Latvijas Operetes fonds atklāj jauno sezonu

Līna Kaļķe, 17.09.2015., 09:02

Latvijas Operetes fonds jaunajā ziemas sezonā krāšņi uzdzirkstīs skatītāju iemīļotas izrādes, svētku koncerti un džeziskā Paula Abrahama operete "Balle Savojā", savukārt vasarā visus operetes mīļotājus gaidīs Operetes festivāls Ikšķilē.

"Jautrā atraitne""Iesākot trešo ziemas sezonu, repertuāru veidojam tāpat kā citi teātri, neskatoties uz to, ka mums vēl nav ne savu telpu, ne pastāvīga finansējuma. Pamazām "audzējam" repertuāru," stāsta Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska. Skatītāji ir izrādījuši ārkārtīgi lielu interesi par operetes izrādēm, piepildot visas zāles, un ir piedzīvotas arī stāvovācijas Rīgā un Liepājā! "Publika ir nobalsojusi "par" opereti, tādēļ turpinām labi iesākto ar žanra klasiku – visā pasaulē populāro Franča Lehāra opereti Jautrā atraitne, kurā mīlas stāstu izspēlēs izcilu solistu un aktieru ansamblis režisora Jāņa Kaijaka un viņa radošās komandas iecerē," piebilst A. Kozlovska.

"Jautrā atraitne" apceļos Latviju.

Sezona sāksies ar Franča Lehāra operetes "Jautrā atraitne" izrādi 26. septembrī kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Rīgā. Izrādes "Ziemeļblāzmā" notiks arī 3. oktobrī, 8. un 29. novembrī; kā arī 4. novembrī Ventspilī un martā Cēsīs. Hannas Glavarī lomā 26. septembrī iejutīsies Anta Jankovska, latviete, kuru dzīves ceļi ir aizveduši uz Itāliju. Anta vokālu apguvusi saulainajā Itālijā, bet Latvijas Nacionālajā operas un baleta teātrī dejojusi baletu. Savukārt 3. oktobrī titullomā būs publikas iemīļotā prīma Sonora Vaice. Gaidāmas arī debijas, kas izrādei piešķirs jaunas krāsas, – 3. oktobrī Valensjennas lomu dziedās Marlēna Keine, ko pazīstam no LTV šova "Radīti mūzikai". Jaunajai un daudzsološajai solistei šī ir jau otrā loma Latvijas Operetes fonda uzvedumos. Savukārt 8. novembrī Rosiljona lomā debitēs Emīls Kivlenieks, kas studējis operetes žanru Beļģijā.

Pauks un Šmauks atgriežas.

Nerātno zaķēnu Pauka un Šmauka nebēdnības un komponista Arvīda Žilinska gadsimta hīti – sirsnīgās bērnu dziesmiņas – neatstāj vienaldzīgu nevienu, ne piecgadīgos, ne septiņdesmitgadīgos. Skatītāji garaušu trakulībām muzikālajā bērnu izrādē "Paukojam un šmaukojam" varēs sekot līdzi Rīgas pirmizrādēs 20. novembrī un 11. decembrī Rīgas Kongresu namā. Lustīgā Brodvejas stila izrāde sola daudz dulluma, pārsteigumu un sajūsmas pilnus brīžus mazajiem. Režisors – Valdis Lūriņš, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks. Komponista Arvīda Žilinska bērnu dziesmas dziedās un meža iemītnieku lomās iejutīsies Artūrs Mangulis, Emīls Kivlenieks un Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, tostarp, Valērija Koļago (Pauks), Laura Purena (Šmauks), Anastasija Vorobjova, kas pavasarī debitēja Valensjennas lomā operetē Jautrā atraitne u. c. Par neparastu Arvīda Žilinska mūzikas aranžējumu rūpējas Madara Kalniņa džeza grupa.

Jaungada koncerti "No Rīgas līdz Vīnei".

Operetes Jaungada koncertos "No Rīgas līdz Vīnei" 27., 28., 29. un 30. decembrī kultūras pilī "Ziemļblāzma" varēs izbaudīt latviešu komponistu Arvīda Žilinska, Elgas Īgenbergas, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Rietumeiropas operešu mūzikas pērles spoži dzirkstošās svētku noskaņās Sonoras Vaices, Antas Jankovskas, Marlēnas Keines, Naura Indzera, Daiņa Skuteļa, Jolantas Strikaites un citu mākslinieku sniegumā. Koncertā piedalīsies operetes dejotāji un operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā.

Pirmizrāde – Paula Abrahama operete "Balle Savojā".

28. februārī ir gaidāma operetes Paula Abrahama "Balle Savojā" pirmizrāde. To veidos jauna radošā komanda, piesaistot plašu solistu un mākslinieku ansambli. Tas būs jaunās paaudzes režisora – Gundara Silakaktiņa skatījums uz daudzveidīgo, krāsaino un iespējām bagāto operetes žanru. Gundars ir apguvis ne tikai aktiermākslas un režijas meistarību, bet ieguvis arī muzikālo izglītību. Kostīmus izrādei veidos māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, kuras veidotie kostīmi ir izpelnījušies līdzšinējo Latvijas Operetes fonda iestudēto izrāžu skatītāju atzinību, horeogrāfiju veidos Alberts Kivlenieks, scenogrāfiju – Ivars Noviks.

"Vairākus popularitātes viļņus pasaulē piedzīvojusī "Balle Savojā"ā ir gandrīz obligāta repertuāra sastāvdaļa pasaules muzikālajos teātros. Tajā ir ne tikai neparasts, mūsdienīgs un daudzveidīgi krāsains, melodiski un ritmiski bagātīgs muzikālais materiāls, bet arī asprātīgs, profesionāli uzrakstīts librets, tā radīta ļoti interesantā un pretrunu pilnā laikā – Veimāras republikas pēdējās dienās," stāsta Gundars Silakaktiņš.

Priecājies vasarā Operetes festivālā Ikšķilē!

No 15. līdz 17. jūlijam Ikšķilē plānots otrais Operetes festivāls. "Sadarbība ar Ikšķiles novada domi ir bijusi auglīga, un Ikšķile nākamgad jūlija vidū atkal pārtaps par Operetes vasaras rezidenci un galvaspilsētu. Šīs vasaras festivālā esam saņēmuši tik daudz publikas mīlestības un labas atsauksmes, ka likumsakarīgi ir iesākto festivāla tradīciju turpināt. Operetes festivālā 2016. gadā priecēsim arī ar jauniem solistiem, plānojam sarīkojumu bērniem, noteikti būs Operetes Galā koncerts, rīkosim arī sarunas pie kafijas, valšu vakaru un gādāsim vēl par citiem jaukiem brīžiem," savās iecerēs dalās Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Plašāku informāciju par Latvijas Operetes fonda sezonas notikumiem var uzzināt mājaslapā www.operetesfonds.lv, biļetes uz sezonas notikumiem var iegādāties www.bilesuparadize.lv, Latvijas Operetes fonda informācijas tālrunis 25123145.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
ЗизПорно

Kermit

Theme site super 000*** ru.hc.lv

YquOvPaVkQ

loli frail cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

Williamspusy


ienāktreģistrēties