Fotogrāfes Gunitas Baueres foto izstāde „Meksika. Kostarika – ceļojuma piezīmes”

Anita Lāce, 29.08.2008., 07:40

Izstādes atklāšana 12.septembrī plkst. 16.00.

Nenoliedzami tas, kurš ir sācis ceļot, tas nekad neatteiksies to turpināt darīt. Lielajā skrējienā, ko sauc par dzīvi, mums nekad nav laika. Bet mirkļos, ko baudām ceļojot, mēs saredzam cik pasaule ir skaista un interesanta! Vide, katras valsts iedzīvotāju tradīcijas, mūs paņem savā varā un liek izjust satriecošas emocijas, kas mijās ar atpūtu, prieku un piedzīvojumiem. Nelielu daļiņu no fiksētajiem mirkļiem šoreiz uz mākslas „Galeriju Laipa” ir atvedusi fotogrāfe Gunita Bauere. Gunita Bauere fotogrāfijai pievērsusies pirms četriem gadiem. Mācījusies Birutas Mageles Starptautiskajā stilistu skolā fotogrāfu specialitātē pie tādiem Latvijā pazīstamiem fotogrāfiem kā Gunārs Binde, Vilnis Auziņš, Mārtiņš Lablaiks, Raimo Lielbriedis. Sākumā fotogrāfe vairāk vēroja pazīstamu pašmāju un ārvalstu fotogrāfu autordarbus, nekā fotografēja pati – kompozīciju, noskaņu, krāsas, akcentus. Interesēm izkristalizējoties, atklājās, ka visvairāk saista ielu fotogrāfija – dzīvas, spontānas sadzīves situācijas, kuras ir unikālas, jo nav iespējams atkārtot.

Fotogrāfi valdzina mirkļa burvība nevis studija ar ieplānotiem smaidiem un kustībām, bet reālā dzīve, kas ir vislabākais iedvesmas lauks.

Izstādē būs apskatāmas fotogrāfijas no Meksikas, Kosterikas dabas un sadzīves. Tie ir skaisto ceļojuma piezīmju mirkļi, kad fotogrāfe Gunita Bauere varēja skatīt košus ziedus, dzidri zilzaļu okeānu, jūrmalas smiltis, kas tikai pēc nosaukuma ir smiltis, bet patiesībā sastāv no sīkām, greznām gliemežvāku drumslām. Tik majestātiskus dziļi pelēkus vulkānus, kas liek bijībā sastingt; augstas mākoņu pilsētas, kur šķiet, ka esi nokļuvis dievu kārtā; mūžamežus, kas nekad sauli nav baudījuši. Vēroju kaktusu laukus, sarkanu zemi un bezgalīgas agavju un kafijas audzes. Bet tam visam jēgu un saturu piešķīra cilvēki – patiesi, vienkārši, sirsnīgi, smagi strādājoši un cēli savā pieticībā un dāsnumā. Par to arī šī izstāde.

Nāc, skatītāj, un veido savu Meksikas, Kostarikas mozaīku fotogrāfes Gunitas Baueres personālizstādē „Meksika. Kostarika – ceļojuma piezīmes” no 12.septembra līdz 1.oktobrim mākslas „Galerijā Laipa”.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties