Limbažu rajona mākslinieku darbu izstāde

Karīna Rozenberga, 22.07.2009., 06:02

Valmierā, mākslas galerijā "Laipa" 7. augustā plkst. 17.00 atklās Limbažu rajona mākslinieku darbu izstādi. Izstāde galerijā būs apskatāma līdz 2009.gada 26. augustam.

Limbažu rajona Limbažu rajona mākslinieku darbu izstādemākslinieki kopīgiem spēkiem atjauno fantastisku tradīciju – regulāru pulcēšanos – gleznošanu, ko iespējams realizēt kopīgi dibinātajā Mākslas studijā Limbažu kultūras namā un, protams, vasarā – plenēros.

Organizācija sadarbojas ar visiem māksliniekiem, kuru dzīves vai darba vieta ir Limbažu rajonā, kuriem šī ir dzimtā puse vai arī vienkārši ir vēlme iesaistīties rajona kultūras dzīvē. Viens no tādiem ir Aivars Romanovskis atpazīstams kā Vidzemes mākslinieku mazo formu darbu izstādes "Gaismas pieskāriens" laureāts 1996. gadā ar, uz koka gleznoto, faktūrām bagāto, tonālo kluso dabu " Ķirbis".

LRMO ir guvuši sadarbības partnerus arī ārzemēs. Tādi ir: Lietuvā - Paņevežas rajona mākslinieku organizācija, Zviedrijā - Karlshamnas pilsētas mākslinieku grupa, Igaunijā - Kuresāres mākslinieku apvienība, un viņu draugu loks turpina pieaugt.

Limbažu rajona mākslinieki kopējo izstāžu un cita veida radošu darbību uzsāka 1993. gadā, bet kā sabiedriska organizācija tika dibināta 1996. gadā. Tās darbības mērķis – veicināt kā profesionālo, tā arī amatiermākslinieku jaunradi, attīstīt un pilnveidot rajona kultūras dzīvi, padarot pilnvērtīgāku vietējās sabiedrības garīgo dzīvi.

Par tradīciju kļuvušas katru gadu LRMO rīkotās izstādes: Pavasara izstāde Mākslas dienās un Rudens izstāde Latvijas Valsts svētku laikā. Tāpat tradicionāls ir arī vasaras plenērs, kas norisinās katru gadu jūlija otrajā pusē rajona robežās un kā noslēgumā tiek rīkotas izstādes kā plenēra norises vietā, tā arī Limbažos pilsētas svētku laikā. Taču šoreiz šie plenēra darbi atceļos arī uz Valmieras pusi, tātad būs apskatāmi ne tikai limbažniekiem, bet arī valmieriešiem.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties