Latvijas Kultūras akadēmija uzsāk starptautiska, zinātniska žurnāla "Kultūras menedžments" izdošanu.

Evija Zubina, LKA studiju informācijas un komunikāciju speciāliste, 05.03.2009., 16:33

Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Jagelonu universitāti (Uniwersytet Jagielloński) Krakovā, Belgradas Mākslas universitāti, Saksijas Kultūras Infrastruktūras institūtu Gerlicā, Yeditepe universitāti Stambulā, un Teātra un kino universitāti Tbilisī uzsāk jaunu ilgtermiņa projektu – starptautiska, zinātniska žurnāla "Kultūras menedžments" izdošanu.

Starptautiska zinātniska žurnāla "Kultūras menedžments" pirmais numurs uzsāk vairāku augstāko izglītības iestāžu un kultūras organizāciju sadarbību un ir pirmais šāda veida projekts Centrālajā un Austrumeiropā. Idejas iniciators ir viena no Eiropas vēcākajām universitātēm – Jagelonu universitāte (Uniwersytet Jagielloński) Krakovā, kas piesaistījusi Latvijas Kultūras akadēmiju, Belgradas Mākslas universitāti, Saksijas Kultūras Infrastruktūras institūtu Gerlicā, Yeditepe universitāti Stambulā un Teātra un kino universitāti Tbilisī. Žurnāls ir veltīts kultūras menedžmentam šī vārda plašākajā nozīmē un ir trilingvuāls – visi teksti ir publicēti trijās valodās: angļu, vācu un poļu. Paredzēts, ka žurnāls tiks izdots reizi pusgadā.
management
Pirmajā numurā no minētām augstskolām procentuāli visvairāk ir pārstāvēta Latvijas Kultūras akadēmija ar Asoc. prof. Dr. I.Bērziņa, Prof. Dr. E.Busa un Prof. Dr. K. Nellingas rakstiem. Speciāli šim numuram rakstu sagatavoja pazīstamais šīs jomas speciālists un Latvijas Kultūras akadēmijas vieslektors Prof. Dr. Pēters Bendiksens (Peter Bendixen). Žurnālā ir pārstāvēti kultūras menedžmenta pētnieki no Baltkrievijas, Horvātijas, Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala, Serbijas, Ukrainas, un Vācijas. Rakstu tēmu loks ietver sekojošās problemātikas – kultūras menedžmenta teorijas filozofiskie pamati, kultūras decentralizācija, imidža un reputācijas nozīme uzņēmumu komunikācijā, kultūrpolitikas definīcijas, kultūras menedžmenta izglītība Eiropā u.c. Atsevišķi raksti veltīti konkrētu valstu problemātikai dažādās kultūras jomās.

Nākošie zinātniskā žurnāla numuri tiks veltīti gan kopēju specifisku kultūras menedžmenta problēmu apskatam un analīzei, kā arī pārstāvēto reģionu kultūras attīstības prezentācijai. Žurnāla zinātniskās redkolēģijas sastāvā strādā arī LKA asoc. prof. Dr.phil Ivars Bērziņš.
Pirmais numurs ir apskatāms Latvijas Kultūras akadēmijas bibliotēkā. Laikrakstam ir 320 lpp formātā 204x264 mm.

Žurnālu var pasūtīt internetā sekojošajā mājas lapā: www.attyka.net.pl.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

Robertunsab

Очаровательная девушка сойдется джентельмена для прогулок унтер луной, телеграм @wanowes

Kennethjat

Прелестная девушка повстречается джентельмена чтобы прогулок под луной, телеграм @wanowes

KennethTem


ienāktreģistrēties