"Rīgas Mākslas telpā" notiks lekcija "Miervaldis Polis: glezna kā performance"

Inga Lāce, 23.01.2009., 13:55

27. janvārī plkst. 17.00 Rīgas pilsētas izstāžu zāle "Rīgas mākslas telpa" un ASV vēstniecība Rīgā aicina uz ASV mākslas vēsturnieces Eimijas Brizgelas lekciju "Miervaldis Polis: glezna kā performance" Izglītības programmas telpā.

Polis un CaravaggioLekcijā Eimija Brizgela (Amy Bryzgel) analizēs latviešu mākslinieka Miervalda Poļa darbus to sociālpolitisko izmaiņu kontekstā, kas risinājās Latvijā un bijušajā Padomju Savienībā 20. gs. 80. gados. Piemēram, "Bronzas cilvēka" akcijas, kas Latvijas mākslas vēsturē jau ieņem ikonas statusu, kā arī mazāk aplūkotās M. Poļa gleznas, kas tapušas laika posmā no 1970. gada līdz 1980. gadu sākumam.

Šī perioda darbi atklāj M.Poli kā augstas raudzes gleznotāju, kurš, meistarīgi izmantojot trompe l'oeil tehniku, radīja ironiskus fiktīvus, skatītājus provocējošus attēlus. E. Brizgela analizēs M.Poļa gleznas kā agrīnus viņa performances ieceru iedīgļus, kurus viņš perestroikas laikā varēja īstenot reālā laikā un telpā.

E. Brizgela ir Fulbraita stipendiāte, Austrumeiropas un Krievijas mūsdienu mākslas speciāliste, kura studējusi mākslas vēsturi Rutgera Universitātē Ņūdžersijā (ASV). Turpat 2008. gadā arī ieguvusi doktora grādu. E. Brizgelas lekcija būs noslēgums Fulbraita izpētes projektam, kuru viņa aizsāka 2004. gadā, kad ieradās Latvijā, lai vienu gadu Laikmetīgās mākslas centrā pētītu materiālus par Miervaldi Poli un tiktos ar mākslinieku. Pašlaik E. Brizgela ir palikusi Latvijā, lai padziļināti izzinātu nonkonformisma perioda mākslinieku daiļradi ne tikai Latvijā, bet arī Krievijā un Polijā.

Paralēli zinātniskajam darbam Latvijā E. Brizgela ir strādājusi par angļu valodas skolotāju, tulku Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, kā arī žurnālisti vietējos angļu valodā izdotajos preses izdevumos. Šī lekcija būs mākslas vēsturnieces atvadas no Rīgas un Latvijas, jo jau februārī E. Brizgela atgriežas dzimtenē, lai turpinātu akadēmisko karjeru. E. Brizgelas stāstījums būs saistošs ne tikai mākslas vēstures interesentiem, bet arī visiem, kuri interesējas par kultūras vēsturi un sociālpolitiskajām norisēm Austrumeiropā.

Lekcija notiek angļu valodā. Ieeja – bezmaksas.
Norises vieta - Rīgas mākslas telpa, Kungu ielā 3.

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties