Liepājas gadsimtu mistērijas

Sandra Vensko, Andris Eniņš, 17.03.2010., 15:23

21. martā no pulksten 13.00 – 17.00 Liepājas pilsētas 385. dzimšanas dienas ietvaros notiks kultūras pasākums "Liepājas gadsimtu mistērijas".

Pasākums sāksies ar skanīgo vēstījumu "Pavasara modināšana jeb Liepājas vējš" Mirdzas Ķempes laukumā, bet pulksten 16:30 – "Gulbju dīķa modināšana" noslēguma daļā gaidāma Paula Maksa Berči ierašanās un izgaismota pavasara ballīte visiem pasākuma apmeklētājiem.

No Mirdzas Ķempes laukuma līdz Gulbju dīķim svētdienas pastaigas kuplinās savdabīgas kultūras programmas latviešu, vācu un krievu valodā, būs gan koncerti, gan radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, darbosies slidotava un slidu noma. Bērniem un pieaugušajiem būs tradicionālās latviskās Lielās dienas aktivitātes – olu krāsošana, ripināšanas un rotaļas kopā ar folkloras kopu "Atštaukas" un dizaina studiju "Liepzars".

Liepājas gadsimtu mistērijasPar gardu maltīti gādās profesionāli pavāri, varēs nobaudīt turpat pagatavoto īpaši smalko, pēc senas receptes vārīto "činavnieku" zupu, pankūkas un iejusties arīdzan 60. - 70. gadu stila ēstuvītes noskaņās, bet pavisam nosalušos gaidīs tēja no cara laika patvāra un barankas.

Mājupceļā no Krievijas uz Parīzi Liepājā viesosies noslēpumainais cirks ar liepājniekiem zināmo nosaukumu "Beztemata" un lielajā koncertteltī pie Gulbju dīķa būs sastopami pasažieri no kuģu satiksmes līnijas Liepāja – Ņujorka – Halifaksa. Fonds "Agape" sākot no pulksten 13.10 piedāvās svētku kultūras programmu ar atkārtojumu pulksten 15.10 (ar surdotulkojumu). Šeit visus liepājniekus priecēs krievu romances, būs smalkas, teatrālas sarunas par Liepāju, skanēs dzeja, notiks arī improvizēta un jautra "jarmarka" un visus gaidīs noslēpumainais fotogrāfs ar jubilejas reizei īpaši izgatavotu zīmogu. Improvizētā lazaretē uz sniega un atklātā laukā medmāsiņas apkops smagus ievainotos, par Liepājas vēsturiskajām norisēm atgādinās avīžzēnu balsis.

Pastaigu laikā iespējama satikšanās ar aristokrātiem un hipijiem – puķu bērniem, kolorīto ubagu pāri, daiļo padomju laika bufetnieci un no armijas atvaļināto unteroficieri. Pie "Vides mājas" uzrunās monētu kolekcionārs, bet vācu kopiena "KEIM" "Vides mājā" aicinās apmeklēt gan pašu sarūpēto izstādi, gan piebiedroties un dziedāt vācu tautas dziesmas vai patērzēt pie kafijas tases vācu valodā.

Pie jaukās bufetnieces pelmeņu ēstuvē skanēs kādreiz, pirms trešdaļgadsimta populārie latviešu mūzikas skaņu ieraksti un iemīļotas diktoru balsis. Uz ielas Aivara Vizbuļa mūziķu koncertā varēs ne tikai klausīties, bet arī uzdejot, apmeklētāji varēs pieteikties un darboties kādreizējā Pionieru nama dzintara apstrādes pulciņā, turpat uz ielas arī izgatavot Liepājas mākslas vidusskolas piedāvāto simbolisko Gulbju dīķa svētku monētu, izzināt dažādus burvju trikus, parādīt savas prasmes "koka mētelīšu" apgleznošanā vai ļauties portretistu otai.

Pošoties svētdienas pastaigām brīvā dabā, līdzi jāņem dažas saimniecībā noderīgas lietas - apmaiņai pret citām pašdarinātām, interesantām un noderīgām lietām, jo darbosies maiņas tirgus "Do it green!". Būs bērnu darināto keramikas darbu izstāde, kas tapusi mākslinieces Daces Grīnbergas vadībā. Tas būs biedrības "Dižvanagi" pieteikums, kura Liepājā rūpējas par bērniem ar invaliditāti. Uz ielas satiksiet arī bukinistus – būs Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas sarūpētās maiņas grāmatas un liepājnieku grāmatu izsole.

Pasākuma laikā demokrātiskas cenas un bezmaksas aktivitātes katram liepājniekam!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties