Latvija piedalīsies EuroSkills 2008

Kristīne Tjarve, 05.02.2008., 14:48

Cīņa par Eiropas labākā profesionāļa titulu ir sākusies!

EuroSkills ir jauns un aizraujošs notikums, kurā piedalīsies un savas prasmes demonstrēs vairāk nekā 500 profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji no Eiropas, sacenšoties par titulu “Labākais no labākajiem”. Sacensības ilgs trīs dienas un turpmāk notiks reizi divos gados.

EuroSkills 2008 norisināsies Roterdamas Ahoy Izstāžu centrā, Nīderlandē no 2008. gada 18. līdz 20. septembrim. EuroSkills 2008 organizē ESPO - European Skills Promotion Organisation (Eiropas konkursa EuroSkills atbalsta organizācija) sadarbībā ar Skills Netherlands un WorldSkills.

Latvijas Nacionālās atlases konkurss „Latvijas profesionālis 2008”

No 2008. gada 28. februāra līdz 2. martam BT 1 izstāžu zālē, izstādes „Skola 2008” ietvaros notiks LR IZM Profesionālās izglītības administrācijas organizētais konkurss „Latvijas profesionālis 2008”. Konkursa dalībnieki ir Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, kuriem būs iespēja sevi parādīt deviņās tematiskajās jomās. Profesiju konkursa uzvarētāji būs iespējamie EuroSkills 2008 dalībnieki.

Prasmes stiprākai Eiropai

EuroSkills 2008 - tā ir izglītība, iesaistīšanās un aizrautība. Sacensību gaitā būs iespēja vērot dažādu prasmju un kompetenču paraugdemonstrējumus, iesaistīties praktiskās aktivitātēs un iegūt informāciju par darba vakancēm un mācību iespējām attiecīgajās nozarēs Eiropā. EuroSkills ciemats nodrošinās pasākuma koordinēšanu, telpas uzņēmēju un studentu semināriem, darba grupām un sanāksmēm.

EuroSkills 2008 īpašu uzmanību pievērsīs tām profesijām un prasmēm, kas ir nepieciešamas Eiropai, lai nodrošinātu darba tirgu ar konkurētspējīgiem darbiniekiem.

Jauna EuroSkills mājas lapa

EuroSkills organizācija ir tikko atklājusi jaunu EuroSkills 2008 mājas lapu - www.euroskills2008.eu. Tajā iespējams sameklēt noderīgu informāciju par EuroSkills 2008 pasākumu programmu, sacensībām un Euroskills ciematu un apmešanās vietām (Campus) Roterdamā.

Par EuroSkills 2008

EuroSkills 2008 tiecas motivēt jaunus cilvēkus apgūt profesionālo izglītību, tādējādi veicinot profesionālās izglītības pilnveidošanos un amatniecības attīstību Eiropā, kas Eiropai sniegs priekšrocības konkurences apstākļos.

EuroSkills iestājas arī par labāku sapratni starp dažādām kultūrām gan izglītības, gan darba tirgus sektoros. Ar šo EuroSkills vēlas sniegt ieguldījumu sociālās saliedētības veicināšanā, noziedzības samazināšanā un vispārējā jaunu cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanā. EuroSkills 2008 atbalsta Eiropas Komisija, Holandes Izglītības un Kultūras ministrija, Ekonomikas un Zemkopības ministrijas, kā arī Roterdamas pilsēta.

Latvijas pieredze profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu sacensībās

Latvijas valsts komanda no 1998.gada 26.oktobra līdz 1.novembrim piedalījās EUROPEAN VOCATIONAL COMPETITIONS EuroSkills Gronengenā, Holandē. Komandā bija četru profesiju pārstāvji:

Vladislavs Juskevičš un Romāns Sorokuns no Rīgas Valsts tehniskās ģimnāzijas (tagad Rīgas Tehniskā koledža) mehatroniķu profesijā ieguva 2.vietu un sudraba medaļas (skolotājs Maksims Požiļenkovs);

Ilmārs Miķelsons no Rīgas Amatniecības vidusskolas mēbeļu galdnieku profesijā ieguva 5.vietu un sertifikātu (skolotājs Arvīds Verza);

Viesturs Velzets no Rīgas 34.arodvidusskolas sieviešu frizieru profesijā ieguva 5.vietu un sertifikātu (skolotāja Lilija Tauriņa);

Māris Bogdāns Rīgas Būvamatniecības vidusskolas linoleja ieklājēja profesijā ieguva 8.vietu un sertifikātu.

Informācijai

EuroSkills - starptautisks pasākums profesionālās izglītības audzēkņiem,

- kurā iesaistās Eiropas Savienības dalībvalstu organizācijas, kas pārstāv valsti, sociālos partnerus izglītotājus

- dot iespēju katras valsts pārstāvjiem demonstrēt savas profesionālās prasmes.

Šī pasākuma rezultātā varētu uzlaboties profesionālās izglītības rezultātu kvalitāte un profesionālās izglītības sistēmas pievilcība.

ESPO - European Skills Promotion Organisation/Eiropas konkursa “EuroSkills” atbalsta organizācija

ESPO dibināta 2007.gada martā

* Juridiska persona - asociācija - dalībvalstu organizācija
* Valdē pārstāvētas 9 Eiropas dalībvalstis (Latviju ESPO pārstāv Ilze Brante, LR IZM Profesionālās izglītības administrācijas vadītāja
* ESPO dalībnieki: 1 valstī atzīta institūcija no katras Eiropas Savienības dalībvalsts
* ESPO mērķis - koordinēt profesionālo kompetenču attīstību ES valstīs un sekmēt aktivitātes to paaugstināšanai
* Primārais uzdevums - sekmēt “EuroSkills”konkursa organizēšanu

Politisks un finansiāls atbalsts no Eiropas Savienības Komisijas.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties