11. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls notiks Mīlas galaktikā

Ivars Pirvics, JPPA „Kultūra” Projektu vadītājs , 01.10.2008., 18:30

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau vienpadsmito reizi organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks 2009. gada 9. – 15. februārim.

ledus_skulpturaLīdz 14. novembrim notiek festivāla dalībnieku atlase, kad mākslinieki var iesūtīt savus pieteikumus un darbu skices gan individuālajām, gan komandas skulptūrām par tēmu – Mīlas galaktika. Šogad festivāla dalībnieki sadalīs balvu fondu 5900 EUR.

11. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla tēma - mīlas galaktika (Galaxy of Love) ir kā pamudinājums paskatīties uz mūsdienu cilvēka attiecībām. Informācijas tehnoloģiju attīstība veido 21. gadsimta cilvēku, kas pasauli tver kā audiovizuālu kopumu.

Tehnoloģijas arvien vairāk aizpilda mūsu ikdienu un ar laiku cilvēku dzīves vienlīdz daudz risināsies kā realitātē, tā virtualitātē. Attīstoties šai tendencei cilvēkiem tāpat kā kārtot biznesa lietas, iepirkties, apmaksāt rēķinus, arī savstarpējās attiecības veidot ir vienkāršāk ar mediju starpniecību. Tāpat arī mīlestība tiek pakļauta tehnoloģiju ietekmei. Tāpēc arī festivāla noslēgums notiks 14. februārī, Sv. Valentīna dienā, kad Jelgava pārtaps par „Mīlas galaktiku”, lai visiem atgādinātu par mīlestības pamatvērtībām.

Jubilejas festivālā piedalījās 26 mākslinieki no 11 valstīm (Latvija, Čehija, Krievija, Baltkrievija, Lielbritānija, Nīderlande, Somija, Turcija, Beļģija, Itālija un Kanāda), kas izveidoja 26 mazās skulptūras un 13 lielās skulptūras (kas sasniedza 4m augstumu) par tēmu - Ūdenspasaule. Ledus skulptūras varēja apskatīt tikai 9. februārī, jo slikto laika apstākļu dēļ to mūžs bija īsāks kā citkārt un tās apskatīja 46 000 apmeklētāju.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties