 1998.ga¬dā un ir tra¬dī¬ci¬jām ba¬gā¬tā¬kais tir¬dznie¬cī¬bas centrs Lat¬vi¬jā. Tir¬dznie¬cības cen¬trā dar¬bo¬jas 140 vei¬kali. Kopš pēr¬nā ga¬da t/c MOLS modes veikaliem ir pievienojušies Eiropā pazīstamie zīmoli "Oxbow", "Pietro Filipi", kas ir vienīgie tāda veida veikali Latvijā, kā arī veikals "Paola Prata" un restorāns "Cafe & Restaurant Fazer", apavu veikals "Clarks", veikals "Fratelli", "Moscoso", "Veselības Pasaule", "Video Planēta", "Lattelekom"; vienīgais kosmētikas"Enprani" veikals Latvijā.
SIA Tirdzniecības centrs "Mols" ir viens no piec¬iem Galactico tirdzniecības centriem. Grupā ietilpst t/p Alfa, Galerija Centrs, t/c Origo un t/c Dole.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties