Lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas notiks britu karaliskās pils pļavā

Linda Burda, 19.05.2015., 14:57

Latviešu izklaides pasākumu organizatori Anglijā - apvienība "Bērzes Strazdi" informē, ka šogad lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas dzīvojošajiem tautiešiem noritēs britu karaliskās Rokingemas pils īpašumos Anglijā, Korbijā.

Lielākās Jāņu svinības ārpus Latvijas notiks britu karaliskās pils pļavāRokingemas pils bija iecienīta slavenā angļu rakstnieka Čārzla Dikensa medību un atpūtas vieta. Tajā filmēta BBC Anglijas pilsoņu kara drāma "By the Sword Divided", televīzijas seriāls "Arnescote Castle", kā arī tā redzama leģendārajā parodijfilmu klasikā "Top Secret!" ar Holivudas aktieri Velu Kilmeru galvenajā lomā.

Tā kā vasaras saulgriežu svinības – Jāņi, tradicionāli ir nozīmīgākais svešatnē dzīvojošo tautiešu kopā sanākšanas pasākums, "Bērzes strazdi" jau ceturto gadu pēc kārtas rīko lielākos tradīcijām bagātākos, muzikālākos un iespaidīgākos Līgo svētkus Lielbritānijā. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug. Pirmajos rīkotajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā "Mūsmājas" ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn "Daugavas Vanagu" lauku īpašumā "Mūsmājas" jau bija 2300 svinētāju. Šovasar "Bērzes strazdi" ir sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils īpašumos.

Vislielākie Līgo svētki ārpus Latvijas šogad tiks svinēti Lielbritānijā tā kā nekad iepriekš! Vēl skaļāk, vēl krāsaināk un tradīcijām bagātāk! Svinības 52 hektārus lielajā Rokingemas pilsmuižas Lielajā parkā norisināsies no 19. līdz 21. jūnijam. Agrajiem līgotājiem būs iespēja iesildīt balsis un deju soli ar latviešu dziesmām, grupām "Dakota" un kavermūzikas virtuoziem "Mazie Rakari". Bet visu svētku garumā – dejotāji, dziedātāji, koklētāji un aktieri, aktivitātes bērniem ar baloniem, klauniem, radošām darbnīcām un sportiskām izklaidēm latviskā garā. Būs arī Jāņu tirdziņš ar gardajiem latviešu labumiem, alu, amatnieku rokdarbiem. Un, protams, Jāņu vainaga pīšana un Lielā Jāņu ugunskura iedegšana un apdziedāšana, kā arī jestrā un tradicionālā nakts balle līdz rītausmai ar dzīvajām gupām "Mazie Rakari", "Dakota" un "Credo". Vēl varēs baudīt teātra skatus no "Miču-Maču Silmači", un "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" un citu latviešu filmu skatīšanos brīvdabas kino zem klajas debess.

"Mēs, visa latviešu sabiedrība, esam pelnījuši Anglijā piedzīvot šos svētkus. Turklāt fantastiskais pļavas ielejas reljefs ar skatuvei piemērotu uzkalnu, veido savdabīgu dabas amfiteātri. Ideāla vieta ar labu skatuvi, vērienīgu piedāvājumu no vietējiem latviešu tirgotājiem, amatniekiem un izklaides, kultūras programma visai ģimenei – tādi būs šie svētki," stāsta svētku organizators Toms Zeltiņš.

Jāņu pasākuma organizācijā jau kopš septembra aktīvi piedalās 12 cilvēku komanda, bet pasākuma dienās brīvprātīgo skaits sasniegs pat 80 cilvēkus. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu drošu un jautru svētku norisi - kā nekā, Rokingemas pils Lielā parka ietilpība ir 4 reizes lielāka nekā "Mūsmājas"!

Šie noteikti būs gada ģimeniskākie svētki! It sevišķi latviešiem ārzemēs! Ņemiet līdzi vecvecākus, bērnus, suni, grillu, tautastērpu, sporta apavus un alu, šis būs vispiemērotākais pasākums, kuru varēsiet pavadīt ģimenes lokā, labu draugu kompānijā un vislatviskākajā atmosfērā - Lielākajos Līgo Svētkos ārpus Latvijas 2015!
Uz tikšanos!

Jāņu svinību programma Rokingemas pils Lielajā parkā

  • Piektdiena, 19. jūnijs – līgotāji būs gaidīti no plkst. 16:00. Tīkamākās vietas izvēle naktsmītnei. Latviešu amatnieku un tautisko gardumu tirdziņš. Vakarā populārās kavergrupas "Mazie Rakari" un leģendārās grupas "Dakota" koncerts.
  • Sestdiena, 20. jūnijs – plkst. 10.00 rīta rosme kopā ar folkloras kopu "Žeberi" no Pīterboro. Dalībnieku pieteikšanās visdažādākajām stafetēm, sporta spēlēm un citām aktivitātēm visas dienas garumā. Plkst: 18:00 - Bērtonas amatieru teātris "Strops" ar "Skoderdienām Silmačos", Tautas deju kolektīva "Salenieki" no Londonas un Jauniešu deju kolektīva "Rakstā" no Pīterboro, Lesteres folkloras kopas un koklētāju uzstāšanās. Pēc koncerta - Lielā Ugunskura iedegšana un apdziedāšanas rituāls. Ilgi gaidītā zaļumballe līdz pašai rītausmai kopā ar lielisko grupu "Credo", dejas līdz pirmajai rīta gaismai kopā ar pasākuma organizatoriem "Bērzes Strazdi".
  • Svētdien, 21. jūnijs – konkursu un spēļu uzvarētāju paziņošana, brokastīs latviešu tradicionālie ēdieni. Līdz plkst: 14.00 eksursijām atvērta būs arī Rokingemas pils!

Ieejas maksa iepriekšpārdošanā:

  • Līgotājs(a) vecumā no 15-17 gadiem ar šo biļeti ir jāuzrāda derīgs ID (pase, provisional driving license, Studenta karte utt.) - £15;
  • Līgotājs(a) vecumā virs 18 gadiem - £20;
  • Līgotājs(a) + telts - £22;
  • Līgotājs(a) + Dzīvojamā māja/piekabe - £32.00;
  • Līgotāju ģimene 2 pieaugušie + bērns. Šis biļetes tips ir veidots speciāli ģimenēm ar bērniem, lai vecākiem būtu iespēja mazliet ieekonomēt. Pērkot šo biļeti, bērnam vecumā no 0-14 ir jābūt līdzi pie ieejas pasākumā - £30.00
  • Bērniem līdz 14 gadu vecumam - ieeja brīva;
  • Telts vieta. Šoreiz vārdam "telts" ir plaša nozīme - Gazebo arī ir atsevišķa telts, kurai vajag atsevišķu biļeti - £5.00.

Vairāk informācijas par pasākumu: www.strazdi.co.uk.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties