Mārtiņš Krūmiņš glezno un fotogrāfē Parīzi

Inga Bunkše, 25.02.2008., 10:28

Galerijā "Mākslas dārzs" no 25.februāra līdz 17.martam.

Parīze ir mīlestība. Tā var būt pēkšņa un bezgalīga. Viegla un gaisīga. Bet nepārejoša. Kas reiz sajutis Parīzes burvību, vēlas tai pieskarties atkal un atkal. Mākslinieka Mārtiņa Krūmiņa darbos var notvert Parīzes smalkumu, vieglumu un mūžību. Noskaņas, nojausmas, saules piesātinātas sajūtas, Sēna un dārzi. Pilsēta savā brīvībā un neaizsniedzamībā, tomēr dāsna un piederības sajūtu sniedzoša.

Gleznotājs un fotogrāfs Mārtiņš Krūmiņš dzīvo Rīgā, bet Kauņas Mākslas augstskolā studentiem māca izprast fotogrāfijas zināšanu dziļumus. Mākslinieka fotogrāfijām un gleznām raksturīga smalka niansētība un atbrīvotība, kurās raugoties rodas mazliet mistiska sajūta, ka te uz brīdi ir apstājies laiks.

Mārtiņš Krūmiņš beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu ( 1982), Latvijas Mākslas akadēmiju ( 1991), Šauļu Universitātes (Lietuva), Mākslas fakultātes maģistrantūru, A.Visocka meistardarbnīcu ( 1996). Savu radošo darbību aizsācis kā fotogrāfs, pēdējos gados aizvien vairāk pievēršoties meklējumiem glezniecībā. Īpaši mīļa ir pilsētas tēma, glezno ainavas, ziedus, kā arī abstraktus, ekspresīvus tēlojumus. Mārtiņš Krūmiņš piedalījies vairāk kā 50 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, kopš 1993. gada bijušas 13 personālizstādes Latvijā un Lietuvā. Mākslinieka darbi atrodas Millersvilles Universitātes kolekcijā (Pensilvānija, ASV), Rutgersa Universitātes kolekcijā (Ņūdžersija, ASV), Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejā, Latvijas Arhitektūras muzejā, privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, ASV, Beļģijā, Krievijā, Izraēlā, Austrijā.

Mārtiņs Krūmiņš saņēmis Sorosa Mūsdienu mākslas centra - Rīga diplomu par avangardiskiem meklējumiem fotomākslā ( 1995), Viļņas Mākslas akadēmijas pateicības rakstu ( 1997), "Transformācija 2000", balvu eksperimentālajā fotogrāfijā ( 2001). Bijis pasniedzējs gan Šauļu Universitātes (Lietuva), Mākslas katedrā (1995 - 2000), gan Latvijas Mākslas akadēmijā ( 1999 - 2003), kopš 1992. gada līdz pat šim laikam ir Kauņas Mākslas institūta pasniedzējs.

Izstādes atklāšanā, lai veicinātu iejušanos Parīzes šarma un radošā gara vilinājumos, dzirdēsiet pazīstamu latviešu mākslinieku vēstuļu un dienasgrāmatu fragmentus jaunā aktiera Gunta Tropa lasījumā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties