Leģendārajam burātājam Jevgēņijam Kanskim - 100

www.sportamuzejs.lv, 28.11.2007., 08:16

Latvijas Sporta muzejs un burātāja Jevgēņija Kanska ģimene aicina uz izstādes „Burātājam Jevgēņijam Kanskim - 100” atklāšanu un piemiņas pasākumu ceturtdien, 29. novembrī plkst. 18.00 Latvijas Sporta muzejā, Alksnāja ielā 9 (Vecrīgā).

Izstādes un pasākuma apmeklētāji varēs iepazīties ar Jevgēņija Kanska dzīves stāstu, aplūkot daļu viņa godalgu, kā arī noskatīties video materiālu par burāšanas sportu un viņa sasniegumiem. Izstāde būs atvērta līdz 2008. gada 31. janvārim.

Par sportistu:

Leģendām apvītajai burāšanas sporta autoritātei - Jevgēņijam Kanskim (1907. gada 17. decembris - 1986. gada 5. jūlijs) šā gada decembrī apritētu 100 gadi, no kuriem burāšanai veltīti 70.

Pirmās uzvaras un godalgas izcīnītas neatkarīgās Latvijas laikā, bet pēc kara - Padomju Latvijā, plūkti neskaitāmi uzvaras lauri, iegūtas medaļas, diplomi un godalgas. 16 reizes Jevgēņijs Kanskis ieguvis PSRS čempiona titulu burāšanā uz ūdens un ledus. Neskaitāmas reizes nonācis Latvijas čempiona un Rīgas čempiona godā. Gūtas uzvaras starptautiskā mēroga sacīkstēs. Pēdējo reizi viņš startēja 1981. gadā - 73 gadu vecumā.

Jevgēņija Kanska nodzīvotais mūžs bija piedzīvojumiem un sportiskām uzvarām piesātināts. Šobrīd neviens vairs nevar īsti pateikt, kur ir īstenība un kur - mīti. Patiesībā visi stāsti un nostāsti radušies no patiesiem notikumiem, taču ar laiku tie guvuši dažādas notikumu interpretācijas un kļuvuši par leģendām.

Daudzi savā laikā atzina, ka sportistam piemita kāds ļoti īpašs talants, spēja pakļaut vēju savām vajadzībām, kas bija galvenais viņa panākumu noslēpums - vēja un jahtas izjūta, pakļaut un sakļaut tos abus, lai gūtu maksimālu rezultātu. Jevgēņija Kanska sirds piederēja jahtai „Amata”, kas latīņu valodā tulkojama kā „mīlētā”.
0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties