Starptautiskais plenērs "Marks Rotko 2009 " Daugavpilī

Edvins Aksjonovs, 03.09.2009., 13:54

Kopš 2005. gada Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde organizē Starptautisko plenēru "Marks Rotko", kurš tradicionāli katru gadu notiek no 14. septembra līdz 25.septembrim.

Plenērs ir kļuvis viens no pazīstamākamajiem notikumiem kultūras un mākslas dzīvē. Tas ir divu nedēļu intensīvs radošs darbs, pieredzes apmaiņa, diskusijas, kad mākslinieki atrauti no ikdienas dzīves var nodoties radošam procesam.

Ar katru gadu palielinās plenēra potenciāls, un līdz ar to paplašinās tā ģeogrāfiskās robežas, ļaujot pieaicināt un uzņemt māksliniekus ne tikai no Latvijas, bet arī no visas Eiropas. Tas palīdz iezīmēt Daugavpili Eiropas kultūras kartē.

Nākotnē labākie mākslas plenēru darbi veidos Daugavpils Rotko mākslas centra ekspozīcijas daļu. Šobrīd tie tiek izstādīti daudzās kultūras un izglītības iestādēs Daugavpilī. Plenēru darbu kolekcija ir saņēmusi Djagiļeva fonda galveno balvu Sanktpēterburgā I Baltijas valstu biennālē, kā arī guvusi plašu atzinību Vitebskā festivāla "Slavjanskij bazar v Vitebske" laikā.
Šogad plenērs pulcēs 14 dalībniekus no 8 Eiropas valstīm: Lielbritānijas, Baltkrievijas, Polijas, Francijas, Moldovas, Itālijas, Krievijas un Latvijas. Mūsu pilsētu plenērā pārstāvēs glezniecības meistars Oskars Jansons.

Arī šogad plenērs būs interesants ar dažādiem notikumiem M.Rotko zīmē – plenēra atklāšanas svētki; mākslinieku iepazīstināšana ar Daugavpils un Latgales kultūrvidi, kurā veidojās M.Rotko personība; lasījumi par M.Rotko daiļradi un ar mākslu saistītajiem jautājumiem ne tikai plenēra dalībniekiem, bet arī visiem interesentiem; meistarklases un paraugdemonstrējumi, kurās notiks pieredzes apmaiņa starp pašiem māksliniekiem; atvērto durvju diena darbnīcās, kad pilsētnieki varēs iepazīties ar plenēra dalībniekiem, to darbību, tehnikām.

Daugavpils pilsētas Domes Kultūras pārvalde un Francijas kultūras centrs Starptautiskā plenēra "Marks Rotko 2009" atklāšanas svētkos 15. Septembrī plkst. 21.00 Vienības laukumā , Daugavpilī piedāvā gaismas izrādi 'Rotko gaisma'.

Franču multimediju mākslinieks Nils Inkandela ar gaismu apgleznos Vienības nama fasādi, veidojot savdabīgu video, grafiti, gleznu un ilustrāciju kombināciju. Īpaši šim pasākumam tiks atskaņots franču čellistes Marinas Kesas skaņdarbs, kurā viņa interpretē Marka Rotko mīļākā komponista - Mocarta, darbus.

Izrādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonda Latgales programma un Latgales reģiona attīstības aģentūra.

Plenēra noslēgumā - 25.septembrī plkst. 16.00 aicinām jūs uz izstādes atklāšanu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā , kur varēsiet skatīt 8 valstu mākslinieku darbus veltītus Marka Rotko tēmai.

Sīkāku plenēra programmu varat skatīt Daugavpils pilsētas mājas lapā www.daugavpils.lv, www.kultura.daugavpils.lv
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties