Lietuvas Tautas mākslas meistara Antana Česnuļa izstāde "Koka Skulptūras"

Liena Galēja, 14.03.2007., 13:36

Atklāšanā piedalās Lietuvas vēstnieks Latvijā V.E. Antanas Vinkus, mākslinieks Antanas Česnulis, Druskininku pilsētas mērs Ričardas Maļinauskas. Pēc atklāšanas ceremonijas koncerts. Piedalās Druskininku pilsētas M.K.Čurļoņa Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogi. Programmā lietuviešu un cittautu komponistu mūzika solobalsij un akordeonu trio.

Antanas Česnulis ir dzimis 1948.gada 4.februārī Lietuvā, Varēnu rajona Kriokšlu ciemā. Trīs gadus viņš ir mācījies M.K.Čurļoņa mākslas skolas mākslas nodaļā. Kopš 1975. gada viņš darbojas kā kokgriezējs. Viņš ir piedalījies daudzās tautas mākslas izstādēs un darbnīcās gan Lietuvā, gan ārzemēs. Kā perspektīvs tautas mākslinieks Antanas Česnulis atzīts 1977.gadā, veidojot ozolkoka skulptūras Lietuvas Nacionālajā parkā Ignalīnas rajonā.

No 1977. gada Antanas Česnulis gandrīz katru gadu piedalās radošajos semināros. 1982.gadā ieguvis bronzas medaļu Vissavienības Tautsaimniecības sasniegumu izstādē, 1987. gadā – sudraba un 1986.gadā – bronzas medaļas Vissavienības Tautsaimniecības sasniegumu izstādēs, 1998.gadā – Lietuvas Kultūras ministrijas prēmiju.

Mākslinieka darbi labi pazīstami Lietuvā, bet arī āpus tās robežām. Antana Česnuļa daiļradē dominē koka skulptūras, krusti un tautiski izstrādāti saimniecības piedreumi. 1998.gadā pie savām mājām viņš uzbūvēja dzirnavas, kur iekārtoja savu darbu ekspozīciju. 2000.gadā viņš izveidoja Krucifiksu Sienu. Siena ir veidota no akmens un uz tās tiek eksponēti Lietuvas krucifiksi, kurus veidojuši visas Lietuvas mākslinieki. Mākslinieka daiļrade ir iztiekti individuāla, skulptūras atspoguļo materiāla autentisko plastiku. Viņš interpretē tradicionālo Lietuvas tautiskās skulptūras tradīciju, meklējot individuālas formas un ornamentālu harmoniju.

Ārzemju mākslas muzejā no 17.III – 15. IV Pils laukumā 3, Rīgā. Izstādes atklāšana 16.martā pl.18.00


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties