Mākslas festivāls "Cēsis 2009" piedāvā 17 notikumus

Mairita Brice, 15.07.2009., 12:54

Šogad Mākslas festivāls "Cēsis 2009" notiks trīs nedēļas – no 25. jūlija līdz 15. augustam, piedāvājot visiem interesentiem apmeklēt Leonarda Bernsteina mūzikla "Brīnišķīgā pilsēta" koncertatskaņojumu, kas Latvijā tiks izrādīts pirmo reizi, laikmetīgās mākslas izstādi "Mūslaiku varoņi" ar spilgtiem Latvijas un Igaunijas mākslinieku darbiem, Borisa Bērziņa darbu izstādi "Svētki", Valmieras teātra pirmizrādi "Karalis Līrs nabagmājā", kuras režisors un dramaturgs ir Otari Bagaturija no Gruzijas.

Sadarbību ar šo valsti festivālā papildinās Gruzijas filmu programma, kurā iekļautas sešas lieliskas filmas. Kā allaž bagātīga ir festivāla piedāvātā mūzikas programma, kuras ietvaros šogad notiks seši koncerti ar izcilu mūziķu piedalīšanos un vairāku jaundarbu pirmatskaņojumiem. Visu festivāla laiku Cēsu pilsētvidē – namu logos būs aplūkojams jauno fotogrāfu fotoprojekts "Absolventi".

Kopumā festivāla programmā iekļauti 17 notikumi. Biļetes uz visiem festivāla notikumiem tiks piedāvātas par demokrātiskām cenām.

"Trešais gads festivālam ir īpašs. Pateicoties ļoti nozīmīgam valsts atbalstam, kā arī mūsu uzticamajiem sadarbības partneriem – Festivāla patronam SEB bankai, oficiālajiem sponsoriem a/s "Kolonna" un uzņēmumam LMT, festivāls var notikt gandrīz tikpat plašā apjomā kā iepriekšējos gados. Laikā, kad valstī ir saspringta finansiālā situācija, tas nav maz un ļauj ticēt, ka Latvija ir kulturāla valsts. Šī gada Cēsu mākslas festivāls ir apliecinājums tam, ka vismaz kultūrpolitika Latvijā ir tālredzīga un gudra, ka ir stabilas kompānijas, kuras joprojām grib un var atbalstīt mākslu un kultūru," uzskata Mākslas festivāla "Cēsis 2009" direktors Juris Žagars. "Mākslas festivāla veiksmīgā norise iepriekšējos gados bija viens no faktoriem, kas stiprināja mūsu pārliecību Cēsis izvirzīt Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanai 2014. gadā. Vai mēs to izcīnīsim sīvā konkurencē ar bagātajām un lielajām Rīgu un Liepāju, rādīs laiks. Katrā ziņā Cēsis noteikti ir šī nosaukuma cienīgas. Ņemot vērā to, ka žūrijas pārstāvji, kas šogad izraugās Eiropas kultūras galvaspilsētas, Cēsīs ieradīsies augusta beigās, daži festivāla notikumi (laikmetīgās mākslas izstāde "Mūslaiku varoņi", foto projekts "Absolventi" un Borisa Bērziņa darbu izstāde "Svētki" tiks izrādīti līdz augusta beigām, lai arī žūrijas pārstāvjiem dotu priekšstatu par Cēsu potenciālu," piebilst J.Žagars.

"Cēsu Mākslas festivāls vairāku gadu laikā ir attīstījies un kļuvis par nozīmīgu starptautisku pasākumu, kas orientēts uz laikmetīgās kultūras un mākslas formu izpausmēm. Festivāla programma pārliecinoši pierāda, ka nopietna, mūsdienīga māksla, turklāt augstā kvalitātē, spēj kļūt pieejama ne tikai Rīgā, tradicionālās izstāžu telpās un koncertzālēs, bet arī ārpus galvaspilsētas. Manuprāt, Mākslas festivāla norise Cēsīs mudina arī pārējās pilsētas radošā un kultūras aktivitātēm piesātinātā veidā identificēt sevi Latvijas kultūras kartē. Viennozīmīgi šāda pasākuma ikgadēja norise rada augstu pievienoto vērtību dzīves videi pilsētā un sniedz būtisku pienesumu ekonomikai," uzskata LR Kultūras ministrs Ints Dālderis.

"Laikā, kad mūsu prātus nodarbina domas par labklājības uzturēšanu un ekonomikas atdzīvināšanu, ir būtiski saglabāt līdzsvaru starp rūpēm par notiekošo un jaunu, pozitīvu iespaidu gūšanu. Nu jau par tradīciju kļuvušais Cēsu mākslas festivāls ir notikums, kas pozitīvos signālus ģenerē neierobežotā daudzumā un rada šobrīd tik nepieciešamos atpūtas mirkļus. Cēsu mākslas festivāls, manuprāt, ir unikāls. Unikāls Latvijai un unikāls arī Eiropai. Par to kultūras un mākslas baudītājiem bija iespēja pārliecināties iepriekšējos gadus," secina SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

Cēsu Mākslas festivālu rīko Cēsu Pils ģilde. Šogad festivāla finansējumu veido LR Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, SEB bankas, KOLONNA, SIA "Latvijas Mobilais Telefons" un Cēsu pilsētas domes atbalsts.

www.cesufestivals.lv
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
deni2s, 16.07.2009. 20:49:15
Komentāra reitings: 1

Tāds vienkāršs, īss un viegli uztverams pirmais teikums :D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties