Lietusļautiņi mitināsies Zaļajās salās

Mārcis Zanerips, 09.11.2008., 16:57

Tēlniecības Kvadriennāles ietvaros Klusajā dārzā izstādītais tēlnieka Kārļa Īles "Lietus vīriņš" nedēļas nogalē aizbēdzis no Rīgas.

"Lietus vīriņš" ir devies meklēt jaunus draugus tālāk no lielpilsētas burzmas un trokšņainās ikdienas. Par savām jaunajām mājām "Lietus vīriņš" un viņa draugi "Lietus ļautiņi" ir izvēlējušies savrupmāju ciematu "Zaļās salas", kas uzcelts seno lībiešu apmetnē Ikšķilē.

Domājot par Ikšķiles pagātni, ainavu un nākotni, kā arī ļaudīm, kuri šeit dzīvo, tēlnieks Kārlis Īle, māksliniece Lauma Palmbaha-Zukule, Rakstniecības, teātra un mūzikas muzeju direktors Ivars Zukulis, projekta mārketinga konsultants Mārcis Zanerips un "Zaļo salu" īpašnieks Uldis Zorgenfreijs iecerējuši ciematā attīstīt "Zaļas tēlniecības" ideju. Līdz ar "Lietusvīriņa" ierašanos tiek sperts solis šīs idejas īstenošanai dzīvē.

Turpmākos mēnešus vecais lietusvīriņš neuzkrītoši stāvēs Ikšķiles zālienā, klusi vēros apkārtējos, kas steigsies savās ikdienas gaitās un, iespējams, ar savu esamību netieši ietekmēs viņu gaitas un izvēles. Lietuslautini

Skulptūras ciemošanās "Zaļajās salās" būs savdabīga akcija, kuras laikā tiks noskaidrots, kāda ir apkārtējo iedzīvotāju reakcija uz šādu negaidītu viesi. Vai viņi ir gatavi vides mākslas objektam, kurš uz laiku kļūst par daļu no ikdienas? Vai ciemata iedzīvotājiem šādi kaimiņi ir nepieciešami un tīkami?

Ja iedzīvotāju attieksme būs atzinīga, ir iecere jau nākamajā vasarā Ikšķilē aizsākt ilggadēju tēlniecības simpoziju, kura laikā tiks veicināta "zaļākas" tēlniecības ideja. Ikvienam simpozijam ir iecerēts savs tematisks vēstījums, tomēr vienojošais pamatmotīvs būs skulptūru atrašanās uz senās Daugavas gultnes un ūdens tēma tiks apspēlēta no dažādiem aspektiem.

Tie būs darbi, kas domāti ilgstošam priekam. Darbi, kuru materiāls un formas ir pietuvinātas dabai un papildina apkārtnes ozolus, smilgas, upes un saulrietus. Darbi, kuri harmoniski iekļaujas vidē un rosina apkārtnei kļūt ne tikai par mājām, bet arī iedvesmas avotu.

To, vai šādi stāsti, mākslinieku darbs un redzējums ir vajadzīgs, rādīs iedzīvotāju attieksme un laiks. Bet eksperiments ar "Lietusļautiņiem" ir sācies.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
дизайн человека рассчитать онлайн

Cathern

дизайн человека бесплатно

Russel

Хотите увеличить свою зарплату? Купите диплом о высшем образовании Купить диплом о высшем образовании <a href=dipls-w.ru>dipls-w.ru</a> .

diplom_gnMt


ienāktreģistrēties