Keramiķes Līgas Skariņas izstāde "Vertikālais horizonts"

Liene Jakovļeva, 06.02.2009., 06:40

No 13. līdz 27. februārim Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs apskatāma keramiķes Līgas Skariņas darbu izstāde "Vertikālais horizonts".

Pēc mākslinieces iniciatīvas visi ienākumi no pārdotajiem darbiem nonāks Sergeja Jēgera Labdarības fondā, kura darbības mērķis ir palīdzības sniegšana bērniem ar veselības problēmām un ierobežotas spējas, kas rada grūtības iekļauties sabiedrībā.

Līga Skariņa par izstādes koncepciju stāsta: "Katram no mums ir savi horizonti, turklāt vairāki. Mēs cenšamies tos sasniegt un piepildīt savas cerības. Izstāde – pārdomas, harmonijas meklējums, sajūtu fiksējums par dabas un cilvēka trauslo mijiedarbību. Keramika – senais cilvēku radošās izpausmes materiāls – savienojumā ar fotogrāfiju caur tagadnes skatījumu rada vienotu, unikālu tēlu, kas atklāj keramikas monumentalitāti un trauslumu, filozofisko esību un īpašu noskaņu mūziku."

Izstāde paplašinās skatītāju izpratni par materiāla kā mākslas tēla nozīmi šodienas daudzveidīgajā mākslas esībā.

Mākslas zinātniece Anita Vanaga uzsver: "Līgas Skariņas darbu cikli atšķiras pēc tēmu uzstādījuma un tehniskā izpildījuma, bet to vienotība izpaužas materiāla informācijas līmenī – visur tie māli. Šodien, kad daļa no postindustriālās sabiedrības virzās uz ekoloģisko domāšanu un dzīvesveidu, no keramiķiem var mācīties prasmi ieklausīties dabā. Ar gluži vai hipnotizējošu enerģiju materiāls uzrunā un darbojas kā neizsmeļams iedvesmas avots."

Māksliniece Līga Skariņa absolvējusi Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolu (1977), Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu (1986), 1998. gadā iegūstot arī mākslas maģistra grādu. Kopš 1995. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1980. gada, ar saviem darbiem iepazīstinot ne tikai Latvijas, bet arī Krievijas, Lietuvas, Spānijas, Kairas, Zviedrijas un citu valstu mākslas cienītājus. Līdzās aktīvai darbībai keramikas laukā Līga Skariņa ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore.

Izstādes "Vertikālais horizonts" atklāšana 13. februārī plkst. 17.00 Latvijas Mākslas akadēmijas aulā.

Izstāde būs apskatāma līdz 27. februārim no otrdienas līdz sestdienai (11.00 – 17.00). Ieeja bez maksas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties