Latvijas un Igaunijas Nacionālo operu kopkoncerts

Ance Empele, 07.11.2006., 06:38

Jau ceturto reizi Valkā – pilsētā, kur sākas Latvija, būs ikgadējie operas svētki. Latvijas un Igaunijas Nacionālo operu kopkoncerts notiks 25.novembrī plkst.17.00 Valkas pilsētas kultūras namā.

Solisti – Sonora Vaice, Krišjānis Norvelis, Viesturs Jansons, Kristīne Opolais, Marts Madiste (Igaunija), Kristīne Zadovska, Kārlis Zariņš, Samsons Izjumovs, Armands Siliņš, LNO orķestris un koris diriģenta Mārtiņs Ozoliņa vadībā izpildīs populārus V.A.Mocarta, Dž.Rosīni, G.Doniceti, Dž.Pučīni, Dž.Verdi, Ž.Bizē, R.Vāgnera un Š.Guno darbus.


S.Vaice ir ieguvusi Grand Prix Jāņa Mediņa vokālistu konkursā Rīgā un konkursā Baltijas jūras zvaigznes Sanktpēterburgā, ir pusfināliste Belvedere konkursā un BBC konkursā Cardiff Singer of the World, kā arī Lielās mūzikas un Aldara balvu laureāte.


K.Norvelis ir J.Vītola Starptautiskā vokālistu konkursa un Aldara Starptautiskās gada balvas laureāts, saņēmis Herberta fon Karajana stipendiju un stažēšanās iespēju Vīnes Valsts operā. Piedalījies festivālos Bregencā, Krievijā, Igaunijā, Latvijā, sniedzis solo koncertus Latvijā un Austrijā.


V.Jansons ir J.Vītola 3.Starptautiskā vokālistu konkursa laureāts.


K.Opolais ir Feručo Taljavīni Starptautiskā vokālistu konkursa Austrijā fināliste.


K.Zadovska ir J.Vītola Starptautiskā vokālistu konkursa laureāte un Spēlmaņu nakts balvas kā gada labākā dziedātāja ieguvēja. Saņēmusi korporācijas Talavija profesora Paula Saksa Atzinības balvu. Vokālo meistarību papildinājusi Vācijā, Maskavā, Itālijā, Austrijā un Lietuvā.


K.Zariņš ir Lielās mūzikas balvas un Aldara Gada balvas operai laureāts. Regulāri sadarbojies ar Krievijas Lielo teātri. Bieži piedalās vokāli instrumentālu opusu un kamermūzikas iestudējumos. Ir profesors Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā nodaļā.


S.Izjumovs ir Lielās mūzikas un Aldara Starptautiskās Gada balvas laureāts. Sniedzis solokoncertu Maskavas konservatorijas zālē. Sadarbojies ar diriģentiem Amsterdamā, Sanktpēterburgā un Maskavā. Ieguvis godalgotas vietas vairākos starptautiskos vokālistu konkursos.


A.Siliņš ir kora vokālists un kā baritona solo ir piedalījies arī J.Kalniņa Kantātes „Garā nakts”, A.Vivaldi Dixit Dominus, F.Šūberta „Mesas g-dur” un G.Furē „Rekviēma” atskaņojumos.


M.Madiste kopš 1999.gada ir Igaunijas Nacionālās operas solists, kuram ir vairākas nozīmīgas lomas. Viņš ir sniedzis arī solo koncertus dažādos plaša mēroga darbos.


Valkas mērs Vents Armands Krauklis ir gandarīts, ka jaukā tradīcija turpinās. Visi iepriekšējie koncerti ir bijuši ar īpašu emocionālu pacēlumu un neparasti ciešu saikni starp izpildītājiem un klausītājiem. Koncerta rīkotāji – LNO un Valkas pilsētas dome ir pārliecināti ka tā tas būs arī šoreiz un koncerts garīgi uzlādēs visus koncerta apmeklētājus ilgam laikam. Pakāpeniski būtu jāiet uz mērķi, lai šis vienas dienas pasākums kļūst par īstu Latvijas un Igaunijas operas festivālu Valkā.


Biļetes iepriekšpārdošanā jau var iegādāties Valkas pilsētas kultūras namā, darba dienās no plkst.10.00 līdz plkst.19.00. Drīzumā biļetes varēs iegādāties arī biļešu servisa tirdzniecības vietās (tai skaitā arī Valkas pastā). Biļešu cena Ls 4,- zālē un balkona 1.rindā; Ls 2,- balkona pārējās rindās.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
cp loli freulein ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

AdolfoFlart

Top News Sites for article post dailymirrornewstoday.com dailystarnewstoday.com dailytelegraphnewstoday.com dutchnewstoday.com dwnewstoday.com europeannewstoday.com Don't hasitate to conatct us.

StephenWepay

News Sites for Article post frenchnewstoday.com germaynewstoday.com guardiannewstoday.com headlinesworldnews.com huffingtonposttoday.com irishnewstoday.com Dont hasitate to contact us

AnthonyCab


ienāktreģistrēties