Pasaku portālā var lasīt un klausīties mammadaba un cūkmena pasakas

Tomass Kotovičs, 21.11.2007., 07:29

Jaunajā pasaku portālā www.pasakas.net ar “Latvijas Valsts meži” atbalstu tapusi Meža pasaku sadaļa, kurā var klausīties un lasīt pasakas par meža skaistuma un cūkošanās posta tēmām.

Sadarbībā ar portālu statori.lv tika izsludināts meža pasaku konkurss un atlasīti labākie darbi, kas veicinātu bērnu lasītprieku un palīdzētu aizdomāties par dabas brīnumu.

“Pasakas ir bērniem vissaprotamākā valoda, un šis ir brīnišķīgs veids kā ieskatīties un ieklausīties mežā,” stāsta T. Kotovičs.

Kopumā konkursam tika iesūtītas vairāk kā 30 stilistiski un sižetiski ļoti dažādas pasakas, sākot no poētiska sajūtu apraksta līdz teju detektīvam ar vainīgā cūkotāja meklēšanu. Pasakās darbojas tādi personāži kā Laima, mellene, mākonis ar pankūku smaržu, pašvaldības vadītājs un laumiņas.

Meža pasaku žūrijā piedalījās rakstniece Nora Ikstena, Anda Kļaviņa no portāla statori.lv, pasaku portāla pasakas.net veidotāji Edmunds Vanags un Arnis Nīcgalis, kā arī Līga Zute no Latvijas Valsts mežiem.

Par labākajām un interesantākajām pasakām tika atzītas:

  1. vieta - “Cilvēka dvēsele”, par to, ka cilvēks labi jūtas mežā, jo tur dzīvo viņa dvēsele; autors Ilmārs Šlāpins;
  2. vieta - “Resnais svešinieks jeb pasaka par Kristeru un cūkmenu”, par ar piemēslošanas talantu apveltītā Kristera nakts piedzīvojumu; autors Gūtenmorgens jeb Māris Bērziņš;
  3. vieta. - “Kā skudra kļuva par pašu stiprāko”, notikumi Lielajā ķērpju meža zvēru olimpiādē; autors Raivita Kramzaka.

Atzinība un iespēja tikt ieskaņotām tika piešķirta vēl septiņām pasakām:

“Pasaka par cilvēku ar cūkas seju”(Valdis Gabrāns) , “Vēlēšanās” (Evija Krūmiņa) , “Pasaka par mākonīti” (Jana Kukaine), “Talka Aizmežu karaļvalstī” (Džeina Tamuļeviča), “To teica meža sirds”(Kristofs Griškevičs), dzejolis “Mammadaba” (Jānis Irbe), pasaka „Tēt, pastāsti man pasaciņu...” (autors tiek meklēts).

Portālā var noklausīties arī pamācošu Cūkmena pārvēršanās leģendu (sižeta autors Ēriks Stendzenieks) izteiksmīgā rozā personāža personīgā izpildījumā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties