Mākslinieka Kārļa Ādmiņa personālizstāde „Komutatorā”

www.andrejsala.lv, 07.01.2008., 10:14

No 11. līdz 18. janvārim Andrejsalas kultūras namā Komutators (Garāžas) būs atvērta mākslinieka Kārļa Ādmiņa personālizstāde Uguns ūdens.

Atklāšana – 11. janvārī pulksten 20.00. Ekspozīcija būs apskatāma trešdien, ceturtdien un piektdien no pulksten 14.00 līdz 17.00, kā arī sestdien no 12.00 līdz 15.00.

K. Ādmiņa sagatavotajā ekspozīcijā ietilpst neordināra rotu kolekcija, kuras pamatā ir ideja par rotaslietām, kas izmantojamas neskaitāmos veidos – no noskaņas radīšanai paredzētas rotas vai apģērba aksesuāra līdz komplicētākām, piemēram, identitātes apliecinājuma – rituāla sastāvdaļas vai komunikācijas līdzekļa. Izstādē varēs apskatīt mākslinieka šogad radītās rotas, kas pilnīgam efektam izvietoti paša mākslinieka instalāciju formā darinātos stendos.

„Vēsturiski lielākā latviešu sabiediedrības daļā juvilierizstrādājumi ir saistīti ar labklājības un varas simboliem, taču bagātības un varas akcentēšana vairs nav prioritāte,“ saka Kārlis, norādot, ka uzsvars tiek likts gan uz mākslinieku, gan uz rotaslietas īpašnieka individualitāti. „Vērtība ir mākslinieka radošās oriģinalitātes līmenis, darba unikalitāte un daudzos gadījumos arī mākslinieka reputācija vai popularitāte. Ar juveliermākslas palīdzību autors rada izjūtas, kas vērtīgākas par pašu objektu,” paskaidro mākslinieks.

Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas metāla dizaina programmas vadītājs Māris Šustiņš Kārli uzskata par ekstravagantāko jaunās paaudzes latviešu mākslinieku, kas strādā unikālu rotu dizaina un vides objektu jomā. „Savā jaunradē Kārlis vienmēr bijis provocējošs un radošs, viņš vienmēr meklē jaunus atklājumus, un tas ir drošs pamats, uz kā balstās viņa daiļrade,” K. Ādmini raksturo M. Šustiņš, kura novēlējumiem – turpināt aizsākto un vērt jaunu lappusi savā un Latvijas mākslas dzīvē – pievienojas arī andrejsala.lv redakcija.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties