Pēdējo nedēļu Latvijas Dabas muzejā tropu lietus meži

Līga Mūrniece, 22.04.2008., 07:52

Vēl tikai šonedēļ - līdz 27. aprīlim Latvijas Dabas muzejā ir apskatāma izstāde „Tropu lietus meži - tuvu vai tālu?”.

Izstāde ir domāta ikkatram, kas kaut reizi ir spēlējis „indiāņus” un „iezemiešus”, rotājies ar spalvām, šāvis ar bultām. Izstāde skaidro indiāņu rotāšanās, ģērbšanās un sadzīves rituālus un tradīcijas, kā arī stāsta par tropu mežiem, to klātbūtni mūsu ikdienā dažādu sadzīves priekšmetu veidā.

Līdz 22. aprīlim Dabas muzeja mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv notiks konkurss, kura uzvarētāji, atbildot pareizi uz jautājumu, iegūs bezmaksas ieejas biļeti uz izstādi. Konkursa uzvarētāji bezmaksas ieejas biļetes var saņemt Latvijas Dabas muzeja kasē nosaucot savu vārdu, uzvārdu un uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Izstādē iespējams ne tikai aplūkot dažādus cilšu sadzīves priekšmetus, bet arī noskatīties doktora R. Garves filmas par šīm ciltīm un to tradīcijām. Izstāde papildināta ar dažādu autoru krāšņām tropu mežu bildēm.

Izstādi atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds, „Air Baltic Corporation”, Latvijas Universitātes botāniskais dārzs, Rīgas Zooloģiskais dārzs, „The Body Shop”, „Eko projekts”, A/S „Laima”, Rīgas Dabaszinību skola, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, Rīgas Ziemeļu priekšpilsētas izpilddirekcija, eksotisko kukaiņu audzētājs Aleksandrs Grušins, kā arī vairāki fotogrāfi ar savām tropu mežu fotogrāfijām. Izstādi atbalsta arī Hamburgas Koksnes tehnoloģijas un bioloģijas institūts (Institute of Wood Technology and Wood Biology/Johann Heinrich von Thünen - Institute, Federal Research Centre for Rural Areas, Forestry and Fisheries), apvienība OroVerde, kā arī filmu veidotāji „Garves Vācijas TV produkcijas sabiedrība tehniskai sadarbībai” (Garve-Fernsehproduktion Deutsche Gesellschaft für Technische Zusammenarbeit).

Kādi tad īsti ir tropiskie lietus meži un to pirmiedzīvotāji? Atbildi uz šo jautājumu nāc meklēt Latvijas Dabas muzejā, K. Barona ielā 4!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Sawubona, bengifuna ukwazi intengo yakho.

RobertSax

6Porno

Alena

interesting news

betenMob


ienāktreģistrēties