Atklāj gadskārtējo Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstādi - gadatirgu

Zane Saulīte, 17.12.2007., 09:58

No 18. - 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā notiks studentu darbu izstāde - gadatirgus, ar nosaukumu - ЯRmarka, kuras idejas autori un organizētāji ir pasākumu aģentūra „Pareizā Ķīmija” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un AS "Parex Banku". Šāds gadatirgus Latvijā notiek jau piekto gadu pēc kārtas, un ir pieejams katram iedzīvotājam.

Jau piekto gadu pēc kārtas izstādes apmeklētajiem būs iespēja ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties studentu izstādītos darbus. ЯRmarkā piedalīsies studenti no vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības, un grafikas nodaļām.

Arī šogad turpināsies iesāktā ЯRmarkas labdarības akcija, kura veiksmīgi tika aizsākta jau iepriekšējos četros gados. Daļa no ЯRmarkas laikā iegūtajiem līdzekļiem tiks ziedoti LMA aulas restaurācijai (lielākā jūgendstila freska ar sienu gleznojumiem Rīgā). Līdz ar to ne tikai studenti, bet arī katrs pircējs, kas iegādāsies kādu no darbiem, ziedos aulas restaurācijai.

LMA Rektors prof. Aleksejs Naumovs: “Studentu un arī pasniedzēju mākslas darbu labdarības gadatirgus JARMARKA ar savu pozitīvo, radošo un veiksmīgo atmosfēru sevi pierādījis jau kopš 2003.gada. Arī šogad, turpinot kādreiz 30. gados iesākto tradīciju, tas pircējiem un apmeklētājiem piedāvās interesantas un oriģinālas lietas, ko radījuši Latvijas Mākslas Akadēmijas studenti un pasniedzēji. JARMARKA ir iespēja kopainā ieraudzīt Latvijas jauno mākslinieku veikumu, kas bez konkursiem un žūrijām apkopots šajā labdarības gadatirgū. Šeit katram ir iespēja atklāt jaunos talantus un iegādāties viņu mākslas darbus.

Latvijas Mākslas Akadēmija ir skaistākā no arhitekta Vilhelma Bokslafa (nākamgad būs arhitekta 150 gadu jubileja) celtnēm, kuru grezno Baltijā lielākais griestu gleznojums - JARMARKAS mērķis ir ne tikai pārdot, bet kopīgiem spēkiem palīdzēt šo unikālo griestu gleznojumu saglabāt un restaurēt. Tā kā LMA mērķis ir ne vien radīt jauno, bet arī saglabāt vēsturisko, šogad esam uzsākuši sienu gleznojumu atsegšanu LMA 1. stāva gaitenī. Šī mērķa realizācijā pašaizliedzīgi darbojas LMA Restaurācijas katedras metodiķe Inga Meldere, kas ir arī viena no aktīvajiem JARMARKAS organizatoriem.”

„Esmu patiesi gandarīta, ka projekts ik gadus uzņem apgriezienus un ir sevi pierādījis par ļoti vērtīgu un nozīmīgu esam gan studentiem, gan apmeklētājiem. Prieks ir redzēt smaidus sejās un skatīties, kā divu nedēļu laikā Latvijas mākslas akadēmija kļūst par vienu no populārākajām vietām Rīgas centrā. Šogad visi tiek aicināti nākt pēc GARA MAIZES!” stāsta Gundega Tihi, ЯRmarkas idejas autore un organizatore, Pasākumu aģentūras “Pareizā ķīmija” direktore.

2006. gada organizētajā ЯRmarkā piedalījās 250 studenti, iesniedzot vairāk kā 5000 darbus, no kuriem gandrīz puse tika realizēti. Izstādē piedalījās vairāki LMA pasniedzēji, kas 50% no savu darbu vērtības ziedoja LMA aulas restaurācijai. LMA pasniedzēju darbi tika izstādīti atsevišķā stendā, un kurus varēs gan apskatīt, gan iegādāties. No visiem pārdotajiem mākslas darbiem daļa aizceļoja arī uz Vāciju, ASV, Austriju, Zviedriju, Indiju, u.c. ārvalstīm.

„ JARMARKA ir viens no tiem LMA sadarbības projektiem, kas iepriecina ar daudzveidīgajiem mērķiem - iegūto līdzekļu ziedojums unikālajam LMA aulas griestu gleznojumam, studentu un pasniedzēju mākslas darbu daudzveidība un pieejamība publikai, radoša un pozitīva atmosfēra, oriģinālas un interesantas lietas plašā amplitūdā un vēl daudz citu ieguvumu. Prieks, ka JARMARKA notiek tieši pie mums, jo mākslas akadēmijas studenti ir tieši tas, ar ko varam lepoties visvairāk.

Ja par JARMARKU runājam Ziemassvētku kontekstā, tad iepriecina fakts, ka arvien mazāk Ziemassvētku dāvanu maisiņos atrodam bezjēdzīgu masu produkciju, tā vietā iegūstot personīgas, skaistas un oriģinālas lietas - tik jauka ir apziņa, ka tas dāvināts tieši tev un ka kaut kas tāds ir tikai vienā eksemplārā, nemaz nerunājot par lielisko dāvināšanas prieku.” saka Elīna Ģibiete, LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja.

ЯRmarka savu darbu sāks 18.decembrī plkst. 11:00 un turpināsies līdz 30. decembrim, Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, LMA aulā. Izstāde atvērta no plkst. 11:00 līdz 20:00.

24.decembrī no 11:00 līdz 15:00.

25. un 26. decembrī brīvdienas.

Ieeja bezmaksas!

Ielūdz: AS “Parex Banka”

Atbalsta: STATS Serviss, Staiceles papīra fabrika, Eirovīns, Valda Ošiņa rakstāmlietas, Rīgas piensaimnieks - "Kārums", DBA Tehnoloģijas un Film Angels Studio

Informatīvi atbalsta: Laikraksts DIENA; Radio SWH; Žurnāls IEVA; Žurnāls DEKO ; Kas Kur Kad; LETA; BAD DOG ; TV 24; HC.lv; Telegraf; Kultūras Forums; Market Media; Kultura.lv; Notikumi.lv ; Meeting.lv; Izglītība un Kultūra.

Ideja un organizācija: Pasākumu aģentūra „ Pareizā Ķīmija” sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
afra, 18.12.2007. 05:15:24
Komentāra reitings: 1.706

jaiet :) labs pasaaakums !! kurs ar mani ?

dzēsts lietotājs, 18.12.2007. 09:44:56
Komentāra reitings: 0

kad ejam? :D

jānis, 18.12.2007. 11:13:03
Komentāra reitings: 1.706

Paķeriet mani arī līdz!! ;)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties