Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem Zemgales novadā norisināsies vizuālās un lietišķās mākslas konkurss " Ar vilciņu Rīgā braucu..."

Daina Grimze, VJIC pārvaldes vecakā referente, 12.04.2009., 08:18

2009. gada 14.aprīlī Aizkraukles pilsētas kultūras namā plkst. 11.00 Valsts jaunatnes iniciatīvu centrs organizē Zemgales novada vizuālās un lietišķās mākslas konkursu "Ar vilciņu Rīgā braucu..."

Konkursa darbu izstādē piedalīsies interešu izglītības vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu audzēkņi no Aizkraukles rajona, Bauskas rajona, Dobeles rajona, Jelgavas pilsētas un rajona, Tukuma rajona un Jēkabils rajona.

Izstādē piedalīsies ap 250 dalībnieku. Izstādes tēma - vilciņš ir veltīta X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Konkursa dalībnieki tika aicināti risināt doto tēmu dažādās vizuālās un lietišķās mākslas tehnikās. Bērniem un jauniešiem bija iespēja radoši izteikt savu vīziju par vilciņu. Tika piedāvātas arī dažādas apakštēmas: vilciņš kā rotaļlieta, vilciņš kā kustība, vilciņš kā krāsu, ritmu, rakstu spēle u.c.

No plkst. 11.00-12.30 paredzēts koncerts un vizuālās un lietišķās mākslas konkursa "Ar vilciņu Rīgā braucu...." Zemgales novada laureātu apbalvošana. Pēc koncerta pasākuma dalībnieki aicināti uz Lieldienu rotaļām un spēlēm, ko vadīs Iecavas vidusskolas folkloras kopa "Tarkšķi."

Bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas konkurss "Ar vilciņu Rīgā braucu..." tiek rīkots, lai aktivizētu izglītības iestāžu (izņemot profesionālās ievirzes) vizuālās un lietišķās mākslas pulciņu darbu, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, veicinātu skolēnu un audzēkņu interesi par sava novada tradīcijām lietišķās mākslas jomā.

Projekta realizācijas gaitā tiek pētītas senās rotaļlietas, to nosaukumi, formas, krāsas un rotājumi, cenšoties atrast savam novadam raksturīgo un meklējot jaunas, oriģinālas idejas, īpašu uzmanību veltot vilciņam kā 2010. gada skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simbolam.

Vizuālās un lietišķās mākslas konkurss "Ar vilciņu Rīgā braucu..." jau norisinājies rajonos. Martā un aprīlī visā Latvijā notiek novadu konkursi-izstādes. Novadu izstādēm noslēdzoties, 17.aprīlī Rīgā Lido Spice bērnu atrakciju pilsētiņā būs vērojama labāko vizuālās mākslas darbu izstāde, savukārt 3.maijā Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā paredzēta lietišķās mākslas izstāde un radošās darbnīcas.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties