Meistardarbnīca Liepājas muzejā

Astra Dzērve, 25.02.2010., 12:37

Izstādes autores "Zvaigžņu putekļi" pērļu, rakstu un ziedu pasaules meistardarbnīca Liepājas muzejā

4.martā plkst. 15 Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16, notiks izstādes "Zvaigžņu putekļi" autores, etnomuzikoloģes un ērģelnieces Daces Nastevičas pērļu, rakstu un ziedu pasaules meistardarbnīca.

Meistardarbnīcas laikā izcilā rokdarbniece iepazīstinās interesentus ar savu pieredzi pērļu adīšanas tehnikā, izpratnē par ornamentu un rakstu ritmu daudzveidību. Mākslinieces vadībā varēs apgūt ziedu tamborēšanu, tāpēc jāņem līdzi tamboradata un tamborēšanas diegi. Dalība meistardarbnīcā maksā Ls 1.50.

Jau ziņots, ka Liepājas muzeja mazajā izstāžu zālē šomēnes ir uzziedējis košs tamborēto ziedu dārzs, adītajās jostās kā sīki zvaigžņu putekļi pērlītes izkārtojušās rakstos. Ziedi kā no sapņu pasaules, ne visiem šeit atradīsiet līdziniekus savos dārzos. Īpašā rokdarbu tehnikā darinātās pērļu jostas rāda bagātīgus rakstu stāstus. Visus šos smalkos darbus radījusi rokdarbniece Dace Nasteviča.

Ar rokdarbiem māksliniece aizrāvusies jau no bērnības. Dace Nasteviča atzīst, ka esot jau notamborējusi un noadījusi vairākus hektārus. Daudzas rokdarbu tehnikas apgūtas pašas spēkiem, kā māksliniece pati smej, viņai ir nācies izgudrot velosipēdu. Savu aizraušanos tekstilmākslas joma, darinot ziedus, māksliniece nodēvējusi par telstilfloristiku. Lai arī rakstu un tehniku māksliniece ir apguvusi pašmācības ceļā, viņa labprāt dalās savās zināšanās.

Dace Nasteviča dzimusi Liepājā mūziķu ģimenē. 1976.gada beigusi E.Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu, 1984.gada - Latvijas valsts konservatoriju. Šobrīd Dace Nasteviča ir ērģelniece Gudenieku un Kuldīgas baznīcās .
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties