Rīgas Centrālā bibliotēka ievieš līdz šim modernāko pašapkalpošanās pakalpojumu

Andra Vīta, 17.07.2009., 08:19

No š.g. 17. jūlija Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) saviem apmeklētājiem piedāvās jaunu pakalpojumu – pašapkalpošanos bibliotēkā pieejamo izdevumu saņemšanai un nodošanai.

Ar šīs iekārtas palīdzību bibliotēkas apmeklētāji varēs paši noformēt bibliotēkā paņemto izdevumu izsniegšanu (saņemt no bibliotēkas) un nodošanu (nodot bibliotēkā grāmatas), kā arī pagarināt paņemto izdevumu nodošanas termiņu. Šo darbību veikšanai lasītājam būs nepieciešama bibliotēkas lasītāja karte ar svītrkodu.

"Rīgas Centrālā bibliotēka ir Eiropas līmeņa bibliotēka – ar augstāko iespējamo tehnoloģijas un pakalpojumu kvalitāti. Rīgas bibliotēkas līdz ar to vēl vairāk nostiprina savu sociālo nozīmi katra rīdzinieka dzīvē," prieku par RCB jaunu pakalpojumu izsaka Rīgas domes Kultūras departamenta direktore Diāna Čivle.

Latvijas publiskajās bibliotēkās šī ir pirmā šāda veida iekārta. Pakalpojums ieviests, pateicoties RCB speciālistu pieredzei, kas gūta starptautiskajos sadarbības projektos. Iekārta sastāv no datora ar nepieciešamo programmatūru, pieskārienjutīga monitora, svītrkodu skenera un čeku printera, un tā paredzēta, pirmkārt, lasītāju rindu samazināšanai bibliotēkā un bibliotekāru darba atslogošanai. Bibliotekāri iegūs vairāk laika uzziņu un pieprasījumu kvalitatīvākai izpildei, saskarsmei ar lasītājiem, pasākumu rīkošanai.

Pašapkalpošanās iekārta veic visas darbības, ko parasti veic bibliotēkas darbinieks – identificē bibliotēkas lasītāju pēc lasītāja kartes, nolasa informāciju no konkrētā izdevuma, reģistrē konkrētam lasītājam izsniegtos izdevumus vai bibliotēkā paņemto izdevumu nodošanu, kā arī drukā čeku, kurā redzama visa informācija – bibliotēkā paņemto izdevumu saraksts un datums, līdz kuram izdevums ir izsniegts. Tomēr, joprojām lasītājs var izvēlēties - darboties ar pašapkalpošanās sistēmu vai vērsties pie bibliotekāra. Domājam, ka jauno sistēmu īpaši iecienīs jaunieši.

Šī mūsdienīgā apkalpošanas forma kļuvusi iespējama, RCB līdzdarbojoties ar Suomen 3M Oy pārstāvniecību Latvijā, kas nodeva Rīgas Centrālajai bibliotēkai apgūšanai pašapkalpošanās iekārtu. Sadarbībā ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" tika izstrādāta iekārtas darbības savietojamība ar bibliotēku informācijas sistēmu ALISE, kā arī SIA "TietoEnator Alise" speciālistiem.

Ņemot vērā, ka pieaug bibliotēku apmeklētāju skaits, pašapkalpošanās izdevumu saņemšanā un nodošanā paaugstina bibliotēkas piedāvāto pakalpojumu kvalitāti – lasītāji tiks ātrāk apkalpoti, bet bibliotekāri varēs vairāk laika veltīt daudzpusīgo lasītāju pieprasījumu izpildei. 17. jūlijā, kad tiks sākta pašapkalpošanās iekārtas darbība, pavērsies jauns posms Rīgas Centrālās bibliotēkas un visu Latvijas publisko bibliotēku attīstībā.

Pašapkalpošanās iekārta ir uzstādīta RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme" (Brīvības gatvē 206). Tā ir mūsdienīgākā Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēka, kura 2008. gada maijā tika atklāta pēc rekonstrukcijas. Laipni lūgti 17. jūlijā plkst. 13.00 RCB filiālbibliotēkā "Vidzeme", kur notiks iepazīstināšana ar jaunās pašapkalpošanās iekārtu!
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties