Lindas Klētnieces fotohaikas D-fab zālē

Jānis Borgs, 10.09.2009., 09:44

Septembris mūsu mākslas fotogrāfijas aktivitātēs ienāks ar vienu neparastu un spožu notikumu. Tā būs jaunās mākslinieces Lindas Klētnieces pirmā personālizstāde FotoHaikas, kuru poētisko vēstījumu varēs baudīt D-Fab izstāžu zālē.

Lindas Klētnieces debija Lindas Klētnieces fotohaikas D-fab zālēfotomākslā notika pērn, 2008. gada augustā Rīgas Pēterbaznīcā notikušajā Latvijas 10 fotomeistaru kopekspozīcijā ar nosaukumu "100". Tur viņa pārliecinoši uzstājās kopā ar lielākajiem mūsu fotogrāfijas lielmeistariem, kā Gunāru Bindi, Leonīdu Tugaļevu, Vilhelmu Mihailovski, Ulvi Albertu un citiem. Šāds sekmīgs starts ļāva māksliniecei pārvarēt amatierisma gravitāciju un pacelties jaunā meistarības orbītā. To varēja uztvert arī kā lielu uzticības avansu, ko Linda Klētniece tagad savā solo izstādē FotoHaikas mēģina attaisnot.

Šeit viņa turpina attīstīt jau iekoptās estētiskās pozīcijas minimālisma un abstrahēta vispārinājuma garā. Realitātes konkrētība caur Lindas Klētnieces objektīvu gūst izsmalcinātu un lakonisku, kompozicionāli niansētu izteiksmi, kas nekad neieslīgst literārā pļāpībā. Foto tēlojums viņas darbos patiesi tuvināts dzejas valodai. Faktūru, formu un krāsu apcerīgais vēstījums liecina par jūtīga garīguma klātbūtni, kas cieši asociējas ar japāņu haiku kultūru.

Lindas Klētnieces darbi pauž koptu māksliniecisko gaumi, kas pamatota iedzimtā talantā. Savu māksliniecisko izglītību viņa guvusi Cēsu Mākslas skolā, Valmieras Lietišķās mākslas vidusskolā un Santamonikas koledžā, Kalifornija, ASV, kur studēja figurālo glezniecību. Linda ir ieguvusi arī augstāko izglītību biznesa vadībā un administrācijā un šīs savas zināšanas tagad sekmīgi iegulda reklāmas biznesā.

Darbošanos fotomākslas jomā rosinājušas ģimeniskas saiknes, jo Lindas vecvectēvam Robertam Gēriņam senāk piederēja fotosalons Gostiņos. Tur radīto darbu arhīva valdzinājums un profesijas fascinējošā aura virzīja Lindas interesi par fotogrāfiju. Pakāpeniski tā pārtapa radošā kaislē.

Lindas Klētnieces Fotohaikas ir kā budistu klostera akmens dārza apmeklējums, kur katrs var nodoties meditācijai zen tradīcijas garā. Lēnā apcerē, vēja šalku un sienāža sisināšanas skaņās...

Lindas Klētnieces FotoHaikas varēs vērot no17. septembra līdz 1. oktobrim D-Fab izstāžu zālē, Rīgā. Slokas ielā 52 D., katru dienu no 12:00 līdz 20:00

 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs

Hello. And Bye.

XRumerTest


ienāktreģistrēties