Latvijas Dabas muzejā izstāde “Kilograms ziemas”

Latvijas Dabas muzeja, 03.12.2007., 12:24

No 7. decembra Latvijas Dabas muzejā valdīs pirmssvētku noskaņas. Līdz pat 28. decembrim Dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē Ziemassvētku noskaņu radīs izstāde „Kilograms ziemas”.

Izstādē aplūkojami florista Valtera Ozoliņa mākslas darbi, kuri veidoti no visdažādākajiem materiāliem, sākot ar sniegu, koku, lapām un beidzot ar stiklu un spuldzītēm.

Izstādē apmeklētājiem būs iespēja aplūkot un novērtēt jaunākās idejas un tendences floristikā Valtera Ozoliņa izpildījumā. Apskatāmie eksponāti darināti no glitera, ģipša, sniega, pērlēm, ķieģeļiem, adatām, ziediem, auduma, papīra, metāla un citiem materiāliem, kas apliecina nebeidzamo iespēju un radošās domas lidojumu, izmantojot gan dabīgos, gan cilvēka radītos materiālus.

Runājot autora vārdiem: „izstādē savienojas zeme, zāle un zvaigznes” - lietas, kas iedvesmo un nespēj atstāt vienaldzīgu nevienu, kurš iepazinis šos dabas dārgumus.

Ikviena izstādē apskatāmā kompozīcija ir atšķirīga, lai gan veidota no vieniem un tiem pašiem izejmateriāliem. Droši var apgalvot, ka floristika ir ieguvusi mākslas statusu. Tās īpašā pievilcība slēpjas oriģinalitātē un neatkārtojamībā. Nav iespējams izveidot divas vienādas kompozīcijas, jo katrā darbā florists, tāpat kā jebkurš mākslinieks, atdod daļu no sevis, kas mākslas darbu padara vienreizīgu un neatkārtojamu.

Floristika var būt gan hobijs, gan pašizpausmes veids, gan iztikas avots, taču ikvienam floristam jācenšas panākt, lai viņa veidotā kompozīcija uzrunātu apkārtējo pasauli savā īpašā veidā. Floristikas kompozīcijām jāatbilst videi, kurā tās tiek izvietotas, - jāpielāgojas telpas parametriem un proporcijām, gaisa temperatūrai un notikuma nozīmībai. Ievērojot šos nosacījumus, mākslas darbs papildina interjeru un priecē gan tā īpašnieku, gan viesus.

Izstāde „Kilograms ziemas” uzsver radošo domāšanu, kas balstās uz mākslas teorijas pamatiem.

Kā jau vīrietis savā būtībā egoists, bet tomēr florists, un nez vai ar vārdiem izstāstīt iespējams, kas notiek ar pērlēm un lentām, kad tās nonāk vīrieša rokās...”
/Valters Ozoliņš/

Izstādes atklāšana ar lūgto viesu un mediju dalību 6. decembrī plkst. 18.00

Izstāde apmeklētājiem aplūkojama no 7. decembra līdz 28. decembrim muzeja darba laikā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties