Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jaunās suvenīru līnijas BB prezentācija

Nataļja Sujunšalijeva, 23.09.2009., 19:29

Muzeja suvenīru līnijas BB priekšā stādīšana notiks Dizaina informācijas centra rīkotā festivāla "Dizains. Nākotne 2009" ietvaros – Dizaina dienās – šī gada 7.oktobrī plkst. 17:00 LNMM izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1, Vecrīgā).

Ir ārkārtīgi maz lietu, ko Latvijā varētu dēvēt par kvalitatīviem suvenīriem, kas spētu konkurēt ar ārvalstu mākslas muzeju piedāvājumu. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja jaunā suvenīru līnija BB ir pirmais solis Latvijas mākslinieku darbu popularizēšanā ar kvalitatīvu suvenīru palīdzību.

BB glāzes no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja suvenīru līnijas BBSaskaņā ar gleznotāja Borisa Bērziņa 2002.gada 1.februāra testamentu Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) saņēma mantojumā viņa radošo darbu kolekciju – gleznas, grafikas lapas, vairākus tūkstošus zīmējumu, foto materiālus u.c. Kopš 2007.gada uzsākts regulārs Borisa Bērziņa memoriālās kolekcijas darbu izstāžu cikls LNMM Mazajā zālē. Darbi tiek izdoti eksponēšanai dažādās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, kā arī, iepriekš piesakoties, ir iespēja iepazīties ar muzeja kolekciju.

Lai plašāk popularizētu izcilā latviešu mākslinieka mantojumu, izveidota suvenīru līnija BB. Jaunā suvenīru kolekcija top sadarbojoties Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem Brigitai Zelčai un Kristapam Grundšteinam, Dizaina informācijas centram un izdevniecībai Neputns. Suvenīru līniju veido kristāla stikla glāzes, atklātņu komplekti "Muguras", "Brunči" (LNMM), DVD "Boriss saka" un monogrāfisks albums "Boriss Bērziņš" (izdevniecība Neputns).

Muzeja kolekcijas reprezentēšana ar augstvērtīgiem suvenīriem, kuru pašvērtība ir ne vien kvalitāte un radošā izdoma, bet arī vienots komplekts, šobrīd ir pirmais piemērs, kas sekmētu turpmāku muzejisko vērtību un Latvijas kultūrtūrisma popularizēšanu. Izveidotā suvenīru līnija BB ir precedents arī citu uzņēmēju un institūciju aktīvākai līdzdalībai valsts tēla veidošanā, Latvijas mākslas popularizēšanā pie mums un ārvalstīs.

Brigitas Zelčas un Kristapa Grundšteina izveidotās kristāla stikla glāzes ir 2008.gada balvas ieguvējas Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā konkursā Gada balva dizainā kategorijā "Stikls un stils". Glāzēs izceltas Borisam Bērziņam raksturīgās asprātīgi tvertās improvizācijas, izteiksmīgā apjomīgo formu plastika un līniju ritmi. Tās ir ekskluzīvs roku darbs, glāzes veidotas brīvi pūstā stikla tehnikā studijas tipa darbnīcā Čehijā. Katrai glāzei ir neatkārtojamas formu nianses, ko garantē Čehijas stikla mākslas leģendas Petra Novotnija (Petr Novotny) līdzdalība prototipu tehnoloģiskajā tapšanā. Ir izstrādāts arī glāzes iepakojuma dizains un stends, kurā izvietot visu suvenīru līniju – glāzes, DVD, atklātnes un grāmatas. Informatīvo materiālu literārā redaktore – Anna Iltnere, grafiskā dizaina autori – Sandijs Ruļuks, Monika Gruzīte, HungryLab.

Pateicamies projekta atbalstītājiem un sadarbības partneriem: Valsts kultūrkapitāla fondam, izdevniecībai Neputns, Dizaina informācijas centram, HungryLab, Kaļķu vārti.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Сравнение домов из бруса и каркасных домов: что лучше выбрать дома из бруса под ключ цена <a href=doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru>doma-iz-brusa-pod-klyuch1.ru</a> .

doma_iz_brusa_bhsa

Какие материалы используют для каркасных домов под ключ каркасные дома под ключ <a href=karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru>karkasnye-doma-pod-klyuch-01.ru</a> .

karkasnye_doma_hvKl

Отзывы о пансионатах для пожилых: что говорят реальные клиенты платные пансионаты для пожилых людей <a href=pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru>pansionaty-dlya-pozhilyh1.ru</a> .

pansionat_tzol


ienāktreģistrēties