Meklē spēles "Jaunie Rīgas Sargi" aculieciniekus

Marta Romanova, 27.02.2009., 07:17

Kamēr spēles "Jaunie Rīgas sargi" visspēcīgākās komandas gatavojas izšķirošajām pusfināla sacensībām martā, visi spēles dalībnieki, kas piedalījušies iepriekšējās kārtās, līdzjutēji, pārstāvji un draugi tiek aicināti piedalīties reportāžu konkursā "Frontes ziņotājs".

Frontes ziņojumiem Brīvības cīņu apstākļos bija īpaša nozīme – pēc tiem varēja uzzināt karadarbības situāciju, rekonstruēt notikumus, un vēl mūsdienās tie kalpo par vērtīgu vēstures liecību.

Tāpēc arī "Jauno Rīgas sargu" organizētāji ir izsludinājuši konkursu "Frontes ziņotājs" un aicina atsaukties visu vēsturisko (notikušo) spēļu aculieciniekus un veidot cīņu reportāžas!

Aicinām ziņojumus veidot kā precīzus notikumu atspoguļojumus, ietverot kareivju atmiņas un interesantus stāstus par spēļu dienu, intervijas, apcerējumus, kā arī pievienot spilgtākās fotogrāfijas

Daudzas arī vēstures arhīvos atrastās operatīvās ziņas bija kā spraigi kauju skatu atainojumi. Lūk, Latvijas Armijas Virspavēlnieka štāba ziņojuma fragments:

"... Uz kreisā Daugavas krasta vāja atšaudīšanās... Uz labā Daugavas krasta un Lubānas ezera rajonā bez pārmaiņām un mierīgi. Uz ziemeļiem no Lubānas ezera lielinieki uzbruka mūsu nodaļām Augustovas rajonā, bet ar mūsu pretuzbrukumu lielinieki tika atsisti... Uz labā Daugavas krasta pie Skrebeļu sādžas izlūku sadursmes... Lielinieku izlūku partija tapa sakauta un aiztriekta, pamezdama divus kritušos, sešus ievainotos un piecus gūstekņus. Mums 3 ievainotie...
Ziņoja Štāba priekšnieks Kopvedis Kaniņš."

Frontes ziņotāji tiek aicināti veidot reportāžas gan par spēles otrās (rajonu) kārtas notikumiem, kas risinājās pagājušajā gadā no oktobrī līdz decembrim, gan par pusfināla spēlēm, kas būs martā!

Visas reportāžas tiks publicētas mājas lapā www.jaunierigassargi.lv, bet katra Latvijas reģiona (Vidzemes, Zemgales, Latgales un Kurzemes) labākā reportāža vai reportāžas fragments tiks publicēts laikrakstā "Latvijas Avīze". Tāpat arī interesantākajiem un precīzākajiem frontes ziņotājiem tiks piešķirtas atbalstītāju balvas.

Frontes ziņotāju reportāžas jāiesūta par otro kārtu līdz 16.martam, par pusfinālu līdz 9. aprīlim, bet labāko autoru apbalvošana notiks 4. maijā – spēles fināla laikā, kino pilsētiņā "Cinevilla".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties